1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Diana mod 27 a może to coś innego?

Temat na forum 'Identyfikacja wiatrówek' rozpoczęty przez BeardMan, Wrzesień 16, 2021.

1. BeardMan

BeardMan Nowy Użytkownik

Miasto:
    Kalisz
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)
    Proszę podpowiedzcie mi czy jest to Diana 27 czy może się mylę, kilka szczegółów mi się nie zgadza porównując zdjęcia z internetu, ktoś niestety przy niej grzebał, wkladka lufy ma średnicę wewnętrzna 5.5 mm (raczej nie wygląda na oryginał). Całość pomalowana jest jakąś czarną farbą (pod spodem prześwituje coś jakby nikiel czy chrom) na dniach będę usuwał farbę.
    Nie znalazłem żadnych oznaczeń, numerów, czegokolwiek (liczę że pod farbą coś się kryje).
    Za wszystkie spostrzeżenia i pomysły co to za karabinek z góry dziękuję :)

Załączone pliki:

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    zobacz sobie do mojego artykułu - Diana 27 dywagacje - moze te informacje pomoga

3. BeardMan

BeardMan Nowy Użytkownik

Miasto:
    Kalisz
    Właśnie już przejrzałem post, obstawiam Diane 27, ale może mnie czymś zaskoczy jak zdejmę już z niej tą wstrętną farbę

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    przyjrzałem sie Dianie- tam juz ktos grzebał - listwa naciagu jest nieoryginalna - dorobiona nieumiejetnie z płaskownika - ten srebrny pierscien na kolbie to z powodu wzmocnienia peknietej kolby - tez tam nie pasuje - - kabłak spustu tez jest nieorginalny - podobnie jak muszka i szczerbinka - To zabytkowa wiatrówka i warto by było doprowadzic ja do oryginalnego wyglądu

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ponizej sa zdjecia jak maja te elementy wygladac - Najgorzej bedzie z dorobieniem listwy naciagu tloka - - szczerbinka jest - wystarczy zdjac suwadlo a zamontowac srubke regulujaca wysokosc .- mysle ze i kabłąk spustu moze zostac ale potrzebna jest sruba regulujaca czułosc spustu- a kolba wymaga zdjecia i poklejenia ,poszpachlowania zdjecia starej powłoki i ponownego pokolorowania

Załączone pliki:

6. BeardMan

BeardMan Nowy Użytkownik

Miasto:
    Kalisz
    Dziękuję za obszerną wypowiedź, kabłąk spustu wydaje mi się oryginalny, śrubka do regulacji czułości też jest tylko ktoś ją obciął, jeśli chodzi o kolbę to chyba zrobię nową z orzecha.... Farbę już zdjąłem... Niestety (albo i stety) żadnych numeracji i oznaczeń nie znalazłem, chciałbym ją zrobić na tak zwaną igiełkę

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dodam z e Diana 27 - jest podobna do Diany mod 26 - Diana 27 - ma 105 cm a Diana 26 to 97,5 cm - Pierwsza Diana mod 27 jest z 1910 pózniejsza z 1936 mod 27 A - Mniejsza Diana 26 jest z 1913 pózniejsze 26 B i 26 U sa z 1935 r .

8. BeardMan

BeardMan Nowy Użytkownik

Miasto:
    Kalisz
    Mój egzemplarz ma właśnie 105 cm ;)
    Szczerze... pisząc ten post liczyłem właśnie że kolega Veco zabierze głos w tej sprawie :D
    Dziękuję serdecznie za pomoc
    PS skończę Dianke to wstawię efekty mojej pracy (której wcale mało tam nie będzie)

9. BeardMan

BeardMan Nowy Użytkownik

Miasto:
    Kalisz
    Jako ciekawostkę znalazłem bicie od dołu cylindra... Wybite "322" ale to chyba zbyt wiele nie mówi IMG_20210923_211052.jpg

10. bustgaltermlThork

bustgaltermlThork Nowy Użytkownik

Miasto:
    http://bustgalter.ml/
    Witam Android już się trochę mi znudził i chciałbym zobaczyć jak działają inne osy. I teraz pytanie czy na sensacje jest port Firefox OS coś ala "B2G" albo MeeGo. Widziałem meego na dell streak i nexus one. Podobno Jolla szykuje instalator Jolla SailifishOS dla Androidów