1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Diana-Ideal DRGM

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez veco, Sierpień 7, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Blaszak Diany mod 1 w wersji Ideal- z ok 1928 r w oryginalnym stanie . Wyceniona przez ekspertow na cz 250-300 euro- 10 godzin do konca licytacji jest 50 euro. DRGM- znaczy German Reigchs Gebrauchs Muster/ oznaczenie patentowe/

Załączone pliki:

2. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Aukcja zamyka się za 4 dni

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Aukcja zakonczona - sprzedano za cene 130 euro- tyle co za chinola z dolnym naciągiem tylu BAM czy lider . Podobnie słabo oceniono pistolet IZ 53 z celownikiem laserowym - tylko 76 euro - a np wystawiony mój pistolet Blou - chiny sprzedany za 100 euro a unikatowy Sheridian Silwer Streak w wersji platynowej - ledwo uzyskał cene 224 euro. Swiadczy to o tym że prawdziwych koneserów i zbieraczy wiatrówek jest coraz mniej - a klijenci szukaja nowych i mocnych - niekoniecznie celnych

4. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Diana mod,1 to jest zabawka. Nie spodziewałem się wyższej ceny. 130€ to i tak dobra cena

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Skrót DRGM oznacza Deutsches Reichs Gebrauchs Musterschutz - marka patentowa po 1918 roku
    Było też DRP - Deutsches Reichspatentamt wcześniejsze od 1877 do 1918/19 Kaiserliche Patentamt czyli cesarski urząd patentowy
    Diana 1 to zabytek zabawka ale zabytek i tak miał szczęście sprzedający że dostał 130 euro !! bywały już i poszły znacznie taniej .IŻ 53 jest mój kupiłem go za 120 zł żaden biznes!! może imperiał nie zapłaci i wyląduje na aukcjach jesiennych .
    Gdybym sprzedawał to pod flagą uk albo Holandii poszłoby lepiej . Dyskryminują nas i mają może powody .
    Ale jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . Ja i Pan Veco sprzedaliśmy im kupę szajsu . Veco dostał kopa w zad z catawiki ja jeszcze dogorywam , jak długo czas pokaże . Nie chodzi o to żeby tym fajfusom dawać perły za 2 porcje frytek w McDonald Tylko o to żeby klient był zadowolony i ...
    Na cały świat gdzie egzystuje catawiki , ceny na większość wiatrówek to lipa !!! Do ich zarobków to grosze . Kolekcjonerów brak a pozostała gowedź szuka silnych wiatrówek , może z powodu niepewnych czasów i w nadziei samoobrony ? Oni to wiedzą .
    Druga odsłona to dogorywające wakacje .... trzeba jeszcze zaszaleć ..
    P.S żyjemy catawiki bo lokalny rynek w ogóle padł na buzię w kwestii wiatrówek

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W tym cały ambaras- czy to wogóle jest produkt Diany- bo porównujac z Diana mod 1 to sa dwie rozne wiatrówki. Ten blaszak byl produkowane od 1923-40 r - ale modele dla dzieci ąz do 1930 r były produkowane przez Diane pod różnymi znakami to mnie zmyliło i napisałem ze to Diana -Tam nie ma oznaczen ani napisów diana - i fabryka nie uzywała oznaczen DRGM - przed 1910 mogło byc MGR- ale to tego modelu nie dotyczy. Zostanie zatem otwarte pytanie - CO TO ZA WIATRÓWKA- i w tym kontekscie cena 130 euro - jest b niska

Załączone pliki:

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nie pomyliłeś się z tym skrótem MGR?
    mam podobną różnica widoczna to taka że ten jeden napis Diana na boku nie ma tych niby skrzydełek pasków poziomych , po obu stronach są w prostokącie wybite Diana
    na górze obok kolby logo Diany z łukiem i napis Diana mod 1
    made in germany

8. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Panowie, przerażające jest jak dwóch wybitnych kolekcjonerów przez dwa dni na dwóch stronach bije pianę i nie wiedzą o czym. Wszystkie Wasze dotychczasowe teorie spiskowe sie same pogrzebały a wiarygodność spadła do zera.

