1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

JGA Dolla

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez veco, Listopad 8, 2020.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wystawiona na Cata GAT Dolla Mk 4 z 1920 r produkt JG Anschutz. Korpus odlew zeliwny - z jednej strony niklowana - w dobrym stanie działajaca. Anschutz w latach 1920-1935 produkował takie pistoleciki typu GAT - Dolla mk 4 i Dolla Club - a po 1935 r Dolla mk 2 /dolne zdjecie/

Załączone pliki:

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    aukcja zakonczona 150 euro - do tego wysyłka i prowizja - razem 200 euro - jako biedny emerytowany Polak - powalczylem do 103 euro i odpusciłem .Przy okazji schemat tego pistoleciku

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Listopad 15, 2020
  3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Inna Dolly mod 2 wystawiona na catawiki To Variant IV Niklowana wyprodukowana przez Fridricha Langenhana _ FLZ w latach 1917-30 Ponoc była tez produkowana przez JGA Anschutza wyzej opisana

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Luty 11, 2021
  4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    mam wiele długich wiatrówek FLZ - militia Favoriti GEM-y ale o pistolecie nie słyszałem - wiec go kupilem - wyszło tanio bo dostałem upust od Catawiki 80 euros - wiec szkoda nie skorzystac z okazji . To ten powyzej model 2 Langenhena z Zella Mehlis To wersja niklowana strzelajaca . W pózniejszych latach ponoc produkcje jej przeją J,G Anschutz tez z Zella Mehlis- i produkował ja w latach 1927-40 pod swoim znakiem /pokazana w pierwszym opracowaniu/- Ale Anschutz najbardziej znany jest z innej Dolla z drewniana rekojescia ta na drugim zdjeciu

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Luty 20, 2021
  5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    mam tę Dolly nr 2 wariant IV, Z te wiatrówka wiąza sie 3 Firmy z Zella Mehlis . 1 wersja 1893 wyprodukował Eisenwerke Gaggenau- nazwał EG ta na pierwszym zdjeciu - a nazwa Dolla to dopiero od 1920 r 2 wariant tej wiatrówki tez EG z 1898 drugie zdjecie - od 1905 3 wariant tez EG ale juz produkowało ja tez FLZ , Langenhama a ten mój to mod 2 wariant IV

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Luty 20, 2021
  6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ta moja to Dolla nr 2 wariant IV produkowana przez FLZ 1927-40 była w wersji lakierowanej czarna i niklowanej - ale w katalogu pojawily sie dopiero od 1934 z wersą V 1927-40 i prawdopodobnie od lat 30 tych produkował ja tez Anschutz , Firmy FLZ i EG a takze Oscar Will którego zoną była Helena Langenham - Takze Gemy firm FLZ i EG sa prawie identyczne i trudne do odróznienia . Było 5 typów tych małych pistoletów Dolla i słuzyły do strzelania do krecącej sie tarczy lotkami

Załączone pliki: