1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

2 Gemy do renowacji

Temat na forum 'Renowacja' rozpoczęty przez veco, Luty 19, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kupilem dwa Stare Gemy- jeden to Diana mod 6 - brakuje 20 cm lufy i kolby- reszta jest i to w niezłym stanie- druga cenniejsza - to Gem Marck,a- w tragicznym stanie choc kompletny.Rozebrałem by dowiedziec sie co w srodku- ale nie jest zle - nic nie zardzewiałe - i działa. Na zdjeciach rozebrane Gemy bez kolb.

Załączone pliki:

• 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      5
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      5
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      7
  2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na zdjęciu 001 -to Diana luftgewchr-lufę od chinola zawiozłem tokarzowi by osadził. na pozostałych zdjeciach Gem Marcka- na zdjeciu 003 widac stan zniszczenia elementów- na 004 pierwsze próby oczyszczenia z rdzy i zniwelowania wżerów - może sie uda?

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Gemy- to jedne z najstarszych wiatrówek- były produkowane przez pól wieku od 1885r - do 1930 r . Gemy Jeana Marcka- należa do tych z najstarszych - produkował je w latach 1890-1910 zwane T- Bar- ale oprócz niego produkowane były przez E Gaggenau ,Langenhama Mayera z Dianaverk,Bros lane .Bakera, St.Etiene, Gercera. Na zdjeciu to kolekcja 26 Gemów jednego z zachodnich zbieraczy -moja jest skromniejsza - 13 szt

Załączone pliki:

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na zdjeciu od lewej 1 FLZ 2 EG 3 EG 4 EG 5 J.Marck ,6 J.Mack 7 J.Marck,8 J.Marck 9 J.Marck . 10 J.Marck 11 EG 12 EG 13 EG 14 EG 15 EG 16 EG 17 EG 18 Diana 3 19Diana 3 20Diana 6,21 Diana 3 L 22 Diana 3 L23 Diana 3 L 24 FLZ 25 FLZ 26 FLZ Jak widac mają rózne wymiary i budowe częsc ma osmiokątne lufy - młodsze juz okrągłe są najczesciej gładko lufowe mają kaliber od 4,5 do 6,2 w wiekszosci strzelały loftkami a ich moc była niewielka- to były wiatrówki salonowe - choc częsc z nich była znacznie mocniejsza i mogła byc uzywana do polowan na drobna zwierzynę

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    tak wyglądaja wiatrówki J.Marcka-zwane T-Bar ze względu na zatrzask lufy w kształcie lit T

Załączone pliki:

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam 3 Gemy Marcka- przyjrzałem sie im dobrze i doszedłem do wniosku że to nie może byc Marck- to jest Diana No 3 L, Poniższe zdjęcia pokazuja ten model - Otóz okazało sie ze Diana w 1913 r wypusciła wiatrówkę Gem No 3 wzorowaną na systemie T- Bar - tyle ze po niemiecku T- Hebel- Ma ona 88 cm długosci wazy 1,9 kg i ma kaliber 4,5- była produkowana równolegle z starym modelem Diana No 1

Załączone pliki:

Marek lubi to.
  7. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Zazdroszczę Ci dwóch rzeczy, nie wiem której bardziej. Po pierwsze tych okazów, a po drugie ciekawej pracy przy nich.
    Może wiesz gdzie coś takiego ma ktoś na zbyciu, roboty się nie boję, a poza tym wiem, gdzie można podpatrzeć, by nie odkrywać ameryki.

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dałem kontakt do Adasia- nie chce mu sie dokonczyc dwa Oscary wille- i jedna FLZ - oryginal V- powinien sprzedac. Czesi mawiają "to se ne wrati"-Ludzi jest ponad 8,5 mld- a starych rzeczy coraz mniej- pieniadz ma wartosc - makulatury-bo nie jest oparty na kruszcu-internet stworzył mozliwosci do globalnego handlu- można sprzedawac na cały swiat-wiec polska zaczyna byc rabowana z cennych rzeczy. Kto cos ma orginalnego i w dobrym stanie to chce za to b drogo- lub sprzedaje szmelc - do naprawy..

Ostatnia edycja: Luty 19, 2019
  9. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Dzięki za kontakt do Adasia, ale z nim jest problem. Telefonów nie odbiera, na nagrane wiadomości nie odpowiada.
    Chyba mocno zakochany.

10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Tokarz wykonał swoja robotę - połozyłem na lufy oksydę -jedna warstwę by nie odnowic za bardzo- maja ponad 100 lat - wiec nie mogą wygladac jak nowe- wzerów nie widac - mozna składac.

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,6 MB
      Wyświetleń:
      4
  11. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    mam stara kolbę od wiekowej wiatrówki - prezent od Adasia-adoptuje ja do Diany no 3 L-pręt mocujący był złamany dospawałem brakujący kawałek-jeszcze trochę pracy zdzierakiem - pozniej papierami i polerka - powinna byc gotowa.

Załączone pliki:

• 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      3
  12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Złozona i strzela - warto było kupic tego złoma by moc podziwiac piekną linie odrestaurowanego starego Gema. Brakuje tylko uszczelki lufy i muszki- to nie problem.

Załączone pliki:

• 006.JPG
      006.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 007.JPG
      007.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 008.JPG
      008.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 009.JPG
      009.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 006.JPG
      006.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 011.JPG
      011.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
  13. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dwa Gemy Dianaluftgewehr- no 3 -Mam w kolekcji Gemy Diany no 3 ,4 i 6 - nie wiedziałem ze były no 3 L z systemem T Hebel- myslałem ze Gemy Marcka zwane ze wzgledu na zaczep lufy T- Bar- miały wyłacznosc na ten system- a tu zaskoczenie. Warto było zaryzykowac i popracowac nad tym szmelcem by miec taki rarytasik.

Załączone pliki:

• 014.JPG
      014.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 015.JPG
      015.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      0
  14. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Druga wiatrówka to Diana No 6- wymienilismy ustrzelkę tłoka - dorobiono muszkę - złozono i wiatrówka strzela - Brak kolby.Jak widac zaczynam ją dorabiac- To kolba szczątkowa - tyle ze nie montowana na dokręcany z tyłu pręt ale bezposrednio w korpusie z jedną srubą trzymającą

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
  15. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kolba gotowa -wyszła troche ciemniejsza niz chciałem- najwięcej problemów było z osadzeniem i wpasowaniem stopki. Ten model ma prymitywnie osadzona kolbę w korpusie - jest wciskana i mocowana jedną srubą foto 003

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      1
  16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    na Catawiki wystawiono GEM sygnowany ST Etienne- tez z systemem T Bar- z ok 1900 r .

Załączone pliki:

17. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Gem Diana no 6 gotowy-udało się go doprowadzic do uzytecznego stanu- i mam dwa tego typu Gemy

Załączone pliki:

• 028.JPG
      028.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      0
    • 029.JPG
      029.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      0
    • 030.JPG
      030.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      0
    • 031.JPG
      031.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      0
  18. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam wszystkie modele Gemów Diana- od góry mod 3 i mod 3 L- w srodku model no 4 i dwa modele no 6

Załączone pliki:

• 032.JPG
      032.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 033.JPG
      033.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń: