1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

  Więcej informacji...

Polskie repetiery szkoleniowe /BRiH/

Temat na forum 'Kolekcje' rozpoczęty przez veco, Maj 22, 2018.

 1. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  Zebrałem już niezłą kolekcje tych ciekawych i bardzo kon brih.jpg trowersyjnych wiatrówek
   
 2. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  Ostatni niedawno zakupiony karabinek jest w nienaruszonym stanie-dobrze zakonserwowany i z dwoma działającymi spręzynami napinającymi. Nie strzelał -bo nikt wczesniej nie potrafił go naprawic - a było to proste i zajęło mam 15 min. Karabinek odwdzięczył sie całkiem przyzwoitą mocą - conajmniej jak polski łucznik mod 70 - może jest nawet silniejszy.- strzelałem na 10 m i okazał sie b celny.
   

  Załączone pliki:

 3. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  Jak widac mam 6 szt tych pięknie wykonanych repetierów- wszystkie serii D w tym dwa serii N- a ten na dole to replika prototypu z magazynkiem jak Haenel 49.Według informacji od majora Wojska Polskiego- były to karabinki szkoleniowe dla rekrutów używane w latach 55-65- mające na celu przyuczenie do celowania i strzelania w salach wykładowych. w 1956 r in z Ernest Duraszewicz - opracował wiatrówke łucznik która była produkowana od 1956-72 r w Predom Radom a pózniej do 1980 r w Wifama Łódz. Rok produkcji był oznakowany literami - np A-57- D -60 . pokazane wiatróweczki są serii D i N- czyli pochodzą z lat 1960 i 1968. W patencie na ich produkcję wydaną dla Bank Rzemiosła i Handlu nr 34754 z dnia 19 07 1952 r i patencie dodatkowym nr 34755 okreslono jego waznosc do 23 07 1963 r . Rysunki techniczne i opisy wykonawcze w il 150 egz wykonano w zakładach zbrojeniowych w Radomiu, Na niektórych z tych wiatrówek na stopce kolby są wojskowe nr ewidencyjne, a kolby wykonano na bazie Mosina Mimo tych uzyskanych wiadomosci nie udało sie dotychczas ustalic i potwierdzic ich producenta. Najprawdopodobniej produkowano je w Łuczniku Radom jako mała serię prototypową . W/g moich informacji w kraju znajduje sie ok 20 takich wiatrówek- na aukcjach zagranicznych ich nie spodkałem
   
 4. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  kupiłem zdjecie z lat 50 tych- bo ewidentnie przedstawia strzelanie z wiatrówki 001.JPG Brich
   
 5. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  Rozumiem ze kolega sprzedaje Brih- na Catawiki- wisi mi takze jakie bzdury tam o nim opisuje -w mysl głoszonej zasady ze klijent musi byc zadowolony ale i oszukany- Tylko - to ze tym sie chwali tu na forum -to juz prowokacja i wypada zareagowac. Kazdy kto czyta forum wie ze Brich -to polski produkt i do tej pory nie wiadomo kto go produkował - wiec podawanie nieprawdziwych danych jest kłamstwem- dotyczy to takze mocy 170m/sek - i innych informacji ze wystawiony egzemplarz pochodzi bezposrednio z magazynów wojskowych i nie był konserwowany. wiec moze sie zacinac niestrzelac bo ma stare uszczelki - i wymaga serwisu/znaczy nie strzela/ Cena ponad 1000 euro z prowizja catawiki- to skieruje kupca na nasze forum -do którego link jest podany w akcji. Nie reagowanie na te wypisywane brednie - to akceptowanie działan aktywnego członka naszego forum . który sądzi ze inni są tak głupi jak on mądry i cwany
   

  Załączone pliki:

 6. Marek

  Marek Moderator Członek Załogi

  Dołączył:
  Styczeń 10, 2019
  Miasto:
  Psary
  Po prostu brak słów. Od tego człowieka trzeba się trzymać jak najdalej, to mniej więcej taki sam problem, jak zjawisko przy drodze, w które nie należy wdepnąć. I jeszcze się chwali swoimi "sukcesami".
  Jedyna nadzieja, że się w końcu potknie.
   
  71arus lubi to.
 7. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  A kłam sobie kolego- naciągaj i oszukuj nawet rabój i gwałc ale nie chwal sie tym na Forum . Bo to posrednio nas dotyczy i nie reagowanie na Twoje tak zwane sukcesy - jest ich akceptowaniem i jakos nie znajduje to ani poklasku ani nasladówców. Nikt nie jest swiety- i kazda osoba ma swojego zajoba -ale nie obnaza sie z tym na publicznych forach.
   
 8. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  p/s Nigdy nie sprzedałem zadnej wiatrówki VZ 35-mam ich 5 szt kazda inna szkoda mi sie ich pozbywac.