1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Rare Duo III

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez veco, Luty 11, 2021.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    wiatrówka Duo III z fabryki Duska z Opoczna z 1940-50 , Niby nic zwykła łamana wiatrówka ale Rare- cena na aukcji przekroczyła 7200 KC

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Aukcja skonczyła sie 8600 kc - to prawie 1500 zł polskich. Obserwuje bo kupiłem w polsce taka wiatrówke - pokancerowana do odnowienia za 10 razy niższą cene

Załączone pliki:

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Żeby takie zdewastowane pokancerowane okazy doprowadzić do ładnego stanu to sporo czasu wymaga.
    Jak ludzie mają sumienie tak katować te rzeczy i po co?

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    P. S.
    Bardzo mocno podskoczyly ceny wiatrówki zabytkowych w Czechach..
    Wczoraj biglovka bez lufy poszła za 17200 koron co prawda była to wersja luksusową z przspiesznikiem i stopka typu kozi róg ale to na nasze 3400 z opłatami za wysyłkę

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nie było w niej lufy i sprzedawca nie pisał że działa . Jak wszystko jest ok to wajchą naciągniesz sprężynę w biglovce /Oscar Will - bugelspanner /
    Poza tym nie oznacza to że każda lufa od tego typu wiatrówki będzie pasować do każdej innej - otóż nie .Może nie pasować zadzior na zamknięcie - albo płetwa do montażu na której lufa chodzi góra dół .
    Albo może pasować ale nie zamknie się bo będzie za długa , to jeszcze mały problem bo można podtoczyć ale trzeba wówczas wytoczyć rowek na skórzaną uszczelkę .
    Gorzej jak będzie brakowało kilka milimetrów .Nie zawsze przeniesieni otworu w płetwie pomoże nawet jak jest miejsce pod nowy otwór bo może się okazać że trzeba w innym miejscu przytwierdzić zadzior do zamykania lufy .

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Odebrałem DUO III- na pierwszy rzut oka cały zardzewiały -gdyby to było Duo II szczególnie te Cz II powojenne to nie miałbym presji by nim sie zajmowac. Ale to w Czechach taki sam rarytas jak nasz łucznik 141. Załozyłem szczotke na wiertarke pokurzyłem i nie jest zle - jest lekka kaszka ale to spoleruję - sruby trzymaja zbyt mocno i nie moge pukawki rozkręcic - ale lufa drozna i po potraktowaniu WC- zgina sie zaskakuje i nawet strzela . W kolbę ktos wkęcił i to na klej taki uchwyt - pewnie miała imitowac stena - bo nie wiem po co ?

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
    • 004.JPG
      004.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      4
  7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kanibale ktoś przywiózł z Czech - może pracował w Czechach w latach 70-tych 88-tych?
    Podobnego trupa ja kupiłem za 70 zł patrz chinole

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To charakterystyczna kolba i to jeszcze z orzecha - wąskie wyciecie pod łoze- ciezko bedzie od jakiejs innej znalezc- pozostaje renowacja

9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    zakołkowałem dziury i poszpachlowałem ciemna szpachla - a takze spolerowałem lufę, kabłąk spust i połozyłem oksyde - jest o,ky

Załączone pliki:

10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Kolba wyszła ładnie - a dziury po za szpachlowaniu - tez były mało widoczne ale dodatkowo zamontowałem - mosiezna tabliczka z napisem DUO III

Załączone pliki:

• 001.JPG
      001.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń:
      2
    • 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,1 MB
      Wyświetleń: