1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

BSF S20

Temat na forum 'Pistolety' rozpoczęty przez Marek, Styczeń 11, 2020.

1. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    Veco sprowokował mnie do pokazania tego pistoletu, który udało mi się kiedyś nabyć za śmieszna cenę 324 złotych.
    Jest to egzemplarz technicznie sprawny, osiąga prawie 4 Joule i raczej nie będzie specjalnie remontowany. Powierzchnie metalowe pokrywają drobne ziarenka korozji, za to drewno jest piękne, jasny orzech.
    Wyprodukowany w BSF (Bayerische Sportwaffenfabrik) S20 Match .177 pistolet pneumatyczny.
    Produkowano go w Niemczech w latach 1959 - 1985, mój jest chyba egzemplarzem z pierwszych lat produkcji, ma numer A6058. Ten egzemplarz waży 1112 gram, mierzy 37 cm (lufa 17 cm).
    1.JPG 2.JPG
    Celownik super, muszka do przesuwania, a szczerbinka z regulowana wysokością:
    6.JPG 3.JPG
    Oznaczenie typu na płasku kostki lufy, numer broni pod spodem, schowany za ramieniem napinania. Z tyłu śruba do regulacji czułości spustu.
    4.JPG 5.JPG
    Pomiar prędkości:
    7.JPG 8.JPG
    No i piękny złoty znak na zielonym tle, w kole na rękojeści
    9.JPG

2. herflik-00

herflik-00 Nowy Użytkownik

Miasto:
    Dzierżoniów
    Cześć

Ta drobna korozja cały czas chrupie metal. Może nie remont, ale konserwację by pasowało zrobić żeby destrukcja nie postępowała.

To teraz pozostaje uzupełnić zbiór o wersję "Match" :)

pozdrawiam

3. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    Oczywista oczywistość, ale często na coś po prostu brakuje czasu.
    Ma to jednak tę zaletę, że nie grozi nuda.