1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

BSA Scorpion made in England Birmingham Small Arms

Temat na forum 'Pistolety' rozpoczęty przez antykwariusz, Luty 26, 2021.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Poza informacją że produkcję tej ciężkiej dużej i masywnej wiatrówki rozpoczęto w roku 1973 w Birmingham , źródło Wikopedia podaje że był to pierwszy pistolet wiatrówka BSA - nie do końca to rozumie , nie wytm problem .
    Kupiłem go za kwotę 950 zł z wysyłką , dużo - mało nie wiem ?
    Wiatrówka ma oryginalne pudełko - trochę podniszczone i akcesoria
    Cos co chyba jest kulochwytem i jest sygnowane BSA olej i dokument ze schematem .
    W styropianie są otwory na osłonę muszki - zdejmowana
    przedłużkę nakładaną na lufę do naciągania - zdejmowana , kupiona jest w kal , 177 /4.5 mm
    Około pół roku temu od obywatela Ukrainy który handluje na placu wiatrówkami i śrutem kupiłem za 30 zł niekompletną BSA Scorpion w kal 22 /5.5 mm .
    W ograbionym egzemplarzu brak szczerbinki , osłony muszki , bezpiecznika i mechanizmu spustowego .
    Szukałem w internecie tych części - znalazłem stronę gdzie były dostępne ale bardzo drogo , nowy ystem spustowy bodaj ponad 100 Funtów plus wysyłka .
    Trudno o decyzje albo próbować dorobić albo '' sznupać ';' po internecie i giełdach może znajdzie się jakiś '' denat'' .......
    Na zakończenie dodam że nigdy wcześniej nie widziałem tej wiatrówki na aukcjach ani catawiki ani aukro ani allegro. P2250679.JPG P2250680.JPG P2250681.JPG P2250682.JPG P2250683.JPG P2250684.JPG P2250685.JPG P2250686.JPG P2250687.JPG P2250689.JPG P2250690.JPG P2250691.JPG P2250694.JPG P2250693.JPG

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    BSA scorpion - to droga wiatrówka - jest na alle za 2800 zł - ale to chyba duze przegiecie - ja swoja kompletna kupiłem za 75 e - z opłatami i wysyłka z Holandi to wyniesie 115 e - majac go móglbym pokusic sie o naprawe tego od kolegi antykarza

Załączone pliki:

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiatrówka nie strzela - sprzedawca dostał negatyw a ja mam robote- Rozebralem - to solidna robota- tłok z tworzywa z dodatkowa uszczelka - zamocowany do tloczyska za pomoca pierscienia zegera- który puscił- Widac tez solidna spręzyne fi 4,3 mm- bez nakładki na lufe nie dało by sie ja naciągnac .

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
  4. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Sprężyna w pistolecie wiatrówkowym z drutu śr 4,3 mm -niesamowite. Najgrubsza o jakiej wiem jest w HW 35 i HW 80 z drutu śr 3,8 mm.

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Sam jestem zdziwiony- ten pistolet jest inny niz wszystkie- bardzo ciekawie skonstruowany system spustowy - i co dziwne bez regulacji .Na zewnatrz podobny do innych łamanców - ale to złudzenie . Jest duzy i ciezki a do tego mocny - nic dziwnego ze drogi

Załączone pliki:

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Poszukałem danych o tym pistolecie- waga 1,5 kg długosc 40 cm - moc 122m/sec w limicie 7,5 J W latach 70-80 był najmocniejszy na rynku porównywalny do HW-45. w wersji z kolba Buccaneer był produkowany do 1977 r . Nadawal sie do modyfikacji - i widocznie ten mój ma nietypowa sprezyne - ktos wymienił w pogoni sa moca i byc moze to jest powodem awari

Załączone pliki:

7. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Przy tej szybkości którą podałeś 122m/s wychodzi energia 3,7 J czyli raczej normalna dla pistoletów -w Anglii faktycznie pistolety wiatrówkowe mają dopuszczalną energię 7,5 J -u nas jak długie -HW 45 ma energia prawie te 7,5 J. Też myślę że jakiś fanatyk dał tam tę pancerną sprężynę która niszczy system.

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    skorpion gotowy- to kaliber 4,5 - wymieniłem spręzyne na słabsza ale i tak jest b mocny-

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń: