1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

odlewy kabłąków

Temat na forum 'Drobiazgi' rozpoczęty przez veco, Listopad 10, 2018.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kabłąki spustu- to duzy problem dla renowatorów starych wiatrówek. Mam w poblizu zaprzyjaznionego własciciela odlewni żeliwa i aluminium i korzystam z mozliwosci wykonania potrzebnych mi odlewów. Te pokazane kabłąki są do wiatrówek FLZ- Dian i innych przedwojennych modeli. Chciałbym podziękowac tą drogą koledze Potopowi za udostępnienie oryginału podwójnego kabłąku - którego od dawna szukałem do wiatrówek Oryginał V FLZ. Gdyby koledzy kolekcjonerzy potrzebowali pomocy w tym zakresie - proszę o kontakt

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Listopad 11, 2018
  2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    flz 004.jpg

Załączone pliki:

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pokazałem dwie długie ok 115 cm wiatrówki Fridericha Fritza Langenhama/ zwane FLZ/- i są to modele Orginal V i to z początku produkcji Własnie one miały kabłąki nawiązujace do muszkietów i długie osmiokątne lufy. To stara fabryka działała od 1842 r - w latach 1890-1910 produkowała GEMY- pózniej od 1901 r Orginal V i mniejsze Militia - a od 1920 Favoriti.