1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Polskie repetiery szkoleniowe /BRiH/

Temat na forum 'Kolekcje' rozpoczęty przez veco, Maj 22, 2018.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zebrałem już niezłą kolekcje tych ciekawych i bardzo kon brih.jpg trowersyjnych wiatrówek

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ostatni niedawno zakupiony karabinek jest w nienaruszonym stanie-dobrze zakonserwowany i z dwoma działającymi spręzynami napinającymi. Nie strzelał -bo nikt wczesniej nie potrafił go naprawic - a było to proste i zajęło mam 15 min. Karabinek odwdzięczył sie całkiem przyzwoitą mocą - conajmniej jak polski łucznik mod 70 - może jest nawet silniejszy.- strzelałem na 10 m i okazał sie b celny.

Załączone pliki:

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jak widac mam 6 szt tych pięknie wykonanych repetierów- wszystkie serii D w tym dwa serii N- a ten na dole to replika prototypu z magazynkiem jak Haenel 49.Według informacji od majora Wojska Polskiego- były to karabinki szkoleniowe dla rekrutów używane w latach 55-65- mające na celu przyuczenie do celowania i strzelania w salach wykładowych. w 1956 r in z Ernest Duraszewicz - opracował wiatrówke łucznik która była produkowana od 1956-72 r w Predom Radom a pózniej do 1980 r w Wifama Łódz. Rok produkcji był oznakowany literami - np A-57- D -60 . pokazane wiatróweczki są serii D i N- czyli pochodzą z lat 1960 i 1968. W patencie na ich produkcję wydaną dla Bank Rzemiosła i Handlu nr 34754 z dnia 19 07 1952 r i patencie dodatkowym nr 34755 okreslono jego waznosc do 23 07 1963 r . Rysunki techniczne i opisy wykonawcze w il 150 egz wykonano w zakładach zbrojeniowych w Radomiu, Na niektórych z tych wiatrówek na stopce kolby są wojskowe nr ewidencyjne, a kolby wykonano na bazie Mosina Mimo tych uzyskanych wiadomosci nie udało sie dotychczas ustalic i potwierdzic ich producenta. Najprawdopodobniej produkowano je w Łuczniku Radom jako mała serię prototypową . W/g moich informacji w kraju znajduje sie ok 20 takich wiatrówek- na aukcjach zagranicznych ich nie spodkałem

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ja mam 3 sztuki 1 strzela jest po totalnej renowacji bo byla w kiepskim stanie , trzeba bylo oksydować i odnawiać drewno , jedna jest w oryginalnym uzywanym stanie zachowania nie strzela - nie zaskakuje jedna jest po renowacji kombinowany z innej zamek - nie działa nie umiem naprawić...
    Moja dygresja jest taka , 5 lat temu tą pierwszą kupiłem za 360 zł do renowacji!! nstępną za 70 zl bez zamka -tłoka ostatnia nie pamiętam ok 2,5 roku temu ale chyba coś ok 300 zl była ugoda z veco..
    Puenta - Veco nabył stan idealny za mniejsze pieniądze niż ja szrota!! znaczy że nikt nie chciał dać więcej!!
    Licytowałem w niedziele od pupilka pobojczyk do pistoletu z wojen napoleońskich AN XII dałem ostateczną cenę lekko ponad 200 zł / mam takiego AN-a w zbiorach bez pobojczyka . Pobojczyk poszedł za 227 zł cca 70 % zakupionej przez Veco wiatrówki !!
    Pobojczyk czyli kawałek trzpienia stalowego szerszego na jednym końcu zakończony półokrągło !! biły się 4 o to osoby. Ta wiatrówka powinna minimum kosztować 1000 zł i więcej jako ciekawostka techniczna!!i więcej ale ceny takiej na niej nie ma i nie bedzie u nas bardzo szybko lub nigdy!!! ciekawe ile czesi by ją wycenili? ciekawe czy znalazłby się tam jakis zbieracz który zapłaciłby więcej niz za vz 47 /47 NIE 35!!!! ciekawe...
    Wiatrówki niestety są niedocenianym segmentem kolekcjonerskim jako broń !!