1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Anschutz 275

Temat na forum 'Renowacja' rozpoczęty przez veco, Marzec 27, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kupilem anschutza mod 275- gdzies stał zapomniany na strychu- oblazła farba z kolby- bez muszki magazynka i pewnie sprezyny tłoka. Mam 3 takie wiatrówki wiec jest materiał porównawczy- czas go rozebrac. Warto go odrestaurowac - to cenny kolekcjonersko egzemplarz- był produkowany w latach 1950-55 jako karabinek szkoleniowy- porządnie wykonany jako ze i fabryka powstała w 1856r słynie z doskonałych karabinków sportowych i wyczynowych

Załączone pliki:

• 017.JPG
      017.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      8
    • 018.JPG
      018.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      8
    • 019.JPG
      019.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      9
    • 020.JPG
      020.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      9
  2. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Może to się przyda

PSX_20190327_170517.jpg

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    dziekuje - naprawiałem ich kilka szt - i na razie mam problem z rozebraniem- pod drzewem wszystko zardzewiało

4. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
  5. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Widziałem tę ofertę, jednak jak dla mnie stan techniczny tej wiatrówki był za słaby.Ostatnio poszukuję tylko tych w dobrym i bardzo dobrym stanie.Mogą być do naprawy ale konkretna renowacja to masa czasu a tego ostatni brakuje.

6. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Mówi się, że te pierwsze modele powojenne (1950-1955) były zrobione przez Krieghoffa dla Anschutza w małej ilości.
    Powinny mieć inną muszkę niż te wyzej i znak JGA w kole na zamku lufy i być typowym łamańcem.

7. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Chodzi chyba o ten model:
    2019-03-27 22.27.23.jpg 2019-03-27 22.27.46.jpg

8. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Tak, właśnie o ten, to są lata 1950-1955, niezła perełka, gratuluje

9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    jak widac na zdjęciach by zdjac kolbę trzeba było rozwiercic 2 sruby mocujące . Kolega antykarz - ostrzegał mnie ze nalezy sie spodziewac- rdzy w częsci osadzonej w kolbie - i tak jest jak mówił .- ale nie z takimi problemami sobie radzilismy. Teraz troche system wymoczy sie w WD i podobnych - i postaramy sie go rozebrac i oczyscic. Ale miło zaskoczył mnie stan kolby- jest z buka i powłoka lakieru prawie zeszła - ale reszta w całkiem dobrym stanie

Załączone pliki:

• 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 005.JPG
      005.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 006.JPG
      006.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 007.JPG
      007.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 008.JPG
      008.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      3
  10. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Sprawdziłem co produkował Anschutz oczywiście z wiatrówek:
    karabinki:
    JGA
    mod.275
    mod.275 II (logo na osadzie)
    mod.276
    HAKIM-wersja wojskowa
    HAKIM LG 54-wersja sportowa
    mod.330
    mod.333
    mod.335
    mod.220
    mod.250
    mod.380
    pistolet DOLLA MK II
    reszta tych nowych poz zakresem moich zainteresowań,chyba że coś jeszcze jest?Jak by było coś jeszcze to proszę poprawić.

11. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Hakim nie powinien być po JGA?

Ostatnia edycja: Marzec 28, 2019
  12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    wiatrówka rozebrana i wstępnie oczyszczona z rdzy smarów i brudu- kolba w dobrym stanie - po polerce multi narzedziem - połozyłem zóltą bejcę - by rozjasnic tło - Uszczelka w dobrym stanie - ale brak popychacza srutu - widac jego resztki na ost zdjeciu- ktos próbował odblokowac wiatrówkę na siłę - zniszczył popychacz i zablokował lufę- to nastepny problem do rozwiązania. Brakuje muszki -ponoc ma ja antykarz- i magazynka-

Załączone pliki:

• 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      5
    • 005.JPG
      005.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      5
    • 006.JPG
      006.JPG
      File size:
      2,9 MB
      Wyświetleń:
      4
  13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam . Kupiłem z 5 lat temu za 250 zl pudło części od anschutza na allegro - niczego nie wykorzystałem bo to byly mszki kurki spusty bezpieczniki ...
    Ale dopiąłem swego !! kupiłem od Veco za złotych 900 kolbę od vz 35 /to się nazywa Pasja!!/ kolba była w miernym stanie , już utleniona wiekiem z odbarwienięm - poradziłem sobie z jej renowacją ...
    jednak wdarł się problem z dwoma istotnymi sprawami
    1/ dziura na kabłąk była zmurszała i powiększona a w kabłąku opiera się dźwignia naciągu i występują przy napinaniu wiatrówki znaczne siły - nie było szans wkręcić stabilnie śruby . W pierwszej wersji przewierciłem fi 6,5 i nagwintowałem otwór M 8 miałem w zamyśle nagwintować kołek z twardego drewna i wkręcić go na klej . Szkopuł w tym że narzynką się nie natnie gwintu w , drewnie trzeba nożem na tokarce. Nie miałem kogo uprosić więc wcisłem na klej kołek fi 8mm po wcześniejszym powiększeniu otworu wiertłem fi 7,9 . Po wyschnięciu od strony wajchy naciągu przewierciłem zakupionym specjalnie do tego celu długim wiertłem fi 4 od dł 24 cm inaczej by nie podszedł dziurę ślepą przez wklejony wcześniej kołek .W praktyce wewnętrzna wkładka przypomina kościelny krzyż . Daje to dodatkowe podparcie i utrudnia wysunięcie się kołka wstawki- OŚWIECAM WSZECH I W OBEC ŻE NA OSTATNIEJ ŚRUBIE KABŁĄKA OPIERA SIĘ CAŁA SIŁA PRZY NAPINANIU
    Ogólnie kabłąk mocowany jest 3 śrubkami -2 M 5 bodaj i jedna solidna do drewna.
    Ta drobna sugestia z mojej strony może uratować przed trwałym zniszczeniem niezwykle cenną kolbę - trudno osiągalną !! To cud że Weco trafił taka kolbę
    2/ następny szkopuł to to że koźlik na bagnet trzeba było lekko podfrezować na ok mm bo nie chciała wejść nasadka trzymająca nakładkę lufy czeska nazwa nadpazba to też ważna uwaga !!
    Wiatrówka w końcu złożona strzela na koźlik wchodzi i czeski i niemiecki bagnet. Zrobiłem zdjecia które niebawem załączę .
    Uważam że to najwspanialszy okaz w mojej kolekcji- po renowacji ale wszystko oryginalne poza koźlikiem bo od mausera k 98 a nie od czeskiego vzor 24

14. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kolbe odnowiłem i załozyłem na innego anchutza 275 teraz jest kompletny - był na niewłasciwej kolbie. zdjecie ponizej. Teraz mam 3 kompletne Anschutze- dwie na kolbach od Haenela 49 które do nich pasuja i tego co naprawiam juz bez kolby- wiec nowy problem- i po co mi to było?

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      2,8 MB
      Wyświetleń:
      2
  15. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Po to żebyś miał trzy ! :)

16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    mam 6 szt w tym 3 na orginalnych kolbach 2 na kolbach od 49 pasuja i 1 aktualnie bez kolby

17. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    O!przepraszam ale fakt ze masz trzy bo reszta to składali :)