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zdecydowanie racja ,znaczy mózgi nam '' butwieją ''
    żeby rozchmurzyć nastrój , jak w kawale
    Jaka jest różnica miedzy Parkinsonem a Alzheimera ?
    Żadna !! jaka to różnica robić flaszkę a zapomnieć gdzie się ją dało ...
    podtrzymuję teorię o marazmie i butwieniu mózgu ..
    miłego dnia
    to chyba najlepsze co można na ten moment powiedzieć ....
    P.S.
    A o co chodzi z tą Dianą ? że niby co?

10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Chodzi o to ze ta sprzedana na catawiki wiatrówka to nie Diana - ale CO

11. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    No to zacznijmy od początku
    DRGM po polsku znaczy "Zastrzeżony wzór użytkowy Rzeszy Niemieckiej".
    I to już umiejscawia to w czasookresie
    Oznaczenie tej wiatrówki zmieniało sie w czasie jej produkcji kilkakrotnie
    Diana w różnej stylistyce i z różnymi dodatkam oraz Model1
    Ta wiatrówka ma sporą historię aukcyjna, ten egzemplarz ma logo Diany z "jedną nogą" i napis Made in Germany.
    Datę powinna mieć na osadzie pod spodem przy spuście
    No i dla dzieci to ona była zawsze i bardzo upierdliwa w strzelaniu przez bardzo dziwaczne ładowanie

12. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Czy wszystkie miały na grzbiecie komory sprężania przy kolbe logo Diana i made in Germany oraz oznaczenie modelu?
    Oraz
    Czy made in Germany nie kierowały tych wiatrówek na eksport ?

13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W mojej nie ma żadnej daty , nic nie ma w miejscu wskazanym ....
    Skoro tam pisze Diana a Veco twierdzi że to nie Diana to czemu tam pisze Diana ?
    Czy by się komuś opłacało na takie G... uruchamiać linię produkcyjną i robić podróby w rozumieniu współczesnych podrób perfum czy choćby zegarków ?
    W epoce tworzenia były to tanie zabawki dla dzieci ...
    Dziś są ciekawostką ale i tak dużo tego jak widać ocalało....

14. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W tym cały problem- jest inna niz Diana mod 1 - nie napisów ani innych oznaczen diany - z jednej strony jest DRGM a Z drugiej Ideal- i zobacz sobie ten spust - jest okrągły jak w Eurkach .. To są dwie rózne wiatrówki- - może to byc jakis prototyp Diana mod 1 - szukałem w internecie - nic nie ma - ale DRGM to znaczy ze wyprodukowano w niemczech- a tam były tylko podobne Tell z Wanuswaffen werke - ale tez inny. Kolega marboc który wszystko wie - i pewnie nigdy nie spotkał sie ze starymi prototypami -uznał ze bijemy pianę - próbując dociec co to za model- pewnie z pozycji uzytkownika ma racje - ale kolekcjoner chce wiedziec wiecej

Załączone pliki:

15. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Nie bardzo rozumiem, czego chce wiedzieć więcej? Jak sprzedać czy jak kupić bo poprzednio tylko o tym była mowa

16. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Gdzie ta Diana ma okrągły spust? Oj Veco, Veco kiedyś próbowałeć mi wcisnąć, że Duana Rasstad nie produkowała zaraz po wojnie (1950) a teraz, ze to nie jest Diana, nasz jakieś merytoryczne argumenty? Poza gdybaniem o spuście?

PSX_20190814_175046.jpg

Ostatnia edycja: Sierpień 14, 2019 o godzinie 19:29
  17. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Czy

18. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Marboc- masz ponizej zdjęcia tej wiatrówki do ktorej mam wątpliwosci co to za model?

Załączone pliki: