1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Catawiki- opłaty

Temat na forum 'Zasoby' rozpoczęty przez veco, Sierpień 27, 2018.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Catawiki to swiatowy portal aukcyjny- wiatrówki tez tam są. Przy aukcji podają ze opłata aukcyjna za wystawiony towar to 9 % - i tu jest pułapka na frajera . Te 9 % dotyczy nabywcy i do tego dochodzi podatek Wat w zaleznosci od kraju nabywcy. o czym juz nie wspominają. SPRZEDWCA płaci 12,5 % prowizji a jak to Polak 23 % Watu--- czyli razem 15,38 % dla Catawiki. Czyli jak sprzedasz za 100 euro - prowizja catawiki to 12,5 euro + 23% Wat 2,88 euro== 15,38 euro--dostajesz na rękę 84,64 euro Wyplata jest w złotówkach - wiec po drodze do kasy trochę oskubie cie bank na przelicznikach. Jak jeszcze policzysz prowizje kupującego 9% + Wat- to Paskarskie Catawiki łupiąc obie strony transakcji zarabia nie siejąc i orząc - na frajerach ponad 26% zysku. Dodając do tego że zanim wypłacą twoje pieniądze a to trwa minimum 2-3 tygodnie - to jeszcze zarabiają na bankowych odsetkach Frajerzy wszystkich krajów łączcie się -i hajda na Catawiki

Ostatnia edycja: Sierpień 27, 2018
  2. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Jak sprzedajesz to płacisz,jak kupujesz też płacisz prowizję.Pytanie co kupujesz i co sprzedajesz i czy to się opłaca?Ja osobiście nie mogę narzekać,mam za sobą jedną kupioną wiatrówkę,i kilka sprzedanych.Czy warto było?Tak ,warto bo zawsze dostałem tyle ile chciałem.Po odliczeniu opłat suma się zgadzała z tym co szacowałem.
    Ostatnio kupiłem Krico-Anschutz sam nie wiem dokładnie co to jest?Prawdopodobnie jeden z pierwszych antków 335 jeszcze na licencji Krico.Nie ma lepszego połączenia,Krico to solidność Anschutz to klasa sama w sobie.Całość kosztowała mnie razem z przesyłką 525pln.Dużo?Dla kolekcjonera to suma do przyjęcia,dobra cena.Dla kogoś kto chcę zarobić też dobra cena.Co chcieć więcej?Anschutz nie jest na sprzedaż,nie był kupiony na zarobek a do kolekcji.
    Tak sobie Veco myślę:czym dłużej się tym zajmujesz tym bardziej jesteś świadomy co robisz,co kupujesz i co sprzedajesz.Kasa to tylko towar,zamieniasz go na inny,potem znowu zamieniasz towar na kasę,bez emocji,bez stresów,na luzie.

71arus lubi to.
  3. POTOP

Miasto:
    Poznań
    ok,wiem że są słabsze dni,jak mamy świadomość tego to jest ok.
    Pozdrawiam

Ostatnia edycja: Sierpień 29, 2018
  4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Umiesz liczyc to licz na siebie.nie na Catawiki To są reguły specyficzne gry- jak umiesz grac to będziesz wygrywał . Na Catawiki sprzedawałem chłam- za znacznie wyższe ceny niz bym uzyskał w Polsce ale i tez sprzedałem wiatrówke za 2000 Euro- którą gdzie indziej bym nie sprzedał /prowizja 307 e/-za te pieniądze Zgadzam sie z moimi przedmówcami ze to lichwiarski portal - ale opłaca się tam głownie kupowac bo są okazyjne aukcje i przedmioty których tu nie zobaczysz.- a marża 9 % nie odstrasza,-- a jak sprzedawac to towary pow 200euro - bo wtedy ustala się cenę minimalną - taka która pokryje koszty realne przedmiotu i zapewni minim zysku- a jak znajdą sie licytanci to można uzyskiwac super zysk. Np pistolet łucznik mod 75 za 170 euro - odliczając prowizje 15% to zysk jest 3 krotnie wyzszy niz sprzedaz w kraju. Zycze dobrej zabawy i godziwych zysków - lub atrakcyjnych zakupów

5. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Dwa słowa komentarza do dyskusji;
    Cyt;sranie w banie mości panie?Macie Panowie stronkę na której możecie całkowicie za darmo uzyskać informację na różne tematy związane z tym co jest związane z wiatrówkami.Chciałbym poinformować że utrzymanie stronki nie jest darmowe,ktoś musi parę stówek w skali miesiąca wyłożyć z własnej kieszeni aby to działało.W skali roku to jest kilka tysiaków.Ktoś musi jeszcze pilnować,naprawiać,dbać aby od strony technicznej to działało,aby każdy kto chce z zacisza domowego mógł sobie poszukać treści jakie go interesują.Dyskusje jak widzę toczą się na różne tematy,na te jak i co zrobić żeby coś zarobić jak widzę też.Kilka użytkowników ma na ten temat trochę więcej wiedzy niż pozostali.Przypuszczam że podzielili by się tą wiedzą z innymi,może nie całą ale wskazali kierunek jak i co ogarnąć.
    Antykwariusz,widziałem Twoje oferty na Catawiki,Widziałem i obserwowałem licytacje.Cóż mogę powiedzieć;spierdzielone już w momencie obrabiania na Twoim własnym kompie.Potwierdzeniem są sumy jakie uzyskałeś za wiatrówki.Jak czegoś nie wiedziałeś to można było się zapytać,poprosić o pomoc.Może coś razem byśmy zrobili,doradzili,pomogli.Rynek Catawiki jest ogromny tu nie ma mowy że powstanie jakaś konkurencja.Każdy znajdzie,może ugryzie kawałek z tego dla siebie,ale trzeba wiedzieć jak to zrobić.Przykładem jest Veco który ostatnio zaszalał i uzyskał konkretną kasę na aukcjach.
    Czy ja jestem rozczarowany portalem Catawiki?Jest jeden problem.Czas,czas oczekiwania na zakończenie transakcji,jest to problem dla jednych duży,dla innych średni ale do zaakceptowania.
    Rozumiem że masz też wątpliwości co do ekspertów wyceniających towary.Moje zdanie:Bardzo dobrzy eksperci,g.... wiedzą i dlatego są wspaniali,lepszych nie ma.Cóż oni się też uczą,zwłaszcza na nieznanym im towarze z wschodniej Europy i za chwilę już nie będą tacy nieświadomi jak obecnie.To jest na korzyść dla nas.Ekspertem to jest nasz wspólny znajomy Veco a potem długo szukać następnego.
    Cyt:pOPULUS POLONUS rozumiem że to określenie mizernej świadomości Polaka,takiego szaraka czy nieudacznika?Używane obecnie coś w rodzaju przysłowiowego JANUSZA (bez obrazy dla Januszów z imienia)
    Populus Polonus wie lepiej,wie wszystko,na wszystkim się zna,lekarz,hydraulik,budowlaniec czy mechanik,nie ma znaczenia on wie wszystko.Jak uda mu się oszukać innego to jest dobrze,jak inni go oszukają to tragedia.Skoro inni go oszukali to nie jest taki bystry jak mu się wydaje.Może żyje w rzeczywistości z lat 90 XX wieku.Czasy się zmieniają ale nie dotyczy to Populusów,tak jak było tak już nie będzie,czas się dokształcić,trochę spokornieć i posłuchać młodszych,i się uczyć,albo jak się wie lepiej iść do apteki i kupić maść na ból dupy i używać,codziennie.
    Białe kołnierzyki drogi Panie nie przychodzą do Ciebie i nie pukają do drzwi z nakazem że musisz korzystać z ich usług.Sam idziesz zakładasz konto czy podpisujesz stosowne dokumenty.Sam się godzisz na prowizję.Jak poczytasz sobie umowę to wiesz co i za ile,jak masz problem z zrozumieniem tekstu to znaczy że nie jesteś za bardzo inteligentny.Sam sprzedajesz to co kupiłeś,korzystając z usług różnych portali aukcyjnych.Po co to kupiłeś?Odpowiedź jest prosta:aby sprzedać na takiej czy innej aukcji,przy okazji godząc się na warunki co do prowizji.Już w momencie kupna masz to zaplanowane.Jak nie wyjdzie to tragedia,a taki dobry plan był.
    Oczywiście możesz założyć sobie sam portal aukcyjny i pośredniczyć w transakcjach bez pobierania prowizji.Do tego jednak trochę potrzeba i wiedzy i kasy.
    Na zakończenie dodam że tzw Białe Kołnierzyki tworzą ,wytwarzają,czy jak to tam nazwać, produkt tzw.INFORMACJĘ
    Co to jest?może definicja z sieci pomoże to zrozumieć co to jest i ile to jest warte.
    Informacja

Informacją nazywamy dane (w postaci zarówno tekstu czy liczb, ale również dźwięków, zapachów itd.), dzięki którym zmniejsza się stopień niewiedzy odbiorcy oraz które wnoszą do jego świadomości element nowości. Odbiorcą tych danych może, co prawda być zarówno człowiek jak i maszyna jednak tylko i wyłącznie człowiek posiada umiejętność zinterpretowania danych, dzięki czemu stają się one dla niego informacjami, maszyna natomiast nie ma możliwości wnioskowania ani logicznego myślenia, nie posiada również stopnia wiedzy ani świadomości, koniecznych, aby dane efektywnie interpretować, dlatego maszyna operuje jedynie na danych natomiast informacja jest skierowana wyłącznie do człowieka. Za przykład niech posłużą liczby: 1,43,9,23,2,7. Dla osoby patrzącej na nie są nic nieznaczącym ciągiem liczb, nic nie znaczą a więc nie są informacją a jedynie danymi. Natomiast gdyby ktoś wywróżył nam, że są to numery totolotka, które padną w następnym losowaniu to wtedy ten sam ciąg liczb jest już dla nas, (ale tylko i wyłącznie dla nas no i może dla wróżącego) cenną informacją.

Czytaj więcej na https://www.bryk.pl/wypracowania/po...rce=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Ostatnia edycja: Sierpień 29, 2018
  6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Prawda , skopałem wejście na catawiki , kiepskie zdjęcia kiepskie opisy - Gat poszedł za 40 euro plus 30 poczta a zapłaciłem 52 zł czyli te 50 zł górki w zaokrągleniu to mój extra profit , Gat nie był więcej wart, heanel 303 - tu nie było kupca - katowałem na allegro.. . Koszt paczki 75 zł czyli cca 20 euro wpłata 10 euro to też górka...
    nie dało się lepiej .Mankament catawiki a raczej moje się po nim poruszanie....
    zapomniałem..
    Będę wkładał dzieła sztuki , zobaczymy???
    Proszę usuń fragmenty mojego postu który powielasz - przegiąłem ....