1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Łucznik

Temat na forum 'Baza wiedzy' rozpoczęty przez POTOP, Grudzień 20, 2015.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nie jest to juz przedmiot kolekcjonerski- chyba że wróci na oryginalna kolbe

2. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Mnie interesują TYLKO oryginalne przedmioty w BARDZO dobrym stanie,tak że tu VECO ma racje.

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    ..była na allegro FLZ ta z haczykiem w dźwigni naciągu bez bebechów od 1 zł , zadzwoniłem do gościa bo mam w kiepskim stanie ale wiatrówkę zdjął z aukcji, twierdzi że zostawia , myślę że liczył na ''bańki''...

4. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Był i .... w sumie w niezłym stanie,już jest sprawny.Mały remoncik i będzie ok.

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pnie sie w górę- przekroczył 700 zł- to swiadczy o tym ze ludzie kupują oczami-

6. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Jutro będzie finał, jak na razie żaden uczestnik licytacji się nie powtarza, ciekawe ile kosztuje zrobienie takiej kolby.

7. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    a co mógłbyś powiedzieć o Łuczniku wz 70 z 1972 roku numerowany MD001, "nowy"

8. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Znaczy nieużywany, masz jakieś zdjecie?

9. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    zdjęcia nie posiadam, może uda się zrobić, ale właściciel ,którego wiarygodność jest 100%, posiada go od "początku", twierdzi, że oddano z niego 20-50 strzałów, stan rzeczywisty to potwierdza, żadnych rysek, przetarć, zadrapań, na pistolecie jest tylko numer i rocznik (lufa) oraz klasyczny napis Łucznik (korpus) na tej samej powierzchni w tylnej części korpusu wybita w okręgu litera D (średnica 2-3mm)

10. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Tym bardziej ciekawy że ma numerację 3 cyfrową. Chcę się go pozbyć?

11. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    To właściwie pierwszy nr niższy od mojego, a przeglądam już kilka lat:) Mam z 1972r o nr HK 0431 i z cala dokumentacją

12. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    o pozbyciu się chyba na razie nie ma mowy, ale niewykluczone

13. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    co masz na myśli mówiąc o dokumentacji?

14. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    Początek produkcji był dla wojska i mam wojskową instrukcje ( jest to skan,ale dobrej jakosci) Mam kartę przestrzelin.A to wszystko w orginalnej walizeczce i mam kabure z tamtych lat.

15. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    Kiedyś przyszło mi do głowy że zdobędę taki zestawik z początku produkcji i z ostatniego roku....i zdobyłem:) Do nowego mam cywilna instrukcje i coś z czym u nikogo się nie spotkałem....taka karteczkę ze sklepu o danych produktu.Dla zobrazowania powiem z w czasach PRL były takie wklejane np pod krzesłami lub stołami.Walizeczke do niej mam tzw nówkę a i kabura jest ciut inna od starej tzn ma inne zapięcie

16. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Jako dowód, że nic się nie zmieniło, no poza zmianą napisu. Fajnie jest mieć takie komplety.

Podobny plan mam do dużego Łucznika, pierwszy rok i wszystkie zmiany, tu jest co robić i dużo mi jeszcze brakuje. Pistolet mam z 1974 już z napisem Predom-Łucznik, na oku mam jeszcze z pierwszego roku 1972 z numerem tysiac coś tam ale szukam egzemplarza z numerem jeszcze niższym, chciałbym żeby przynajmniej miał jedno zero na początku, ot taki kaprys.
    W sumie to szukanie jest jednym z ciekawszych etapów
    Pozdrawiam

17. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    no tak, to takie kolekcjonerskie"ciasteczka" ale z wiarygodnością, orginalnością samego pistoletu niewiele ma wspólnego, mnie najbardziej interesuje numeracja MD001 ??? nikt nie wspomina o takiej systematyce - takie litery i nr trzycyfrowy i w dodatku pierwszy - bezcenny rarytas

18. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Dlaczego podważasz oryginalność i wiarygodność pistoletu kolegi kostek76?
    Moim zdaniem dokument z numerem potwierdzonym przez organy jest wystarczającym argumentem. Nie dajmy się zwariować, komuś trzeba wierzyć

19. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    A to i ja się zastanawiam co Ci tu nie gra Arturze??Tu chyba najcenniejszy jest pistolet do tego oginalna walizka,kabura i wycior...instrukcja nawet taka to fajna sprawa

20. Artur

Artur Nowy Użytkownik

Miasto:
    Warszawa
    absolutnie nie deprecjonuje zbioru, przedmiotu, po prostu sam przedmiot niezależnie od tego czy jest w walizce, kaburze i z dokumentem jest najistotniejszy, na pewno zbiór jest fajniejszy w komplecie, jak już wcześniej mówiłem ciekawi mnie co to za numer MD001 zajmujecie się pistoletem od dłuższego czasu i jak widać nikt na ten temat nic konkretnego nie wie(podobnie jak ja), może macie jakiś kontakt do ludzi , organizacji związanych z fabryką, stowarzyszenie pracowników? lub coś podobnego, nie chce mi się wierzyć , że nigdzie nie ma danych co było produkowane w danym roku i jak znakowane, tabela na podstawie zgłoszeń jest ok (chwała i za to) ale niestety to tylko chyba kilkadziesiąt wpisów