1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Oscar kurbespanner pistol

Temat na forum 'Handmade - Przeróbki' rozpoczęty przez veco, Maj 2, 2018.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiatrówki Oscara Willa- przez wiekszosc zbieraczy uznawane są za najpiękniejsze wiatrówki świata. Miał Kopia 3343598.jpg Gośc gust- i w tym co robił nadal jest niedoscigniony. Pistolet na korbę Oscara willa to super perełeczka - nie spodkałem go na internetowych aukcjach - i pewnie nie stac mnie byłoby na jego zakup - wiec go spróbuje odtworzyc

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pistolet ma długosc 50 cm lufa 24 cm tubus 10 cm kolba 16 cm. a pistolet jest pomniejszoną wersją typowego karabinka Tubus komory tłokowej zrobimy z rury bezszwowej fi 38- długosc 10 cm. dennicę i obudowy wytoczy tokarz. Pokrywy komory spustowej dolna i górna mam jako odlewy . oscar 011.jpg

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kolbę wykonałem z sezonowanego modrzewia- trzeba się oscar 012.jpg zabrac za zrobienie elementów dosc skomplikowanego spustu

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Przednia częsc kolby jest jak widac znacznie krótsza-ma dł 10 cm do niej trzeba wykonac łoże pod lufę i wyfrezowac w nim trzy otwory oscar 013.jpg a pózniej przyspawac do dennicy tubusa ale wtedy gdy będę miał kompletna lufę

5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Znalazłem oryginalna spręzynę tasmową do oscara wila - ma dł 11 cm - idealnie pasuje do robionego pistoletu. na rys widac tylną scianę zamykająca zestaw tłokowy - to też dałem do wytoczenia a ona jest bardzo wazna bo do niej przyspawane będą boczne scianki naciągu korbowego - ten element wykonam jak będzie zrobiona korba i listwa zębata. Korba ma maksimum 7-8 zębów i jednoczesnie z nią frezer musi wykonac listwę naciągu z odpowiednio przeliczonym modułem. Jak widac to dosc skomplikowana wiatrówka i nawet producentowi nie opłacało się oscar 014.jpg jej produkowac w duzych ilosciach a i cena jej była znacznie wyższa niż typowych bugelspannerów

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Czekając na wykonanie zleconych elementów - zabieram się z spust - Na schemacie widac że też jest troche i oscar 015.jpg nny niż typowych bugelspannerów ale to niewielkie zmiany i powinnismy sobie z nimi poradzic

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Tak wygląda spust-- system posredni- dwie spręzynki- wykonany z blachy grubosci 5 mm. Jak ma się oryginał wykonanie go to niewielka trudnosc- gorzej ze spasowaniem

Załączone pliki:

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    tokarz wytoczył tubus- dł 10 cm - przednia i tylna sciankę i plytkę zamykającą- mozna wyciąc zapięcia na pokrywy komory i wspawac przednią podporę lufy

Załączone pliki:

9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    szukając inspiracji do wykonania Kurbelspannera - znalazłem pięknie wykonany pistolet E.A Stromer z Herzberg. z 1840 r kaliber 7 ,5 mm długosc 44,5 cm,Wyprodukowana w Królewskiej Rusznikarni w Herzberg działającej od 1827 r przez Ernst August Stormer /1776-1857/. Z tego wniosek że pózniejsze kurbelspannery wykonywane przez Oscara Willa w latach 1871-1900- były wzorowane na wczesniejszych wiatrówkach niemieckich rusznikarzy

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Maj 20, 2018
  10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Lufa już gotowa- ma dł 24 cm częsc 11 cm osmiokatna fi 16 - i koncówka takze jak w oryginale. Zamontowano ja na wspawanym do tubusa pomoscie i wykonałem drewniana obudowę - oraz elementy blokady lufy. teraz trzeba a wyfrezowac gniazda na blachy boczne - spręzynka powrotna just jest.

Załączone pliki:

11. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Tak wygląda po złożeniu- nieżle i działa ale wymaga dopieszczenia

Załączone pliki:

12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    czas zabrac się z drugą tylną częsc pistoletu- mam kolbę ,pokrywy , mechanizm spustowy - tłoczek ,listwę naciągu i spręzynę- trzeba teraz to dopasowac i dorobic zęby na listwie zębatkę i korbę

Załączone pliki:

13. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    dorobiono tłoczek skórzany- listwę naciągu - czyli system spustowy jest kompletny. Teraz frezer musi dorobic zębatkę i na tej listwie wyfrezowac zęby

Załączone pliki:

14. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    frezer nie potrafił lub nie chciał zrobic zebatki i listwy zębatej- po miesiącu czekania - zębatke kupiłem na allegro z jakiejs maszynki Bosch - a na listwie dorobiłem zęby ręcznie pilnikiem w/g zębatki - teraz trzeba zrobic mocowania i wykonac korbkę - mam nadzieje że będzie pasowac.

Załączone pliki:

15. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Przyspawano boki prowadnicy zębatki naciągu- teraz robimy osadzenie mechanizmu w kolbie. Wykorzystuję do frezowania- zwykłą tanią wiertarkę stołowa z załozonymi frezami zamiast wierteł

Załączone pliki:

16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Osadzilismy kolbę - zębatka zaskakuje o listwę- zębatą- teraz trzeba ją zamocowac na korbie- i sprawdzic czy działa naciąg- moze za silna spręzyna itp ?

Załączone pliki:

17. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zębatka przeskakuje - trzeba wykonac nową listwę zębatą- . Znalazłem w sieci kurbelspanner pistol- to produkt nieznanego rusznikarza- zamieszczam bo tych pistoletów praktycznie nie ma

Załączone pliki:

18. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Po dwóch miesiącach prac- w tym głównie czekania na dorobienie zębatki i listwy zębatej- czego i tak nie zrobiono bo albo nie umieli albo było zbyt pracochłonne na drogich nowoczesnych maszynach. Zębatke kupiłem ma 10 zębów zamiast 6 - zatem moduł jest mały ząbki na listwie tez - musielismy dac słabsze spręzynę ale wszystko działa i pistolet strzela . Korbkę tez zrobilismy w/g wzoru- jest O,ky. Dalismy trochę inny kabłąk - od starego pistoletu skałkowego- bo tak nam się podobało a i takie stosował Oscar will - w swoich wyrobach. Pistolet mi sie podoba - pewnie niewiele rózni sie od oryginału- nawet nie mogę porównac bo nikt go nie pokazuje w sieci .

Załączone pliki: