1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

haenel Schmeisser mod 49 -odbudowa

Temat na forum 'Renowacja' rozpoczęty przez veco, Luty 1, 2018.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kupiłem od kolegi IMG_20171217_100449.jpg paf 053.jpg Potopa - Haenel sport model 49 Schmeisser patent- w stanie jak widac- jest kolba bez kabłąka i sam korpus z lufą wewnątrz czesc tłoka - .

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Haenele mod 49 - były produkowane w DDR juz nie w firmie CH Haenel tylko w fabryce przemianowanej na Mewa Ernst Thalmman VEB w Suhl od 1949 do 1952r - a pózniej jako wiatrówki Haenel mod 49 a Po zjednoczeniu Niemiec fabrykę sprywatyzowano i znana jest jako Merkel Jagd- und Sportwaffen GMBH. Modele 49 schmeisser,s patent - to wiatrówki wyprodukowane z przedwojennych zasobów -modeli 33 - i stąd na najstarszych z nich pozostałosci napisów schmeisser patent. - w wielu z nich wystarczy zmienic nr z 49 na 33 i mogą uchodzic za modele przedwojenne. Wiatrówki są unikatowe bo z takim oznaczeniem pozostało ich niewiele stąd moja decyzja o odbudowie

Ostatnia edycja: Luty 3, 2018
  3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zródła podaja ze Haenele 49 produkowano na bazie Haenela mod 33 junior. Nieprawda są krótkie na bazie juniora i dłuższe na bazie seniora - komora tłokowa haenela mod 33 junior to 30 cm - a długosc systemu z lufą to 65 cm- natomiast Haenel mod 49 mam 2 szt ma dł komory 30 cm - całosc systemu 70 cm - zatem jest na bazie haenela seniora mod 33 - który ma dł komory tez 30 cm ale dłuzszą lufę - i system ma 75 cm długosci tyle co Haenele 310 tyle ze te mają komorę dłuzszą 36 cm - wiec krótszą lufę, Wszystkie Haenele mod 49 - róznia sie od modelu 49a i 310 - zarówno budową tłoka , przyrządami celowniczymi jak i spustem.

Ostatnia edycja: Luty 5, 2018
  4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    powoli kompletuję brakujące częsci paf 054.jpg

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Są juz wszystkie częsci- kusi mnie by zachowac militarny charakter tej wiatrowki- w stylu Haenel mod 33 junior - mógłbym okuc ją Simie-Testbericht-Haenel33-Vergleich.jpg d994bd5b7201953da0f6bb1d0a5bf562.jpg images.jpeg IMG_20171217_100449.jpg jak wojskową załozyc nasadke na lufę jak w juniorze i zostawic w skróconej wersji ale kolba jest sportowa i przed wojną częsc tych wiatrówek było na takiej kolbie .

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Znalazłem b ciekawe zdjecie z Iżewska - H. Scheissera i Michaiła Kałasznikowa . Kiedy w czerwcu 1945r Turyngie od Amerykanów przejęli Sowieci-wywiezli całą fabryke Haenela m/innymi z Schmeiserem do Iżewska za Ural. Stworzono tam spec grupę pracującą nad nowym karabinem automatycznym- do tej grupy dołączył 28 letni samouk M Kałasznikow.Bazowano na doswiadczeniu i opracowaniach Schmeissera głownie MP-44 i stG-44 Rosjan nie obchodziły prawa patentowe- prawdopodobnie konstruktorem AK był inż Zajcew i Schmeisser ale wybrano Kałasznikowa. Wyprodukowano karabinek dla rosyjskiego sołdata typu gniotsja nie łamiotsja- zespoły musiały byc dopasowane luzno nie dokładnie i scisle jak w karabinach niemieckich- miały działac w brudzie, wodzie bez smaru i nie zacinac się .AK- był gotowy w 1947 r -Michaił Kałasznikow idealnie pasował komunistycznej partii jako wzór sowieckiego bohatera. Człowiek prosty z ludu co własną ciężką pracą z pomocą partii osiągnął sukces -i doszedł do Generała Teraz co 5 karabin na swiecie to kałach- a Polska była pierwszym krajem który go produkował Aktualnie Chiny są największym producentem AK i jego klonów.Shmeisser wrócił do Suhl 9 06 1952 r a rok pózniej zmarł na zapalenie płuc.Do dzis w Suhl obchodzi sie uroczyscie rocznicę jego smierci jako jednego z najlepszych na swiecie konstruktorów broni gunhugo3.jpg

7. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Veco ciekawy jestem co z tego wyjdzie, jak widzisz ja nie mam zdrowia do Haeneli,jakoś mi nie leżą. Wolę aby pojechały tam gdzie coś jeszcze z tego będzie. Mam wrażenie że jakiś taki mały zastój jest,nic ciekawego nie widzę.Mam jeszcze kilka tematów do zrobienia,ale jakoś nie mogę się zabrać.

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    naprawiłem ponad 50 Heneli repetierów i anschutz 275-w tym roku kupiłem uszkodzonych 6 szt i je naprawiam.Jak mam korpus z lufą i w srodku - te długie tłoczysko- to resztę elementów jestesmy w stanie wykonac sami sami- a częsc el dotacza tokarz.

9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiatrówka odrestaurowana- strzelająca. Na zdjęciach razem z wiatrówką przedwojenną mod 33 . Odrestaurowany Model 49 jest na ciemniejszej usłojonej orzechowej kolbie - obie w wersji military . To identyczne wiatrówki róznią się haenel 33 006.jpg haenel 33 005.jpg haenel 33 004.jpg haenel 33 003.jpg jedynie tym że jedna ma nr 33 druga 49- obie napis schmeisser patents Pod nimi wiatrówka Haenel mod sport 49- tez na bazie wiatrówki mod 33 - na sportowej kolbie - nie ma innych napisów i juz szczerbinkę przesuwną ale muszkę jeszcze przedwojenną . Wszystkie te wiatrówki maja identyczne wymiary dł z kolbą 98 cm komorę tłokową 30 cm - a dł a lufą 65 cm-

Ostatnia edycja: Luty 13, 2018
  10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiatrówki model 33 i częsc modeli 49 - nie mylic z nr 49a - bo to podobna ale zmodyfikowana wiatrówka.- na zdjeciu najnizej. Wiatrówki mod 49 były produkowane od 1952-73 r -są dłuzsze - 105 cm - maja identyczna komorę tłokową 30 cm jak modele wczesniejsze ale dłuższą lufę o 7 cm haenel 33 001.jpg haenel 33 002.jpg

11. WalDyr

WalDyr Nowy Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Witam mam wiatrówke haenel sport model 49 podczas renowacji przy wyciąganiu z łoża drewnianego wypadła mi mała sprężynka ok 10 mm
    nie wiem w które miejsce mam ją włozyć spowrotem proszę o podpowiedz pozdr,