1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

co to Jest ?

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez antykwariusz, Marzec 10, 2020.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Co to jest ? może Ty Veco wiesz?
    Zakładam że to wiatrówka , bo po co by była taka długa rura z tyłu
    Może byś zrobił kopię czegoś takiego ?

Mam też drugie pytanie , na OLX jest hatsan at 44 jeden bez spustu ok 300 zł drugi ze spustem ok 400 zł oba bez kartusza .
    Ja kartusz mam , ten bez spustu się nie opłaca bo cena spustu 188 zł z wysyłką ponad 200
    Czy by się opłacało kupić ten ze spustem? Z Góry dziękuję za informację

P.S. na allegro w aleolombardach jest jeszcze ok 5 sztuk tanich chinoli w przedziale cenowym 90-120 zł ,
    Ale nie wiem czy to jest sens ? Głównymi klientami byli Włosi na te badziewie a oni wymierają maja więc większe problemy na czaszy , DEKADENCJA wraz z DEPOPULACJĄ
    A oto ta wiatróweczka - piękna co? Pomyślałem że ten '' RYJ'' gdzie spust i naciąg można by wykonać jako część oddzielną i wkręcić na gwint w rurę .Inaczej nie podobna '' ugryźć ''
    18a3f082-752a-4994-ba2d-a93cc0cfd9cd.jpg

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zasada jak w Bretanni- w kolbie komora sprezania - lufa pod kątem jak w GE moze to byc jakis angielski prototyp. Czy masz wiecej zdjec-. Wyglada ze zasada działania GEMu- lufa łaman osłona spustu to listwa naciagu spręzyny i ciekawe jak zamocowano kolbę do korpusu .

Załączone pliki:

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Musze poszukac . Mam wszędzie burdel w folderach tez . Taki charakter.
    Na zdjęciu widać ze jest przerwa między góra i dołem. Zatem kolba składa się 2 części. Przypuszczam że przylutowano do rury tuleje i z gwintem i są od spodu i góry skręcone środkami. A może sie nasuwają? Ale to komplikuje budowę.
    Myślę że ten ''RYJ '' stanowi trochę problem . Reszta raczej dał byś rade .

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    P.s
    Ładne to cholewka. Bardzo ładne.

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Aha
    A widzisz ten korek na końcu kolby. Chyba wkręcony i kontrowany śrubka .

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Raczej nie mam więcej zdjęć - szkoda .

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To bardzo ciekawa wiatrówka - pewnie jakis prototyp ale bez dokładnych zdjec czy rysunków nie da sie jej skopiowac- a radosna twórczosc i problemy z tym zwiazane - mnie nie interesuja