1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

El Gamo Paratrooper Air Rifle ???

Temat na forum 'Identyfikacja wiatrówek' rozpoczęty przez Marek, Sierpień 20, 2019.

1. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Czy ktoś posiada coś takiego,
    na stronach znalazłem zdjęcie:
    upload_2019-8-20_22-33-15.png ,
    a moje resztki po oczyszczeniu i poczernieniu wyglądają jak niżej:
    DSC08138.JPG DSC08139.JPG to drugie to po zdjęciu plastików,
    DSC08140.JPG tu niewyraźne napisy.
    A brakuje całego urządzenia spustowego, zostały tylko otwory:
    DSC08141.JPG DSC08142.JPG
    Może ktoś może pomóc zdjęciem, rysunkiem.
    Wprawdzie można pokombinować i dać urządzenie spustowe z czego innego, dostosowane,
    ale chciałbym jednak zrobić coś zgodnego z oryginałem.
    Pomóżcie, jeżeli coś u siebie znajdziecie w tym temacie.
    Na stronach ten niewyraźny znak jest taki: upload_2019-8-20_22-41-22.png
    Sprzedawany był w latach 60tych w stanach jako Gamo 68 XP, w Europie jako Gamo 68. podobno celność wynosiła 0,22 cala na 5 strzałów na 10 metrów . Szczerbinka była regulowana w obu kierunkach, oczywiście nie miała światłowodów upload_2019-8-20_22-46-46.png
    Tyle wiem.

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam taki karabinek- były produkowane w wersji Gamo no 68 i Gamatic E-8 z rurowym magazynkiem - podobny wyprodukowała Norica mod Comando-

Załączone pliki:

3. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Super informacja. Najlepiej byłoby zajrzeć do środka, jeżeli właściciel pozwoli, albo przynajmniej mieć zdjęcie bebechów.

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zdjecia ani rys pogladowy nic nie dadzą - musisz miec dokladne wymiary- wysle ci te wiatrówke i bez problemu dorobisz co potrzeba

5. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Super, może się spotkamy przy jakiejś okazji, nie pali się, dobrze, że jest wzór

6. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    No i przywiozłem dzisiaj to cudo, wypożyczone przez VECO, do podejrzenia "bebechów", za co jestem mu niezmiernie wdzięczny,
    bo pożyczyć i na dodatek pozwolić grzebać w środku, to trzeba odwagi.
    Nie długo prezentacja mojego egzemplarza.
    A to przywieziona sztuka DSC08210.JPG

7. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Oj, będzie zabawa, mechanizm spustowy w całej okazałości:
    DSC08211.JPG DSC08212.JPG
    Obudowa, 2 spiralne sprężynki, jedna napinająca sprężynka, spust, długa dźwignia pośrednia i obrotowy zaczep spustowy.
    Trzeba uruchomić główkę, aby to było w domowych warunkach technologiczne. Ale dam radę.

8. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Największy problem na starcie, to zdjęcie kształtów elementów, jako że całość jest znitowana i nie da się bez zniszczenia rozebrać.
    Ależ Hiszpan wymyślił konstrukcję !