1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Artemis PP800

Temat na forum 'Pistolety' rozpoczęty przez Marek, Sierpień 13, 2019 o godzinie 23:01.

1. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Piszę na gorąco, bo jest okazja nabyć pistolet pcp za bardzo rozsądną cenę, bo tylko 450 zł, wprawdzie w kalibrze 5,5, no ale 4,5 jest o 200 złotych droższy.
    Co to jest, ano chiński wyrób jakiejś firmy Shoosing....
    Wygląda tak sobie: DSC08102.JPG DSC08104.JPG
    Wygląda na starannie wykonany, działa od pierwszego załadowania, chociaż trochę za dużo siły wymaga operowanie dźwignią przeładowania.
    Co dostajemy:
    Pistolet z długa na 235 mm lufą, do tego dochodzi 145 mm tłumika. Potrzebny, bo bez niego dźwięk strzału denerwuje.
    Pojemnik na gaz z manometrem, więc wiemy dokąd mamy skuteczne strzały.
    Końcówka ładowania w zestawie.
    Możliwość strzelania pojedynczego /wkładka/ lub z magazynka 7 strzałów.
    Całość mierzy 530 mm. waży 1040 gram.
    Chwyt drewniany, gładki, wygodny, raczej na dużą dłoń, ale można będzie go poprawić.
    Jakie osiągi, zaskoczenie : DSC08101.JPG , czyli ponad 19 J.
    Przyrządy, czarny matowy plastik, ale szczerbinka regulowana w obu kierunkach.
    Bezpiecznik, w spuście, przesuwny.

Podejrzewam, że będzie trzeba zajrzeć do środka i ograniczyć moc, bo podejrzewam, że przy obecnej nie osiągnie się 30 strzałów / o których mówi instrukcja/, ale to dopiero praktyka pokaże.

Jako że mam trochę doświadczeń z pcp, polecam, bo wart jest swojej ceny.

A sprzedaje go:
    PHU Polgaz 10-601 Olsztyn, Pstrowskiego 19/55 /jeszcze nie zmienili nazwy ulicy?/, tel 501732043

Polecam

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Znaczy to ze Chinczycy robia go za 50 dolarów - i niedługo ceny karabinków wiatrówek PCP będą w granicach 500 zł

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zastrzeżenia z doświadczenia !!
    Miałem Kandar na co 2 oto zdjęcie pobrane (4).jpg

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Uderzająco podobieństwo muszki obudowy zamka rękojeści -podejrzewam że obudowa zamka i muszka lufa ta sama .
    Shit na Shit !!
    Obudowa zamka wykonana z najbardziej podłego odlewu z możliwych .Wszystko lata nic nie dokręcisz bo zerwiesz gwint . ta lufka przykręcona śrubkami na imbus jak pamiętam . Wszystko się telepało !! Szczerbinka w mig pękła bo mierny plastyk , muszka jakiś niewygodny sztyft .
    W wersji co 2 był jeszcze jeden mankament , trzeba było pamiętać by zostawić trochę gazu inaczej do wyjecia pustej kapsuły trzeba było wszystko rozkręcić !!
    W praktyce wyglądało to tak
    zostawiałem gaz-odkręcałem korek - naciągałem sprężynę i strzelałem , butla wypadała .
    NIE SĄDZĘ BY TO BYŁO LEPIEJ WYKONANE !!!
    STRATA NERWÓW I KASY !!!
    PRZY WIĘKSZYM STRZELANIU WYROBI SIE OBUDOWA ZAMKA I NIE BĘDZIE TRZYMAĆ NALEŻYCIE !!!

Mogę się mylić ale na prawdę to był kit !!
    Nie chodzi o pieniądze ,lepiej pohandlować zdobyć luźna kase i kupić coś co będzie solidnie i markowo wykonane !!

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    P,S
    do niedawna makarov co2 oryginał Bajkal kosztował ok 450 nowy w wersji czarnej w militaria PL chrom kosztował 600
    dziś czarny kosztuje 600
    Na allegro dawniej do 300 zł można było spokojnie kupić - dziś już nie !!
    Powód?
    Solidna stalowa konstrukcja - podobno możliwość tuningu
    Dobry towar obroni się sam...

6. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Do Antykwariusza,
    Stary, przestań wreszcie na wszystko narzekać, na wszystko pluć, bo to zaczyna być nudne.
    Nie wiem, kiedy ostatnio strzelałeś, i czy w ogóle to potrafisz, a wypowiadasz się jak znawca, niczym olimpijski mistrz.
    Weź się lepiej za porządna robotę, kładąc nacisk na jakość, by śrubka pasowała do epoki, a dziurki po kornikach były widoczne dla klienta.
    Poza tym ciągle nad głową wisi Ci kasa, czy dla Ciebie poza nią jest jeszcze coś ważnego?
    Przepraszam z góry, jeśli Cię uraziłem, ale mój cel był inny, wyjdź wreszcie na prostą.

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Absolutnie się nie obrażam !!
    Ja miałem bardzo podobną wiatrówkę do tej , kupiłem ja bo z wyglądu mega mi się podobała !!
    Jak się trochę wytrze ścianka w miejscu zamykania od częstego przeładowywania to oring uszczelniajacy na popychaczu śrutu będzie przepuszczał do tyłu powietrze
    Przepraszam że wypaliłem jak Filip z konopi , to było 5 lat temu , może producent stosuje lepsze materiały ?
    Ze stali taka obudowa lufy i zamka to ciężar zbędny , najlepiej jakieś lotnicze aluminium
    Lufa powinna być wkręcona i ewentualnie zblokowana przed odkręcaniem , w tamtej wersji była wsunięta i mocowana śrubkami

8. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Artemis PP800 made in China , Artemis PP 700 made in China , Kandar CP1made in ????
    Kilka fotek udało mi się trafić Wiatrówka-PISTOLET-CO2-ARTEMIS-KANDAR-CP1-M-z-magazynkiem-4.5mm-najtańsza-wiatrówka-co2.jpg Wiatrówka-PISTOLET-CO2-ARTEMIS-KANDAR-CP1-M-wielostrzałowa-magazynkiem-4.5mm.jpg Wiatrówka-PISTOLET-CO2-ARTEMIS-KANDAR-CP1-M-spust-tuning.jpg Wiatrówka-Artemis-KANDAR-CP1-Najlepszy-pistolet-co2-zamek-najtańsze-wiatrówki-sklep-SUPER-CENA.jpg Wiatrówka-Artemis-KANDAR-CP1-Najlepszy-pistolet-co2-najtańsze-wiatrówki-sklep-SUPER-CENA.jpg SAVE_20190205_200204.jpeg SAVE_20190205_200155.jpeg 1523965509.jpg

9. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Stary, co te zdjęcia mają udowodnić, zastanowiłeś się nad tym.
    To,że chińczyk umie podrabiać różne rzeczy, wiemy, ale ja wiem jeszcze, że robi to doskonale, często jego wyrób potrafi być lepszy niż pierwowzór.
    Z jednej sam próbujesz na "chinolach" jak je nazywasz, zrobić kasę, a z drugiej strony co chińskie, to Ci się nie podoba.
    Zdecyduj się wreszcie i trzymaj sie jednej wersji.
    Gdyby to nie było nasze forum, i gdyby wypadało, to użyłbym jednego słowa i napisałbym "przestań Pan p...."

herflik-00 lubi to.
  10. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Marek, kiedyś myślalem o kupnie tego pistoletu ale 4,5mm. Piwiedz jak się zachowuje na tarczy 10m

11. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Ja też chciałem 4,5, ale zdecydowała cena, 200 pln to 1/3 wartości, bo za taki sam 4,5 trzeba zapłacić 600 pln;
    Na razie jestem zadowolony, poprawy wymaga celownik (przynajmniej moje oko tego oryginalnego nie aprobuje),
    ale już wszystko jest na dobrej drodze, popracowałem iglaczkiem i muszka przybrała kształt klina z wałeczkiem na górze, i to jest to.
    Na razie testuję ile strzałów odda z jednego napełnienia, spadek ciśnienia był szybki po pierwszych 2 magazynkach, ale teraz ciśnienie sie ustabilizowało.

12. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    I po teście.
    40 strzałów z jednego napełnienia, po 40 stu jeszcze jedna kreska na zielonym.
    Beznadziejna praca spustu, ciężko chodzi, trudno wyczuć, trzeba to poprawić.
    a wyniki, pierwsze 30 ustawiałem celownik, ostatnia 10-ka wyszła jak niżej
    DSC08108.JPG
    Wieczorem popracuje nad spustem, i zobaczymy co to da, a muszka wyszła taka:
    DSC08109.JPG
    Troche to koslawe, może jeszcze poprawię, ale mnie pomaga.

13. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Dam Tobie na wzór zdjęcie muszki Walthera LP 53, jest identyczna czego z boku nie widac. Ja wolę prostokątne takie jak w Łuczniku Wz.1970.
    Wynik jak na PCP to najlepiej nie wygląda, podejrzewam, że to wina spustu i wagi. Inna sprawa że PCP trzeba dobrze wyważyć i umiejętnie przytrzymać, mówią, że on się strzelca trzyma :)
    PCP to inna bajka, niby bez odrzutu łatwiej ale jak widać trzeba inaczej.
    Pistolet 5,6mm kupowałem jak to Veco mówi oczami, Fajny ale do tarczy to się zbyt nie nadaje.
    Znając Ciebie podejrzewam że coś tam wymyślisz i będzie dobrze. Fakt że jest wygodny, tym bardziej że z magazynkiem. A próbowałeś bez magazynka? Może w nim też jest jakiś szkopuł.
    Diana Bandit, jest bardzo podobna

14. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    No , było wszystkiego po trochu.
    Rozebrałem spust, podszlifowałem powierzchnię zaczepu na papierze 800, zmieniłem na trochę słabszą sprężynkę zaczepu, no i dałem trochę smaru w miejsce pracy zaczepu.
    Rękojeść lekko pod profilowałem, za wzór brałem rękojeść Walthera Mod.3, który dobrze mi leży w ręce.
    DSC08111.JPG DSC08112.JPG
    no i są postępy:
    DSC08110.JPG
    Bardzo łatwo zerwać strzał, pistolet jest za lekki, no i jeszcze muszę trochę popracować nad chwytem,
    palec wskazujący musi iść trochę do przodu.
    Ale w sumie jest poprawa, gdyby nie zerwane strzały.

Jak nie zapomnisz, zrób zdjęcie tej muszki, o której piszesz.
    Magazynek nie ma wpływu, jedynie psychiczny, bo chce się szybciej oddać strzał,
    a przy pojedynczym ładowaniu jest chwila, wziąć śrut, załadować, oddech i dopiero mierz i strzelaj.
    To nie western, że strzela się na czas.
    Pozdrawiam

15. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Tak to wygląda, na ostatnim zdjęciu realne proporcje muszki do szczerbinki podczas celowania.
    Oczywiście Walther insert muszki ma wymienny, Łucznik nie ale dla mnie lepszy_ bo muszka wypełnia szczerbinkę z minimalną szparą co zdecydowanie łatwiej kontrolować. Główka muszki Walthera zajmuje tylko 1/3 wcięcia szczerbinki. Muszka jest na zdjęciu wyżej żeby było ją lepiej widać :)

PSX_20190815_214832.jpg PSX_20190815_214908.jpg PSX_20190815_214733.jpg PSX_20190815_215136.jpg PSX_20190815_214643.jpg PSX_20190815_214324.jpg PSX_20190815_214733.jpg PSX_20190815_214643.jpg PSX_20190815_215347.jpg

16. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Tak, pojedyńczy strzał daje czas na skupienie, wyrównanie oddechu i rozluźnuenie mięśni. Jedyny minus to zmiana pozycji i chwytu ale to trzeba mieć już to zakodowane.
    Tak jak piszesz to nie western i dodam ani strzelanie z ostrej na ostro.
    Pizdrawiam

17. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Dzięki za zdjęcia. Taka muszka jest dla moich oczów najlepsza, szkoda tylko, że nie wszędzie można ją stosować.
    Prawie identyczna jest w mojej BSA Light Pattern Standard Air Rifle .177
    DSC08121.JPG
    Tyle lat temu, a wiedzieli Anglicy, co dla oka jest najlepsze.

18. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Kiedyś tak ale dzisiaj już nie. Można by powiedzieć że to właśnie Łucznik Wz.1970 wyprzedził epokę

Screenshot_20190816-090052.jpg

19. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Po poprawkach można by się pokusić o wykonanie rączki wg własnej inicjatywy , z jakiegoś fajnego gatunku drewna .Mahoń ,czereśnia ,akacja albo jakiś egzotyk inny ..
    Tam nie są skomplikowane frezy tak że jest pole do popisu .... images (2).jpg images (3).jpg images (4).jpg images (5).jpg pobrane (4).jpg 1.jpg

20. Horyzont13

Horyzont13 Nowy Użytkownik

Miasto:
    Leszno
    Ooo..o_O
    Kolega Antykwariusz nagle zmienił zdanie co do chińskiej myśli technicznej?
    Już nie jest taka Bleee i Fuuu....?