1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Nowe sekcje na forum

Temat na forum 'Sugestie i uwagi' rozpoczęty przez rjs, Wrzesień 29, 2015.

1. rjs

rjs Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Koszalin
    Witam,

Proszę o opinie, uwagi i pomysły odnośnie nowych sekcji na forum.

Z planowanych to będziemy dodawać dział kupię/sprzedam/zamienię.

Jest też pomysł dodanie sekcji poświęconej opakowaniom/pudełkom od wiatrówek czy np. śrutu.
    Na razie szukamy dobrej nazwy dla tej sekcji. Wersja robocza to "Opakowania"

Pozdrawiam

2. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Jest propozycja. Dział tylko z samymi pistoletami,stare,nowe,repliki,jakieś wynalazki ogólnie wszystko.Rjs pomyśl o tym bo jest trochę tego.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Czerwiec 1, 2016
  3. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Moja propozycja to podzielenie sekcji "nasze zbiory" (czyli ogólnie galerie) na osobne sekcje. Proponuję:
    - Karabinki
    - Pistolety
    - Inne

Jak nie będzie sprzeciwów przez 48 godzin to tak zrobię ;)

4. Ślubek

Ślubek Nowy Użytkownik

Miasto:
    Janówek Pierwszy
    Czy silnik Forum umożliwia opublikowanie postu, który byłby widoczny w dwóch działach?
    Mam na myśli np. "Nasze zbiory" i "Baza wiedzy" - w sytuacji, gdy np. posiadam ciekawą wiatrówkę,
    której zdjęcia mogłyby uzupełnić bazę wiedzy, dobrze byłoby również móc umieścić ją razem z innymi z moich zbiorów.

PS. Pomysł podziału "pistolety/karabinki/inne" bardzo mi się podoba. Mam np. wykrojnik do śrutu do Bugelspannera, raczej stary - obecnie łatwiej kupić śrut 6.35 mm niż robić go samemu :^)

5. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Przeglądając zagraniczne fora z wiatrówkami od czasu do czasu spotykałem się z zabawkami(pistolety,karabinki)Skoro kolekcjonerzy z zagranicy zauważyli tego typu przedmioty i prezentują takowe(najbardziej utkwił mi w pamięci korkowiec "Szarik")może warto dodać dział -zabawki-. Oczywiście mam na myśli nie nowe przedmioty. Myślę że taki dział będzie taki trochę z przymrużeniem oka.
    Dodam też że jest jeszcze opcja "Broń deko"chociaż w tym temacie za dużo nie powiem.

Ostatnia edycja: Czerwiec 1, 2016
  6. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Niestety nie ma takiej możliwości. W celu uniknięcia
    podwójnego umieszczania zdjęć można skorzystać z galerii. Po załadowaniu zdjęcia do galerii można je linkować w postach (ikona aparatu w toolbarze edycji posta).

7. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Co do zabawek to jestem za (proponuję dział w pozatematycznych).
    Do deko nie jestem przekonany - ale czekam na opinię innych.

8. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Może masz rację co do deko,tak tylko dodałem jako taki szybki pomysł.
    -Karabinki(coś nowego się znajdzie)
    -Pistolety(mam kilka ciekawych,niepublikowanych)
    -inne(mam tu co pokazać)
    -zabawki(tu też coś znajdę,trochę wesoło będzie)
    dlaczego zabawki poza tematyczne?

9. piotr-cz

piotr-cz Nowy Użytkownik

Miasto:
    Łódź
    Zdecydowanie popieram temat zabawek też powinienem coś znaleźć.
    Wrócę jeszcze do sprawy działu z opakowaniami i śrutem. Myślę że to dobry pomysł i taki dział by się przydał...

10. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Pytanie czy osobny dział czy w sekcji nasze zbiory subforum "Śrut i opakowania"?

Jeszcze pomysł na stojaki na wiatrówki itp.

11. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Wprowadziłem podział "Naszych zbirów" na:

- karabiny
    - pistolety
    - kolekcje
    - śrut i opakowania
    - inne

Założyłem, że jeśli na zdjęciu jest więcej niż jeden pistolet lub karabin post trafiał do pod forum kolekcje. Pod uwagę brałem tylko pierwszego posta z wątku.

W sekcji pozatematycznej utworzyłem forum o nazwie zabawki militarne.

12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pomysł z publikowaniem starych zabawek -czesto podobnych w działaniu do wiatrówek-to dobry pomysł. Wydaje sie że podobnie jak z wiatrówkami - mozna by podawac dane o tych eksponatach- jak parametry- producenta, wiek zabawki i etc-

Ostatnio edytowane przez moderatora: Czerwiec 5, 2016
  13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Może przypadnie komuś do gustu określenie ''Opakowania i dodatki'' w dziale tym można by prezentować oryginalne pudełka , instrukcje obsługi oraz wszelkie dodatki. W dodatkach powinno znaleźć swoje miejsce wszystko co jest niezbędne do strzelania , śruty , marki śrutów , tarcze, wyciory oleje ..
    Natomiast pomysł na dodaniu działu '' broń deco'' mija się wg. mojej koncepcji z celem. Te forum powstało by promować , pokazywać broń wiatrową wszelkiej maści i kalibru od dziecięcych zabawek po broń myśliwską do polowań oraz o przeznaczeniu wojskowym jak słynny karabin Girandoni z niem zwana Repetierwindbuchse .
    Nie mieszajmy , nie wprowadzajmy zamętu, w internecie hula mega ilość stronek o broni strzeleckiej historycznej myśliwskiej wojskowej a nawet domowej roboty z ang homemade guns ..
    Zachęćmy rodzimych zbieraczy , pasjonatów i ludzi z wiedzą techniczną oraz zagranicznych kolekcjonerów i badaczy broni wiatrowej do podzielenia się ciekawymi modelami ich opisem zdjęciami , linkami do wiedzy fachowej bądź muzeów w których są zdeponowane.

Jest na prawdę wiele do pokazania i jestem przekonany że z europy środkowo wschodniej , Polski nie wiele osób wie że Niemiec pracujący w Rzeszy przy produkcji broni , po ucieczce do USA zaprojektował i wykonał Schimeli gas pistol cal. 5,5 był to pistolet jednostrzałowy zasilany Co2 stylistyką zbliżony do legendarnego Lugera P-08 , to że Niemcy do eksportowych modeli mausera k98 dodawali wiatrówki do każdej partii po jednej sztuce . Trzeba sobie zdać sprawę , że w tym rejonie świata , obecnie są to rzeczy praktycznie nie do zdobycia, a i na zagranicznych aukcjach byłyby wyjątkowym kąskiem odpowiednio docenionym przez pasjonatów i kolekcjonerów .
    Wydawałoby się głupia wiatrówka .. a jednak nie , w wielu przypadkach to piękna sportowa broń do rozwijania pasji strzelectwa , wyzwalania ducha rywalizacji sportowej a pomysłowość , nakład pracy , jakość użytych materiałów w niczym nie odbiegała lub nie znacznie od materiałów stosowanych przy produkcji broni palnej.

Po zakończeniu I WŚ i uzyskaniu niepodległości rozkwitało w Polsce zamiłowanie do strzelectwa , patriotycznych postaw, potrzebie posługiwania się bronią / odsyłam do Biuletyn Kolekcjonera Nr. 12/2013/ naród cieszył się wolnością i swobodą , łatwym dostępem do broni i swobodnego bez wymagania pozwolenia posiadania wiatrówek .
    Zniewolenie przyniósł drugo wojenny podział Europy i Polski , Bolszewicko Ubeckie hordy niosące w jednej ręce mosiny w drugiej kaganiec i kajdany skutecznie zniewoliły naród na kilka dekad . Okres ten , represje i widmo kary za posiadanie jakiejkolwiek broni w tym wiatrówek , skutkowało tym że zniszczeniu uległo wiele egzemplarzy pięknych wiatrówek pozostawionych przez Niemców na ziemiach odzyskanych . Zwyczajnie gniły gdzieś w mrocznych katach piwnic czy strychów , Nikomu absolutnie nie zależało na ratowaniu tego typu dziedzictwa kulturowego , swoistego leksykonu inżynierii .

...nic nie trwa wiecznie.. Polacy doczekali sie liberalizacji prawa i zezwolono na swobodne posiadania broni pneumatycznej o mocy poniżej 17 J do powstających jak grzybki po deszczu sklepów z militariami , stacjonarnymi i internetowymi , wielką falą napłynęły badziewiaste chińskie obcinaczki palców i killerzy puszek po warce ;-) domyślam się że wpływy i obroty w tym sektorze były w początkowej fazie depenaliacji wiatrówek zupełnie pokaźne...
    Przypuszczam że te tanie i szkaradne urządzenia służące do plucia ołowiem , nie miały i nie mogły mieć pozytywnego wydźwięku na propagowanie strzelectwa i kolekcjonerstwa . Bo czym tu się zachwycać...
    Broń pneumatyczna powinna być , niezawodna , bezpieczna dla użytkownika i na swój sposób piękna, wówczas ma się ochotę obcować z nią dbać o nią ...
    Powinna również być pewnego rodzaju lokatą kapitału, wszak nikt nie odtworzy fabryki produkującej Vz 35-47 Marsa 115 czy wiele innych zabytkowych wiatrówek .

Forum te powinno zwiastować dobra nowinę .. zachęcania do zbierania po zakamarkach , złomowiskach , bazarach , właśnie takich perełek , uratowaniu tych przedmiotów przed topieniem w hucie .. dlatego proszę zachowajmy czystą formę tego forum...

r

14. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pomyliłem się w nazwie, na myśli miałem Schimel GP 22 - któż z facetów by nie pożądał takiego cacuszka loading_co2_360.jpg loading_pellet.jpg markings02_360.jpg pointing_360.jpg profile_left01_360.jpg profile_right01_360.jpg profile_right02_360.jpg replica_320.jpg

15. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Oceńcie sami.. czyż ta wiatrówka nie jest cudowna???

16. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wywalić tylko te wkręty na krzyżak...

17. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    6505702419_2.jpg air1.jpg 6505702419.jpg PW016_1988.8.951.jpg 6505702419_2.jpg air1.jpg 6505702419.jpg PW016_1988.8.951.jpg ..........i coś na pocieszenie oczka....

Załączone pliki:

18. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To dziwadło to klon slavia APP 661 - nie wiadomo kto to wykonał.... brak sygnatur

19. manicuregqThork

manicuregqThork Nowy Użytkownik

Miasto:
    http://manicure.gq/
    Jestem za tym żeby na forum dodac nowe działy typu zdrowie i uroda lub np dział kulinarny. Tak zeby mozna było sobie pogadać też o innych codziennych rzeczach .Co wy na to??