1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Mars 115- renowacja

Temat na forum 'Renowacja' rozpoczęty przez veco, Grudzień 5, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pozostawiony na deser na koniec roku Mars 115 wenuswaffenwerke Oscara Willa. Wiatrówka kompletna z ok 1930 r . To model military wyprodukowany na potrzeby szklenia młodziezy Hitlerjugend. Mam do niej zastrzezenia natury technicznej wiec zobaczymy co jej dolega ze słabo strzela.

Załączone pliki:

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    to bardzo słaba wiatrówka - jak widac na zdjeciu całe tłoczysko- opiera sie na zasadzie ręcznego napinania spręzyny i to pchając zamek do do przodu. Patrząc na tę spręzynkę widac że tam nie da wydobyc sie zadnej mocy. To juz nasze powojenne Brihy - sa duzo lepiej rozwiazane i mocniejsze bo maja dwie przeciwstawne speżyny a nawet na jednej są mocniejsze, Za to cały karabin robi wrażenie - bo wizualnie przypomina mauser K98 .Miał byc to karabinek szkoleniowy Hitlerjugend - ale gdzi mu tam do takich konstrukcji jak VZ 35 czy nawet Haenel mod 33 Schmeisser

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      3
  3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jak myślisz dlaczego tacy fachowcy od broni jak Niemcy zrobili taka słaba wiatrowke ?

W swoim życiu znałem osobiście 2 nazistów z jednym się nawet dobrze kolegowalem . Miał mała tokarke ...
    Ten od tokarki unter oficier panzer kraft . Ciężko ranny przeżył. Dziś już powołany na zbiórkę do kolegów z oddzialu twierdził że chłopcy z HJ strzelali do siebie z tych wiatrówek. Zasłaniali oczy i ze i walili do siebie w ramach ćwiczeń. Podobnie twierdzi ten co jeszcze czeka na mobilizację.

Ja nie wiem powtarzam tylko to co mówiono. Na ile procent jest to prawdziwe? Wiatrówka zrobiona solidnie . Jesiona okuta stopka nakładka baczki

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    m
    Masz w domu kilka takich wiatrówek - z tego co wiem zarówno Mars 115 jak i mars 110- czy wszystkie tak słabo strzelaja ?

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    We wszystkich są te same zamkotloki sprężyny różnice są w 115 ma bezpiecznik skrzydełkowy jak karabin te pozostałe nie i ciut inny spust

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Po oswojeniu się z ruchem zamka 4 taktyka w wiatrowce Mars 115 i po strzelaniu w siebie i nie tylko młodzi z HJ dostawali kbks model DSM 34 ta sama kolba ten sam rozmiar . Kolby kbks -owe we stępień fazie produkcji szly pod frez na wiatrowke Mars 115 nie wierzysz wpisz w Google mauser DSM 34 i Mars 115 i porownaj

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Polak Potrafi !- w tym kupionym marsie tez zrobił swoje. Sprzedał mi go ukrywajac powody dlaczego nie strzela choc działa i jest kompletny . Dobrze za mam działającego identycznego Marsa 115 w pięknym stanie ale połozonego na nieoryginalnej kolbie od VZ 47- . Jak widac na zdjeciach w Marsie jest magazynek zasypowy grawitacyjny . i srut BB okrągły który ma otworkiem dostac sie do podajnika i z byc wystrzelony podobnie jak w VZ 47 . Tu idiot zaczopował wlot- i wywiercił otwór do swiatła lufy by srut dostawał sie po przewodu lufy w jej koncowym fragmencie co widac na pierwszych zdjęciach . . Będę musiał - to zalac i udroznic własciwy otwór wlotowy.

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      7
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      3
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      3
  8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zabrałem sie za kolby.Teraz jak mam oryginalna - mogę tę moją z Vz 47 porównac i zastanowic sie jak ja przerobic pod Marsa . Jak widac ta z Marca jest węższa i ciensza.

Załączone pliki:

• 012.JPG
      012.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 013.JPG
      013.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
  9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zabrałem sie za oczyszczenie oryginalnej kolby - ponoc wisiała nad kominkiem i wstyd mówic ale nie wygladała reprezentacyjnie - ale jaki Pan taki Kram . Tu pomogło mi multinarzędzie i wata szkalana

Załączone pliki:

• 008.JPG
      008.JPG
      File size:
      1,2 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 009.JPG
      009.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
    • 010.JPG
      010.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      6
  10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    połozyłam dalikatny kolorek - dalej olejek i wykonczenie politutką-

Załączone pliki:

• 011.JPG
      011.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      5
  11. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To słabe wiatrówki - celownik cechowany na 6 -8-10-12 m-Moze jak były nowe to te osiągi były realne - W tych moich mimo nowych uszczelek i silnych sprezyn celnosc na 6-8 m jeszcze jest do przyjecia - dalej nie. Ale wiatrówki przypominaja mausera i sa tak samo cięzkie i jak pisze kolega antykwariusz mozna bez obaw strzelac do cwiczacych kolegów

Załączone pliki:

• 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1 MB
      Wyświetleń:
      2
  12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    temat skonczony - jeden ten jasniejszy Mars 115 jest o 2 cm dłuzszy od tego ciemnego połozonego na kolbie od VZ 47 i róznia sie tez drzewem - Vz 47 to buk a oryginał to chyba orzech ładnie usłojony lub modrzew .

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      3
  13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiesiu K...a M..ć !!!
    Czy ty kiedyś wreszcie się czegoś nauczysz lub zapamietasz !!! a moze taki znak odpowiedniejszy???
    Setki razy ustnie pismiennie telefonicznie na forum powtarzałem że jest to CHOLERNY JESION !!
    Jesion nie orzech , z jesionu robiono tez i kolby do vz 35 i mauser 24 -Czeski z jesionu robiono kolby do Mars 115 i do mauser DSM 34 przeznaczony do HJ 540x360.jpg 12499925_4.jpg images (1).jpg images (2).jpg images (3).jpg images.jpg pobrane (1).jpg pobrane.jpg pobrane.png

14. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Przepraszam za emocje ale ta sprawa została wyjasniona milion lat temu , moze i robili w wersjach de luxe z orzecha , ale tyle lat robisz juz z drzewem i kolbami ze powinieneś rozróżniać
    Te wzdłużne ''cetki''widoczne na zdjęciach z krótkimi kawałkami kolb to typowy rysunek słoi JESIONA
    Charakterystyka gatunku drewna - jesion jest dość twardy i znacznie tańszy od szlachetnego orzecha to chyba przekonywało projektantów do uzycia tego właśnie drewna .

15. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    rzeczywiscie mam problem z rozróznianiem gatunków drzewa - Wiec Jesion

16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na Aukro wystawiono Marsa 115 w pieknym kolekcjonerskim stanie - cena 17000 kc tj ok 3000 zł

Załączone pliki:

• 024.JPG
      024.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 025.JPG
      025.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 026.JPG
      026.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 027.JPG
      027.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      1
    • 028.JPG
      028.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      1
    Ostatnia edycja: Grudzień 18, 2019
  17. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jeśli Kc to aukro nie catawiki. Mars faktycznie w pięknym stanie .
    Daje to świadectwo poszanowania przez Czechów pięknych przedmiotów i chwała im za to .
    Ciekawe ile tych wiatrówek ocalał o do dzis