1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Lider B 3! boczny naciąg cal 4,5 jako Mosin

Temat na forum 'Zabawki militarne' rozpoczęty przez antykwariusz, Marzec 16, 2018.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W drodze zamiany kolekcjonerskiej otrzymałem od Veco kolbę do mosina , przeleżała wieki całe by nie być gołosłownym z 5-6 lat.
    W między czasie trafiły się chińskie wiatrówki z bacznym naciągiem typu Lider B 31 jak się nie mylę??
    Też kiedyś tam trafiłem w sieci na tą wiatrówkę położoną na kolbie M1 carabine , prezentowała się okazale , nie wiem czy bała to konwersja fabryczna czy amatorska.
    Pionierem tego typu inspiracji jest na kolega Veco , w swojej praktyce sporo wiatrówek typu repetiery położył na różnego typu prawdziwe karabinowe kolby. Wyszukiwał ''złomków '' bez kolby lub ''bebechów'' i dorobił sie dość znacznej ilości tego typu zabawek.
    W czasach kiedy interesy lepiej szły i pieniążki spadały z nieba , kupiłem jako ciekawostka od niego takową konwersje na kolbie od mausera model 88 .
    Wolnymi kroczkami ale sukcesywnie docieram do finału mojego Chinola udającego mosinka snajperskiego ;-) Z oryginalnym celownikiem -szczerbinka i muszka na otwieranym też oryginalnym bagnecie. W 90 procentach prace zakończone , przydałby się uszkodzony stary magazynek by wyciąć z niego osłonę spustu i cos pokombinować . Kolba moja była od kbks-u nie prawdziwego karabinu zatem nie ma otworu na magazynek i niech tak zostanie , wiatrówka stabilnie ''siedzi'' na drzewie i to sie liczy . P3168431.JPG P3168434.JPG P3168437.JPG P3168440.JPG P3168443.JPG P3168455.JPG P3168449.JPG P3168452.JPG P3168458.JPG

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    jest też problem że ułamała się dźwignia naciągu jedna część, z oszczędności zrobiona nie z litego materiału tylko 2 blach ok 2 mm grubości każda. Chciałbym też obciąć ten paskudny spust , raczej jego końcówkę i przyspawać coś milszego dla oka, w końcu to wariacje i wszystkie chwyty dozwolone, Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie mojego ''Mosinka'' i Vecka ' P3168467.JPG

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    odszukałem tą wiatrówkę która mnie zainspirowała to air rifle M1 carabine /wpisać to w google/ prawdopodobnie robi to crosmman w wersji z magazynkiem , ale ta zamieszczona na fotce to raczej solidniejsza starsza wersja indeks.jpg

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Rzeczywiscie jak mawia kol Antykwariusz - zrobiłem kilka wiatrówek typu military głownie na bazie Haeneli 49 i 310 i starych kolb od róznych karabinów. Mosin to piękny i wdzięczny karabin do tego typu przeróbek- zarówno w kompozycji z wiatrówką z bocznym naciągiem jak i repetierami haenela/ co pokazałem na forum w dziale kolekcje mosin/ Na zdjęciach mozna ocenic urodę tych karabinów - ponizej moja wersja długi mosin carski mod 1891 model 38 kawaleryjski- polski Radomiak mod 1944 z bagnetem. Prosze zauwazyc że wszystkie są na bazie Haenela 49a bo łatwo je adoptowac do tego modelu szczególnie pasuje mocowanie naciągu do magazynka mosina - niewiele trzeba przerabiac łoze mosina bo korpus haenela 49 jest krótki i łatwo po niewielkiej przeróbce zamontowac z tyłu zameczek mosina zamiast bezpiecznika . mosin 004.jpg mosin 005.jpg mosin 006.jpg

Ostatnia edycja: Marzec 16, 2018
  5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kolega do swojej repliki a la mosin uzył wiatrówki z bocznym naciągiem-ciekawie rozwiązał system naciągu wmontowując w niego rączkę- dodatkowo jak w polskich mosinach mod 45- zastosował montowany na stałe łamany bagnet- wypadało by zamontowac mosinowski magazynek-na zdjęciu pokazałem jak to robię - wystarczy go odpowiednio obciąc i przefrezowac poszerzając miejsce mocowania na kolbie - można też traktowac to jako swoją wizję mosina i załozyc tradycyjny kabłąk od wiatrówki. To są handmade wyroby i ich atrakcyjnosc polega na niepowtarzalnosci i ciekawym dysajnie - mają tym samym wysoką wartosc kolekcjonerska a co do gustów to one jak wiadomo nie podlegają dyskusji- wazne by porządnie wykonac robotę. To zostało tu spełnione - oceniam to na 500+

Załączone pliki:

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zrobilem podobna wersje karabinu USA M-1 dostałem oryginalną kolbę z magazynkiem i okuciami i na nią zamontowałem wiatrówkę z bocznym naciągiem- to efe kałach 002.jpg kt