1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Muszkiet fragment

Temat na forum 'Czarnoprochowa' rozpoczęty przez antykwariusz, Styczeń 12, 2021.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kupiłem na aukcji taki oto kawałem muszkietu , do zakupu skłoniła mnie posiadana od lat lufa bez korka .
    Pomyślałem że może uda się cos zmajstrować.
    Pierwsze spostrzeżenia po oględzinach towaru
    Części metalowe pokryte powierzchniową rdzą da się je odzyskać i doprowadzić do fajnego stanu .
    Drewno z dziurkami po drewnojadach - ale metodą opukową na ''gruźlika'' jeszcze drewno dos silne i stabilne , da się to zrobić . Widać obcięcie - nie problem przedłużyć i zastosować bączek w miejscu łączenia by nie widać było spoiny
    Z powodu masy i grubości kolby zakładam że broń ta była przeznaczona dla wojska .
    Nie wiem jeszcze czy będę pasował posiadana lufę czy będę szukał innej ???
    W pierwszej kolejności trzeba rozebrać , zmyć drewno , profilaktycznie potraktować chemią na drewnojady , wyszlifować pokleić dziurki w miedzy czasie niech wymoczą się części metalowe .
    Potem przygotować przedłużkę i poczekać lub zastosować do posiadanej lufy - wcześniej trzeba do niej dorobić korek .
    Ale warto trzymać i mieć takie rzeczy aby mieć zajęcie ... P1120571.JPG P1120572.JPG P1120573.JPG P1120574.JPG P1120575.JPG P1120576.JPG P1120577.JPG P1120578.JPG P1120579.JPG P1120580.JPG P1120581.JPG P1120584.JPG P1120585.JPG P1120586.JPG P1120587.JPG P1120588.JPG P1120589.JPG P1120590.JPG

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Muszkiet rozebrany , jedna śruba do dotoczenia - uległa uszkodzeniu - reszta ocalała.
    Kolba na moje widzi mi się z orzecha , wiec nie wiem dokładnie przeznaczenia , sztucer myśliwski na grubego zwierza z XIX wieku czy broń wojskowa
    Zamek bardzo solidnie wykonany i konstrukcja dobrze przemyślana . Lepszej klasy rusznikarz to robił aczkolwiek bez zdobień .
    P.S
    drewno zmyte gotowe do szpachlowania - będzie zajęcie...

Załączone pliki: