1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Obłuda catawiki

Temat na forum 'Zabawki militarne' rozpoczęty przez antykwariusz, Sierpień 11, 2019.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pan Marcel Van Hulst - ekspert catawiki tak oto marnuje czas swój i innych...
    Wstawiłem książki oryginalne dwa tomy Olimpiada Berlin 1936 rok i opracowanie o formacji SS
    Do książek o olimpiadzie najpierw napisał że wszystko ok tylko cena wysyłki ciut za wysoka zmniejszyłem cenę i napisałem że książki format album są ciężkie a pracownik poczty wylicza koszt wysyłki wg wagi i kraju docelowego .
    Zmarnował mój czas by napisać że moja oferta została oceniona . że bazując na wiedzy o rynku pozycja ta nie znajdzie zainteresowania ...Identycznie podszedł do książki o SS ....
    Banda tych co koń nosi pod brzuchem..
    ale przy słabości naszego rynku warto tam istnieć - sprzedać a czasem i może kupić okazyjnie

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Stare wiatrówki poza vz 47 nie zostały sprzedane .był tylko jeden licytant .. iż 76 euro crosman 75 euro nie opłaca się w tej cenie wysyłać. . Chrzanów to wszystko . Na IZ -jest mały profit reszta szajs za vz 47 można powiedzieć że w kieszeni będzie 1200 zł . Jest w tej cenie na allegro . Nikt nie licytuje. .trudny biznes

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Obserwowalem licytacje wiatrowki Sheridian Silwer Streak- w wersji platynowej- o kalibrze nietypowym 5 mm . To swietnie wykonana pompaka - z moca do 200 m/sek - sam nie wiem jak licytacja sie skonczyła - w normalnym czasie było 224 euro ale w ost sekundzie ktos dał 995 euro- pewnie syn włascicla - ale idiotów nie brakuje ponoc co 10-ty ma taka przypadłosc - wiec nie wiem co o tym sadzic

Załączone pliki:

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Fajna ale nie jest warta 4000 zł po prostu ch...j z tym wszystkim . Ale jak ty to mówisz karawana jedzie dalej . Chwilowo nic nie daje . Musze wycinać się z tego co się zrobilo . Ten iż myślałem pójdzie za 100 euro ... jaki to ma sens kupiłem go za 120 zł zarobienia 80 zł

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ja sprzedałem dwa chinczyki za 265 euro z wysyłka - co uwazam za dobry wynik- jak na okres wakacyjny

6. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Tak sobie czytam o tych sukcesach i porażkach handlowych i dochodzę do wniosków że gdzieś się zatrzymałeś.Cały czas jeden kierunek i trochę,ale tylko trochę na boki z asortymentem odbijasz.Rozumiem że branża,i co za tym idzie wiedza z tym związana nie jest Ci obca,ale wyniki z tego co piszesz kiepskie.Uważasz się za eksperta w dziedzinie z jaką obcujesz,ok pewnie jesteś.Skutki jednak twoich poczynań na aukcjach i żal jaki przelewasz na kod 0-1 chyba nie są rewelacyjne.Jest taki termin jak DYWERSYFIKACJA- warto regułkę przeczytać ze zrozumieniem i jak coś nie tak to jeszcze raz i jeszcze raz,i tak długo aż się zrozumie zawartą w niej treść.
    Giełda to kopalnia wiedzy i kasy.Jednak trzeba mieć łeb żeby w pełni (za dużo powiedziane,wystarczy w kilku procentach)wykorzystać jej zasoby.Z tego co widzę to wiele osób na giełdzie korzysta z sieci.Sprawdzają co i za ile jest na OLX czy Allegro czy innych aukcjach.Skoro ten towar jest dostępny to jest za drogi (to chyba logiczne)może leżeć miesiącami,i czekać aż ktoś łaskawie to zechce kupić.Chcesz wygenerować zysk,szybki zysk to musisz sprzedawać po dobrej cenie i sprzedawać dużo.Musisz być elastyczny (z resztą to co piszę dobrze wiesz) Są przedmioty na których zarobienie 100% jest łatwe,ale niekiedy zarobienie 10% wymaga nie lada wysiłku.Po co się bawić w te gdzie te 10 % to wyzwanie?Szkoda czasu.Niekiedy kombinujesz się zrobi,naprawi i będzie ok! Potem jest jak zwykle,kupa roboty i g....o nie zarobek.
    Wydaje mi się że potrzeba dużo pokory aby zrozumieć mechanikę (nie pomijając psychologi) kupna-sprzedaży w sieci.Internet też jest miejscem DARMOWYM gdzie zdobędziesz wiedzę.Wiedza obecnie jest w cenie.Oczywiście ktoś może powiedzieć że ma dostęp do sieci w telefonie i wszystko idzie sprawdzić,wszystko wie.Nawet nie będę pisał co sądzę na ten temat.Wiedzę musisz mieć w głowie i nigdzie więcej.Trochę się rozpisałem,ale wyrażam swoje zdanie.
    Próbuje też rozszerzyć swoje zainteresowania,nie ma co ukrywać.Jeden temat to za mało aby spokojnie funkcjonować.Oczywiście temat wiodący się nie zmienia,ale gdzieś pojawiają się inne horyzonty.Dla zaspokojenia ciekawości podam kilka przykładów czym się teraz szczególnie przyglądam;VINTAGE-BLAUPUNKT,LUXOR,PHILIPS,BECKER -i pochodne,LEGO IDEAS,inwestycja (najciekawszy jest SOKÓŁ MILENIUM Z 2007r.)Polski komiks (tu niewątpliwie Kapitan Żbik pierwsza dziewiątka)slajdy bajki PRL i oczywiście militaria szeroko rozumiane,itp.dużo by tu wymieniać.Cały czas uzupełniam wiedzę,szukam nowych dziedzin i nie narzekam.
    Pozdrawiam.