1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Przerwa w działaniu forum

Temat na forum 'Ogłoszenia' rozpoczęty przez rjs, Październik 16, 2019.

1. rjs

rjs Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Koszalin
    Witam,

Niestety z wielką przykrością jestem zmuszony zatrzymać działanie forum na jakiś czas. Ze względów finansowych nie jestem w stanie dłużej utrzymywać serwera, na którym działa Nasza platforma.

Forum zostanie zatrzymane w dniu 24 października. Postaram się jak najszybciej przywrócić działanie strony. Przy czym nie mogę określić dokładnej daty.

2. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    A może zrobimy zbiórkę na utrzymanie działania forum, spróbuj określić potrzeby, myśle że kilka osób będzie chętnych do takiej akcji.

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Świetny pomysł szkoda by tyle opracowań trafił szlag

4. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Do działania forum używamy dedykowanego serwera oraz komercyjnego oprogramowania. Przyjęliśmy zasadę, że wszystkie obrazki utrzymujemy na serwerze (dzięki temu można wrócić np. do starszych postów i zobaczyć zdjęcia - zmora innych forów - posuwane obrazki).
    Obecny koszt utrzymania serwera to 183.25 zł miesięcznie. Planowałem migrację na inny serwer (za $20 miesięcznie).
    Do tego dochodzi opłata roczna na oprogramowanie forum (XenForo): $60

5. herflik-00

herflik-00 Nowy Użytkownik

Miasto:
    Dzierżoniów
    Cześć,

Moim zdaniem zrzutka jest jak najbardziej na miejscu.
    Sam również deklaruję "cegiełkę" od siebie na ten cel.

pozdrawiam

6. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Dziękuję za chęć wsparcia.
    Na stronie głównej pod statystykami użytkowników dodałem przycisk umożliwiający wpłatę darowizny poprzez system PayPal (sprawdzony system płatności online).

7. Marek

Miasto:
    Psary
    Chyba jestem niezbyt rozgarnięty, zadnego przycisku nie umiem znaleźć.

8. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Prawy dolny róg strony głównej:

paypal.png

9. Marek

Miasto:
    Psary
    Myślę, że dobrze byłoby się dowiedzieć, ile jest osób zainteresowanych istnieniem forum.
    Z podanych przez moderatora informacji wynika, że roczny koszt to około 2500 złotych,
    czyli miesięcznie około 210, a przy 20 uczestnikach to składka wyniosłaby 10,50 złotych miesięcznie na osobę.
    Według mnie korzyści z forum dla nas wszystkich "forumowiczów", a także dla tych pozostałych osób, szukających informacji w temacie forum są na tyle znaczne, że utrzymanie forum, a co za tym idzie bazy wiedzy jest warte jest finansowego poparcia.
    Sądzę również, że może byłoby dobrze ustanowić coś, co nazwałbym "członkowstwem honorowym" naszego forum, każdy wpłacający otrzymałby kolejny numer i stałby się zarejestrowanym członkiem Forum, być może kiedyś pomyślimy o legitymacji potwierdzającej przynależność.
    Ciekawe co pozostali myślą o mojej idei.
    Myślę również, że jeżeli utrzymamy Forum, to jesteśmy w stanie pozyskać środki na jego utrzymanie, a może i rozszerzenie aktywności, budząc zainteresowanie handlujących wiatrówkami,
    a tacy sponsorzy za reklamę są gotowi wiele zapłacić. Wystarczyłby otworzyć nowy dział "testowania aktualnie sprzedawanych produktów", a tu przecież mamy znaczny potencjał.

71arus lubi to.
  10. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Forum powstało dla fascynatów i kolekcjonerów wiatrówek. Platforma hobbystyczna. Temat sponsoringu forum czasami wraca w rozmowach prywatnych. Niestety forum nigdy nie osiągnęło statusu "popularnego" (np. w porównaniu do forum strzeleckiego forum-bron.pl). Przez to nie ma tak naprawdę zainteresowania "sponsorów" - ale też nigdy nie było potrzebne. Forum utrzymywałem z własnych środków i chcę to robić dalej ponieważ mamy zgromadzoną unikalną bazę wiedzy i zdjęć (można powiedzieć, że wzbudzamy zainteresowanie nawet poza granicami kraju).
    Pierwszym krokiem będzie obniżenie kosztu utrzymania forum (mam nadzieję, że bez uszczerbku na szybkości działania strony).
    W tej chwili wpłynęła pierwsza wpłata. Dziękuję :) Pozwoliło mi to wykupić tańszy serwer w firmie http://digitalocean.com (serwer jest ulokowany w niemieckiej serwerowni; nasz obecny serwer jest w francuskiej).
    Rozpocząłem proces przenoszenia forum :)

11. root

root Administrator Członek Załogi

Forum zostało przeniesione na nowy serwer.
    Odnoszę wrażenie, że działa nawet szybciej :)

12. Marek

Miasto:
    Psary
    Super, że działa.Był długi moment, że nie było dostępu. Dobrze, że się udało.

13. Gosz

Gosz Nowy Użytkownik

Miasto:
    Grodzisk Maz.
    Utrzymanie forum rzecz ważna, nie rozumiem jednak dlaczego dotychczasowy nasz sponsor (respect) ponosi aż tak duże koszty. Domena i serwer rocznie to max fulwypas 500zł, a skromnie 250zł rocznie, a nie miesięcznie. Ja korzystam komercyjnie z https://linuxpl.com/

14. Marek

Miasto:
    Psary
    Wreszcie działa. Wydaje mi się, że ta przerwa i ogrom pracy przy powtórnym uruchomieniu naszego administratora (wielkie dzieki za to), powinna nas, korzystających z Forum zmobilizować do przemyśleń, dyskusji, po to by na przyszłość uniknąć zamrożenia NASZEGO FORUM.

15. Marek

Miasto:
    Psary
    W ramach tej dyskusji chciałbym podnieść kilka spraw:
    1. W związku z tym, że na razie grozi nam zatrzymywanie Forum ze względu na brak środków, oczekiwałbym od naszego Administratora jakiejś alarmującej zakładki, informującej użytkowników o tym, że grozi zatrzymanie działanie za ... dni. Taka informacja zmobilizowałaby zainteresowanych utrzymaniem forum do zrobienia darowizny.
    2.Uważam również, że lista osób utrzymujących Forum powinna być jawna, ale wysokość darowizn powinna być dostępna tylko dla darczyńców.
    3.Teraz temat do dyskusji i po zebraniu opinii do podjęcia decyzji:
    Uważam, że korzystać z wiedzy zgromadzonej na Forum mogą wszyscy, po to między innymi ono istnieje, ale z drugiej strony sądzę, że darczyńcom należy się "jakaś premia", albo nie darczyńcom - jakieś ograniczenie w korzystaniu z Forum. Tą sprawę załatwiłoby moim zdaniem takie podejście, że darczyńcy mogliby publikować swoje materiały bez ograniczeń, tak jak do tej pory, a pozostali użytkownicy byliby np. ograniczani:
    ---dział kupię, sprzedam, zamienię - tylko dla darczyńców,
    ---dla nie darczyńców - ograniczenie wielkości załączanego materiału do " iluś tam znaków" i braku możliwości załączania zdjęć
    oczywiście to tylko przykłady propozycji do rozpoczęcia dyskusji.
    4.Następny temat do podjęcia decyzji, to sprawa reklam, testowania wyrobów itp, założenie z "góry", że jesteśmy mało popularni i nie wzbudzimy zainteresowania "sponsorów" jest moim zdaniem fałszywe, ale rodzi się pytanie, czemu nie spróbować ich pozyskać?
    5.Tu rodzi się problem decyzyjności, który powinien zostać jakoś rozwiązany. W chwili obecnej decyzje podejmuje administrator, ale jeżeli uznamy, że Forum jest NASZYM FORUM, bo zawiera naszą wiedzę, pracę, doświadczenia, to nie jest ona wyłączną własnością jednego człowieka, i należałoby stworzyć coś na kształt "kolegium" mającego prawo decydowania o ważnych dla Forum kwestiach.
    Sorry, jeżeli swoimi przemyśleniami zasiałem jakiś nie pokój na forum, ale uważam, ze dyskusja jest lepsza niż brak wymiany poglądów.

16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mamy teraz trzech moderatorów - i kilkuset uzytkowników forum- - oczekujemy zatem jakis propozycji i skoro trzeba placic - to proponuje opracowac taryfikator i zebrac chetnych na placenie

17. Marek

Miasto:
    Psary
    Moi drodzy,
    Forum działa, kto chce ogląda i pisze, ale co dalej..........
    Jakoś nie widzę ani dyskusji na tematy poruszone wyżej, ani deklaracji w temacie utrzymania /rozwijania/ forum.
    Odezwijcie się w temacie, tak w ramach przed świątecznych przemyśleń.
    Pozdrawiam wszystkich, w tym także tych leniwych.

18. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Serwer obecnie kosztuję około 45 zł miesięcznie (forum działa na Digital Ocean). Co do linuxpl.com to ogólnie nie korzystam z polskich dostawców od jakiegoś czasu (głownie dlatego, że pracowałem w kilku polskich DC i wiem jak to działa od środka ;)

19. rjs

Miasto:
    Koszalin
    Umieściłem informację o statusie opłat pod przyciskiem darowizny. Obecnie serwer opłacony jest do nowego roku.

20. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Zgodnie z staro -polskim zwyczajem- forumowicze działaja na zasadzie jak dają to brac jak płacic to nie- wiec dyskusji raczej nie będzie. Kolega Marek - zaproponował kilka rozwiazan- wydaje mi sie ze dla płacących - jednak nalezy sie jakies drobne wyróznienie- chocby dział kupię sprzedam - a pozostali za zamieszczenie oferty musieli by cos zapłacic . Poniewaz koszty utrzymywania forum sa niewielkie- warto pokusic sie o sponsora z branzy strzeleckiej - bo to podniosło by range i wzbudziło jeszcze wieksze zainteresowanie bo mogły by powstac nowe działy.

Ostatnia edycja: Grudzień 9, 2019