1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Cata- Haenel mod 2

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez veco, Kwiecień 5, 2021 o godzinie 16:38.

Tags:
  1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Bardzo trudno dostepny najmiejszy pistolet pneumatyczny swiata -Tell mod 2 tylko 16cm - wystawiono na catawiki- moze kogos z kolegów zainteresuje - ja go mam i to malenstwo rzeczywiscie strzela

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Kwiecień 5, 2021 o godzinie 20:09
  2. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Przypadkiem to nie jest TELL 2?

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    rzeczywiscie- to Tell 2- chyba juz mam za duzo i nie ogarniam

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Gdyby zostało jak jest to na ten moment ten pistolecik kosztowałby Polskiego kupca prowizja wysyłka ok 200 euro co przekładałoby się na jakieś 1000 zł Ale sądzę że poszybuje jeszcze w górę .

5. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Może ktoś wie i zdradzi jak on działa? -gdzie cylinderek, lufa itd? -fajne maleństwo. Pozdrawiam jeszcze świątecznie.

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nigdy nie miałem. Myślę że łamie się wyłącznie do ładowania śrutu. A ta lyszka się naciąga sprezyne

7. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Tam jest tylko jedna wajcha z tyłu rękojeści-żeby w rękojeści jakaś "dmuchawka" była nie wygląda bo wąska i miejsca nie ma a wszystko w cylindro -lufie? -tłoczek,lufa,sprężyna czy jakiś inny fikuśny patent? Veco mówi że ma i strzela -może zdradzi jak to strzela i działa. Pozdrawiam.

8. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Tell mod.2 widziałem go jakiś czas temu na allegro lub Olx.Cena była wysoka ale nie jakaś kosmiczna.Przez chwilę nawet pomyślałem czy może by to kupić,ale jednak w końcu odpuściłem.Moim skromnym zdaniem model 1 lub model 3 są bardziej kolekcjonerskie i ciekawsze.Tak nawiasem mówiąc każdy model pistoletu Tella jest zupełnie z innej bajki.Praktycznie modele niepodobne do siebie,trudno szukać jakiś wspólnych cech.

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ta łyżka z napisem jakby FC8 jest dość gruba
    zobacz zdjęcie , nie robiliby tego dla bajery , na zdjęciu ten kapsel tylni zdaje się byc cienki aby był w nim otworek dosyłający powietrze ? ale powietrze musi dochodzić jakoś i popychać śrut lub lotkę ?
    to mogło strzelać na 5 m
    Dobrze by było gdyby poglądowo Pan Veco objaśnił i pokazał zdjęcia

10. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Od spodu widać wycięcie na jakieś prowadzenie czegoś ? może ta łyżka to zaczep?
    Tak czy siak , bez uprzejmości Veco będziemy wyłącznie spekulować.

11. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    to proste - łyzka słuzy do przedłuzenia raczki przy napinaniu sprezyny która w tej małej wiatrówce jest dosc silna i stawia opór. Sprezyna napina sie do przodu a robi to przesuwajacy sie do przodu kabłak spustu . Jak jest napieta to widac tylna czesc lufy gdzie wkłada sie srut lub bolec -- sprezyna napieta- lekko sie zamyka do pozycji wyjsciowej - i mozna strzelc - wszystko pokazane na zdjeciach

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 007.JPG
      007.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      2
  12. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Eureka! podobnie napina się heanel 28 łamiąc rączkę ,
    Nie mami nigdy na żywo nie widziałem .

13. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Dzięki Veco. Napinanie pomysłowe -a działanie? -byłoby wszystko jasne jeszcze bardziej jakby odkręcić nakrętkę z przodu i wyjąć sprężynę z tłoczkiem-na mój chłopski rozum jest tu podobny tylko udoskonalony patent jak przy małych pistoletach wiatrówkowych z wciskaną lufą i wg mnie paskudnie wyglądającą sprężyną na zewnątrz i wykręcanym popychaczem dla załadowania śrutu. Tu jest wszystko pięknie ukryte -tłok i sprężyna pracują w kierunku do strzelca na zewnątrz lufy -z boku lufy za włożonym śrutem powinien być otworek do przepływu powietrza z tyłu za śrutem i pchania go do przodu-chyba sama tylna klapka zamykająca uszczelnia i popycha trochę śrut do przodu i nie potrzeba zakręcanego popychacza-lub jednak trzeba czymś popchać śrut przed otworek i odbój tłoczka -tłoczek pracuje chyba na zgrubieniu lufy -lufa jest tu stała i pistolecik przy maleńkiej energii powinien być celny na kilka metrów -powinni wznowić jego produkcję -pierwszy bym go kupił -szanowny panie Veco -dobrze kombinuję ?. Wspaniały patent i miniaturyzacja wiatróweczki. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: Kwiecień 6, 2021 o godzinie 18:32
  14. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    miło ze jestes zainteresowany - niestety teraz nie rozbiore- mam na stole kilka nie dokonczonych tematów- VZ 47- marsa 110 - Pistolet Buchera i lada dzien przyjdzie Brevete - - to mi zajmie z 2 miesiace pracy

15. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Witam! Kolega Marboc jakby mu go przesłać to chyba zgodziłby się go rozpracować mechanicznie i strzelecko? Pozdrawiam