1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Internetowe spostrzeżenia

Temat na forum 'Różności' rozpoczęty przez antykwariusz, Wrzesień 8, 2019.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jak w tytule , a więc dziś kończą się aukcje wiatrówek na catawiki .
    na ten moment ceny bardzo niskie - może trwa jeszcze wakacyjna drzemka wśród inwestorów .
    Zobaczymy ok 20 jak sprawy się maja .

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dziwny jest ten swiat Catawiki. Prwdziwy rarytas- pistolet BSA Scorpio MK 2 długi na 40 cm - super solidnie wykonany- Był produkowany w Wielkiej Brytani w latach 1985-94. Waga 1,3 kg moc 7,5 J ten model był uzyty w filmie z J. Bondem Octoppusy.-- I to cacko zostało sprzedane za 85 euros

Załączone pliki:

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na tej samej aukcji były wystawione 3 chinskie pistolety typu S-2 i wszystkie uzyskały ceny 60-65 euro- jak sie to ma do tego BSA Scorpio sprzedany za 85 euro - nijak - wiecej wart niz 10 takich chinskich szmelców. Dlaczego wiec tak nisko go neptycy z zachodu wycenili . Chinczyk jest mocniejszy - w opisie ma moc 175 m/sek- to oczywista bzdura bo jest ok 100m/sek

Załączone pliki:

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Podobnie niska cenę uzyskał Włoski pistolet Umarexa - Zip Mondial z 1970 r Pistolet długosci 35 cm ładnie wykonany w dobrej kondycji - sprzedano w cenie najtanszego chinczyka za 60 euro To poszukiwany kolekcjonerski model - ale sprzedawca podał prawde moc 1,5 J - wiec to nie znalazło zainteresowania w poszukujących mocy nabywcach. Podobny los spodkał znanego i cenionego Hatsana mod 25. sprzedanego za 70 euro- Trudno to zrozumiec bo akurat ten model pistoletu ma moc. Chiny górą

Załączone pliki:

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    20 euro to frytki w Mac Donald i herbata ..
    Ten ang pistolet ma prezencje ! I pewnie dobre materiały.
    Warunki handlu znacznie się pogorszyły na catawiki .
    Cena zależna jest od popularności oferty .
    Jesteś koneserem i ekspertem . Patrzysz na wartość wiatrówki innymi oczyma .
    Klienci catawiki to wątpliwej inteligencji imperialy

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Taka sytuacja może doprowadzić do utarcia się opinii ze catawiki to okazyjnie niskie ceny i to może odstraszyć sprzedawców. Ten co sprzedał ten angielski pistolet otrzyma na rękę ok 72 euro . Wątpię czy będzie szczęśliwy?

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Catawiki może być niebezpieczne dla sprzedającego. Cenna rzecz może być bardzo niekorzystnie sprzedana . Na szkodę i ku zgryzienia sprzedającego.

8. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    BSA skrót od miasta Birmngham Small Arms
    Nie wiem czy dobrze napisałem nazwę tego miasta . Ale to miejsce gdzie od dawna wyrabiano broń

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Veco
    Wiesz może jak zakończył się webley service ? moje ostatnie notowanie to było 390 euro
    za odpowiedź z góry dziękuję .

10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    570 Euro

11. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Szkoda Kolego - ze przepusciłes taka okazje - 570 euro za wiatrówke Mark I Webley& Scott- to OKAZAJA. Wysmiewani Tzw Eksperci wycenili ja na 850-1050 euro- i tyle jest minimum warta . To UNIKAT kolekcjonerski bo ta wersje któtkiego karabinku tylko 88 cm Mark I wypuszczono w 19254 r w ilosci 1000 egzemplarzy. Pozostalo ich w swiecie ok 150 szt i ceny sa powyzej 1000 funtów Ten był strzelajacy w dobrej kondycji- i szkoda ze nie trafil do Polski

Załączone pliki:

12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ten pokazany chinski pistolet S-1 został sprzedany za 60 euros - tyle ile uzyskał drugi z pokazanych pistoletów - EM-GE LP 3a- firmy EM-GE Sportgerate KG z Gerstetten-Gussenstadt- To najlepiej dopracowana wersja pistoletów serii LP produkowana w latach 1973 - 1980 . Nie ma zadnego porównania - chyba tylko ze to airguns

Załączone pliki:

13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dziękuję!
    Nie wiem czy mam rację ale to chyba pierwszy wypust tej wiatrówki ?
    Późniejsze chyba były inaczej oznakowane i ta szyna z osłoną spustu była z metalu? ta jest chyba z ebonitu?
    Ale nie jestem pewien .
    Co do ceny masz rację w stosunku do BRiH -a cena niska ponieważ jest to znana wiatrówka i to o przeznaczeniu wojskowym.
    Obawiam się że catawiki zainfekowało się podobnym wirusem jak nasze allegro ceny są coraz niższe
    Dziękuję za odpowiedź ,

14. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Powoli będzie tak jak na allegro - z powodu braku popytu a dużej podaży ceny będą spadać .
    Jest wielka różnica między cenami z ub roku a obecnymi . Może to przyczyna też po części że przybyło Polaków na cata
    Przykładowo wiatrówka S-1 cena zakupu w Polsce minimum 100 zł na alle plus transport 20 - przy tej cenie to kiepski biznes , aukcje wiatrówek w sumie odbywają się dwa razy w miesiącu . Pseudo ekspert za dużo nie przyjmie albo z europy wschodniej wcale jak mu odbije .
    Następnie czekanie na zapłatę -zapłaci -nie zapłaci - czekanie na przelew - pupa nie interes

15. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wracając do Webley Scott mark I cena rzeczywiście super . Ale Mark II ładniejszy mimo wszystko.
    W poszukiwaniu Webleya trafiłem na ciekawy prototyp wiatrówki .
    Jest to chyba PCA i ma ciekawie przemyslana metodę zmiany luf pobrane (2).jpg

Załączone pliki:

16. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiem że '' bije pianę'' i wkurzam co niektórych..
    Za co z góry przepraszam !
    Równouprawnienie obywateli unii to fikcja .
    Poznałem się na mentalności klienteli catawiki i kupiłem ostatnio taki badziew za zł 100
    Oczywiście mi tego nie przyjęto twierdząc że catawiki jest platformą wyjątkowych przedmiotów .
    Ni przeszkadzało to w przyjęciu takich samych pozycji wystawionych przez inne nacje ...
    Radzę by na miare możliwości zarejestrować konto w innym kraju jeśli ktoś z szacownych forumowiczów chciałby powalczyć na tej platformie ...
    Poproszę córkę o zarejestrowanie konta w UK - zobaczę jakie beda wówczas efekty .
    Ciesze się że zdobyłem doświadczenie i nauczyłem się na różne rzeczy spoglądać różnymi oczami - w tym imperiałów też
    .
    Upraszam się o powstrzymanie krytyki i obiecuje że to ostatnia uwaga w temacie .
    Te z zebrą w tle to moje pozostałe z aukcji.
    Przepraszam Panśtwa nie zaśmiece więcej tego forum podobnymi wpisami , ale niech świat wie .
    Poradziłem sobie z tym bo rozczłonkowałem zestaw . Podstawka poszła pod inny nóż , nóż do dalszego zestawu . Ale fakt jest faktem. P8223254.JPG P8223260.JPG P9114557.JPG P9114560.JPG

17. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Obiecuje że pousuwam te wpisy za kilka dni - zbiore się i to co nie w temacie usunę

18. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ta jestes cierpliwszy niz ja - Własnie za takie wytykanie tym pseudoexspertom z Catawiki ich tendencyjnosci i niekompetencji - zostałem usuniety z Serwisu- jako niekopmatybilny z catawiki. Ale tak miedzy nami ten nóz ma rekojesc i tzw róg z plastiku - wiec to jest badziew - tyle ze nikt tego nie pisze- a nabywca ma prawo czuc sie oszukany