1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Popularyzacja - to konieczność.

Temat na forum 'Różności' rozpoczęty przez Marek, Luty 13, 2019.

1. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    I już po Jesieni Cheyennów, dla nas wszystkich ważny dzień, bo to 1 rocznica otwarcia naszej strzelnicy westernowej. Możemy powiedzieć, udało się tego dokonać wspólnym wysiłkiem.
    Pracy jeszcze dużo, ale obiekt już nam służy.
    Tym razem wróciłem z 3 miejscem, mocno zmęczony, ale i zadowolony. Start 0 7 rano, powrót o 21, w tym 4 godziny jazdy, a reszta strzelnica i rozegranych zgodnie z planem 6 stage.
    Oto dyplom z zawodów DSC08657.JPG
    Reszta zdjęć juro, bo te z aparatu nie dają się importować, zbyt duże pliki.

2. Marek

Miasto:
    Psary
    Zgodnie z obietnicą kila zdjęć z zawodów:
    received-713394542495666.jpeg Ceremonia otwarcia, wiszą flagi krajów zawodników, koń symbolizuje plemię Cheyennów,
    na zawodach jest stół do ładowania, do rozładowania, każdy pod nadzorem:
    b72q7297.jpg b72q7555.jpg
    ceremonia wręczania dyplomów, znów wnuczka mnie pokonała
    b72q7637.jpg b72q7626.jpg
    mamy też cmentarz b72q7326.jpg , ale to nie zawodnik, tylko martwy lis,
    i zdjęcie końcowe b72q7644.jpg .
    Sakramentalne stwierdzenie, tylu skończyło, ilu zaczęło.

3. Marek

Miasto:
    Psary
    Już po pokazie broni w Forcie nr 9 we Wrocławiu. Pokaz broni był tylko niewielką, acz dla nas, wystawiających dość męczącą częścią imprezy.
    Główna część to widowisko patriotyczne zrealizowane przez klasy mundurowe wrocławskiej Zasadniczej Szkoły nr 6 Lotniczych Zakładów Naukowych. Były piosenki, recytacje, widowisko z aresztowaniem Piłsudskiego. Zaczęło się o 14tej, skończyło po ciemku, przy pochodniach.
    Przed impreza były 2 próby, w których brałem udział i stąd na wejściu na wystawę wystawiłem zasady bezpieczeństwa na strzelnicy (bo jak młodzież złapała podczas prób broń, to nie było wiadomo, czy uciekać, czy się chować), musiałem to jakoś okiełznać.
    Fort 01.JPG
    Po prawej lista wystawianej broni, czarno prochowej, ostrej i pneumatycznej, a poniżej kolega obsługujący wystawę
    Fort 03.JPG
    Kompania maszeruje, dla publiczności rzut granatem do skrzyni, dla młodzieży ładowanie na czas magazynków do pistoletu, składanie i rozkładanie kałacha, wprowadzenie sztandaru:
    Fort 06.JPG Fort 07.JPG Fort 08.JPG
    Fort 10.JPG Fort 11.JPG Fort 12.JPG
    Następne tego typu spotkanie w tym samym miejscu z okazji "nocy muzeów" w maju.
    Dla nas z kolegą ważne spotkanie, bo nawiązaliśmy kontakt z dyrekcją Wydziału Szkół i kroi się dalsza współpraca w zakresie szerzenia kultury strzeleckiej wśród młodzieży.

4. Marek

Miasto:
    Psary
    Taki to teraz czas, że impreza biegnie za imprezą. Z okazji dzisiejszego święta BKMW zorganizowało tradycyjne strzelanie "10 strzałów dla Ojczyzny" oraz zawody strzeleckie w strzelaniu z polskiego pistoletu VIS wz 35.
    DSC08768.JPG
    Te 10 strzałów z popularnej ":radomki"mógł oddać każdy, bez względu na wiek, otrzymywał na pamiątkę swoją tarczę i dyplom/potwierdzenie udziału w tym strzelaniu. Strzelali starsi, a także najmłodsi, z pomocą naszych prowadzących. Dla pokrzepienia ciała każdy mógł posilić się grochówka.
    Strzelanie z VISów było dostępne tylko dla ich posiadaczy, polegało na strzelaniu do tarczy TS2 z odległości 25 metrów z 3 regulaminowych w WP pozycji: stojąc, z jednej ręki, z siodła w półprzysiadzie i klęcząc z obu rak. Wprawdzie siodło było przymocowane do stojaka, ale było co tu nie mówić, dodatkowe utrudnienie. W tym konkursie udało mi się zdobyć 5 miejsce
    Dyplom Marek 001.jpg
    A tak wyglądały te strzeleckie pozycje:
    DSC08775.JPG DSC08787.JPG DSC08796.JPG
    Teraz pozostało wyczyścić pistolet.

5. Marek

Miasto:
    Psary
    Dziewczyna, którą widać w 3 pozycjach VISa, strzelała pierwszy raz z broni krótkiej (trenuje karabinek sportowy), i zajęła 3 miejsce.
    Super oko i opanowanie.

6. Marek

Miasto:
    Psary
    I już po ostatnich zawodach westernowych w tym roku.
    Zaczęło się deszczową trasą, po drodze mokry śnieg z deszczem, ale zaczęliśmy z niewielkim opóźnieniem,a skończyliśmy już po ciemku.
    Po 4 stagach posiłek, kluski z kapustą okraszone cebulką, skarb to gorące jedzenie w taki ziąb.
    Wszyscy przeżyli, zgodnie z tradycją mieliśmy 1-go obcokrajowca, z państwa środka, oczywiście strzelał z naszej broni, ale wyglądało, że zna się na strzelaniu.
    Gorzej z porozumiewaniem, ale po angielsku można się było dogadać.
    Na zakończenie dyplomy, no i oczywiście dzielenie się opłatkiem.
    Przywiozłem 2 miejsce, a na dowód załączam dyplom.
    DSC08870.JPG
    Zdjęcia z zawodów dołączę później.

7. Marek

Miasto:
    Psary
    Obiecałem zdjęcia. W "Nietykalnych odwiedził nas francuski ruch oporu[​IMG]
    wraz z angielskim lotnikiem. Dziewczyny strzelały ze stena.
    A wódz urzędował na koniu[​IMG]