1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

LITERATURA

Temat na forum 'Czarnoprochowa' rozpoczęty przez POTOP, Wrzesień 28, 2019.

1. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Z zaciekawieniem będę obserwować postępy w tym dziale.Jako że nie mam praktycznie żadnej wiedzy w temacie tym bardziej jestem ciekawy co nowego się tu urodzi.
    W mojej domowej biblioteczce mam jednak aż 3 pozycje na temat broni.Na tym się kończy moja wiedza.
    2019-09-28 14.54.46.jpg
    Zapomniałem Jeszcze książka Gwoździa ☺

2. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    Dorzucę posiadane pozycje, część w całości poświecona broni palnej, część tylko w pewnych rozdziałach:
    DSC08379.JPG DSC08380.JPG DSC08381.JPG
    DSC08382.JPG DSC08383.JPG DSC08384.JPG
    DSC08385.JPG DSC08386.JPG DSC08387.JPG
    DSC08388.JPG DSC08389.JPG DSC08390.JPG
    Ta ostatnia pozycja to po prostu podręcznik, bardzo przydatny, gdy zaczyna się przygodę z czarnym prochem, pozycja z 2006 roku.
    Obejmuje wszystko, czyli opis prochu czarnego i jego rodzajów, kule i pociski dawne i dzisiejsze, problemy z odlewaniem, opisy broni odprzodowej,
    potrzebne akcesoria, no i ładowanie i strzelanie. Ma też słownik pojęć polsko-angielsko-niemiecki.
    Omawia też z grubsza konkurencje sportowe w strzelectwie odprzodowym.

3. Marek

Miasto:
    Psary
    Skleroza nie boli w moim wieku, ale czasami coś się przypomina.
    Polecam wejście na forum-bron.pl, obejmuje wszystko co strzela i ze strzelaniem jest związane, wiatrówki także.
    Ma tez fora dyskusyjne.

4. Marek

Miasto:
    Psary
    Pokazało się opracowanie, które warto mieć:
    1.JPG
    Książka to 272 strony, zawiera trochę danych o broni palnej, krótkiej pierwszej połowy XX wieku, by przejść
    do VISa wz 35, produkcji pistoletu w konspiracji, produkcji polskiej i niemieckiej.
    Zawiera także oryginalną instrukcję oraz opis patentowy.
    to jedna ze stron 2.JPG

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ostatnia pozycja dostępna na allegro cena 348 zł
    Polecam książkę
    Aleksander B. Żuk Rewolwery i pistolety wyjatkowo obszerne opracowanie

6. Marek

Miasto:
    Psary
    Przybyła jeszcze jedna, tym razem nie nowość, a egzemplarz wydany w 1992 roku,
    sztywna oprawa, papier kredowy, 128 stron, zdjęcia w kolorze.
    1.JPG
    zawartość najlepiej pokażę spis treści:
    2.JPG ,
    przykładowa strona:
    4.JPG
    Dokładnie omówiona broń krótka i amunicja do niej.

7. Marek

Miasto:
    Psary
    Dzisiaj otrzymałem upragnioną przesyłkę z literaturą, no powiedzmy o broni
    1.JPG
    Jest tu wiele materiału nie tylko o broni, ale także jej historii, rozwoju, amunicji, nauka strzelania i licho wie co jeszcze.
    Najgrubsza pozycja ma tylko 770 stron "Broń strzelecka świata". Ma 2 części, 1-a to część historyczna z rozwojem od chińskich rac do teraz, cała baza wiedzy. Częśc 2-ga to produkowana broń z podziałem na kraj producenta.
    2.JPG 3.JPG
    Dla ciekawości wyjąłem broń przypisana Polsce:
    4.JPG 5.JPG 6.JPG
    Przy jakiejś okazji będę podawał w tym dziale smakowite kąski z tej literatury.