1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Oscar Will hebelspannery

Temat na forum 'Karabiny' rozpoczęty przez veco, Listopad 12, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dwa hebelspanery z mojej kolekcji

Załączone pliki:

• 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      18
    • 005.JPG
      005.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      9
    • 006.JPG
      006.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      8
    • 007.JPG
      007.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      8
    • 008.JPG
      008.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      9
  2. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    Dla mnie dolny dużo ładniejszy bo i kolba bardziej ozdobna i smuklejszy i dźwignia naciągu leży jak trzeba wzdłuż, a ta z górnego wystaje w górę.

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dobre spostrzezenie- ten dolny to 100 % oryginał - ten drugi to sam składalem a kolba jest od jakiegos karabinu- i niestety nie dorównuję starym mistrzom- moze kiedys zmienię- albo sprzedam .

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    zostałem skrytykowany -wiec przerobiłem osady- z przodu zrobiłem tzw dziubek-a kolbę - korzystając z okazji posiadania ozdobnej stopki - dopasowałem do niej ,przy okazji zrobiłem bakę policzkowa i całosc znacznie pocieniłem-wiatrówka nabrała subtelnego wyglądu.

Załączone pliki:

• 009.JPG
      009.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      2
  5. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kolega Krzysiek 199 miał racje - teraz wiatrówka wygląda subtelnie- i rasowo jak model z przełomu 1900 r-

Załączone pliki:

• 010.JPG
      010.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      10
    • 011.JPG
      011.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      10
    • 012.JPG
      012.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      10
    • 013.JPG
      013.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      10
    • 014.JPG
      014.JPG
      File size:
      1 MB
      Wyświetleń:
      10
  6. krzysiek_-199

krzysiek_-199 Użytkownik

Miasto:
    Śląsk
    No teraz jest super- u mnie by jeszcze strzelać musiała przynajmniej "puszkowo".

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Do puszek na 10 m- strzela ale z lotki 5,5- słabo bo kal to 6,3 - typowy srut 6,3 jest za ciezki i mocno siedzi w starej lufie- nie wystrzeli.

8. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Rozumiem ze skoro lotka ma 5.5 mm a lufa 6.3 to 0.8 różnicy inaczej mówiąc bez 0.2 jeden milimetr . Znaczy ze mierzyć trzeba w poziomie lub w górę bo grawitacyjnie lotka wyleci sama?

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jakoś przeciągnąć przeszlifowac lufe kał będzie większy ale lustrzana powierzchnia pomoże wyjść. Dodatkowo śrut trzymać w pudełeczku naoliwiony . Uszczelnić co trzeba i pomyśleć o sprawniejszej sprezynie

10. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zrobic maszynke do wygniatania śrutu nie jest problem . To proste urządzenie , rączka dźwignia , trzpien wyciskający i coś co w tym chodzi ze szparą na wsadzenie paska blachy ołowianej. opcjonalnie pomyslec o wykonaniu na bazie kształtu i wyglądu lotek do tego kalibru . Obawiam się że wykonanie o tym fi stalowej nie ma sensu zbyt ciężka ale może można kijem zawrócić Wisłę zasadnicze fi kalibru zrobic z lekkiego stopu a tylko szpikulec osadzić do wbićia stalowy ?

11. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    P.s.
    Ta baka policzkowa została przyklejona lub wydłubana chałpniczą metodą w istniejacej kolbie .
    Powala i razi estetyka wykonania , na zdjeciu po powiekszeniu widać nierówności i pełno paproków albo starych dziurek , W okolicy kabłaka przebija jakas czerwona podkładowa farba .
    Żołądź w przedniej części chwytu zrobiony nie zgodnie z kształtem z epoki ...
    Było za czasów mojej młodości powiedzenie , co konia obchodzi ze gospodarz w trampkach chodzi....
    I zapewne tak jest , ale jest problem , ten problem to rozwój swoich umiejetności , po latach grzebania w czyms powinno sie podnosić poprzeczkę ...
    Zaś odwrotna stroną medalu jest prawidłowość im więcej włożonej pracy tym mniejszy profit ..
    I faktycznie jesli robi się cos na handel to w istocie nie ma sensu robic czegos pół roku po kilka godzin dziennie bo nikt tego nie uszanuje finansowo , zresztą każy ma i tak swoj gust i pomysł na poprawę estetyki w kupionej rzeczy ..
    ale jak robi się dla siebie , mysle że warto się przyłożyć ...
    Zrobiłem kiedys komus za 100 renowacje kolby - giełda padła kolba została i nawet nie wiem za bardzo od kogo , ale robiłem swoje kolby do wiatrówki to w jednym ciągu i ta machło się ,
    Była ukruszona przy koncówce, te miejsca klejenia zawsze sa widoczne tego się nie ukryje ...
    ale dobrałem podobny materiał i dorobilem grzybka wg reszty zrobiłem to z przyjemnościa tworzenia ..
    PB190514.JPG PB190515.JPG PB190516.JPG PB190517.JPG PB190518.JPG PB190519.JPG

12. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kolba praktycznie do niczego nie przydatna bo żadnej wiatrówki na niej sie nie położy , chyba że jakis repetier typu Gasil
    ale przyświecał mi jeden cel , naprawić to w miare dobrze , na zywo wyglada to naturalniej niz aparatem

13. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    to stara 100 letnia kolba- miała korniki są i rowki i dziurki- nie chciałem szpachlowac i robic ja na nowa- to miało wyglądac jak wiatrówka z ok 1885 r i tak wygląda .