1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Rewolwer Cattleman

Temat na forum 'Czarnoprochowa' rozpoczęty przez antykwariusz, Październik 3, 2019.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    edit: przeniosłem do nowego tematu, bo pytanie było zadane w wątku o pistoletach. rjs

Można prosić o opracowanie -opisanie colt catleman ? Jak zachowuje się ta broń na strzelnicy ?
    Prezentował Pan dwa , na czarny proch i zespolony naboj . Wiem ze firma Pietta produkuje na USA ten model w wersji 45 .
    Ale chodzi o CP . Posiadam ten model . Nigdy nie strzelamy prochem . Spróbowałem jedynie odpalić kapiszony .
    Jeśli beben jest w rewolwerze strasznie mozolnie zakładało kapiszon . Nadto na 6 kapiszonow 2 nie odpaliły . W moim mniemaniu za słaba sprężyna. Colt Navy i Remington mają znacznie silniejsze . Poza tym w Remington jest śrubka w chwycić która można regulować siłę.
    Będę wdzięczny za opisanie wrażeń i doświadczeń na strzelnicy czy zawodach z tego właśnie modelu

Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 3, 2019
  2. rjs

rjs Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Koszalin
    Nie posiadam Colta Cattleman:
    Uberti-Cattleman-1873.jpg
    Moje zdanie opiera się tylko na informacjach, które zebrałem gdy się przymierzałem do zakupu. Bardzo mi się podobają rewolwery Colt SAA. Chciałem taki mieć i jednym w tamtym okresie wyborem dla mnie mógł być własnie Colt Cattleman, odstraszyły mnie jednak opinie publikowane na temat wersji czarnoprochowej:
    1. Nigdy nie było czarnoprochowej wersji Colta SAA (w sensie nie był produkowany historycznie).
    2. Punkt pierwszy pociągał za sobą kwestie legalności takiej repliki (kilka lat temu dużo się o tym mówiło, teraz jest chyba już cisza i nikt nie robi problemów z posiadaniem tego rewolweru).
    3. Rewolwer nie został zaprojektowany jako broń rozdzielnego ładowania - brak pobojczyka.
    4. Rzekome problemy z mechanizmem kurka przy zbijaniu kapiszonów.
    5. Utrudnione ładowanie ze względu na konieczność wyjęcia bębna i ładowania z wykorzystaniem praski:
    pol_pl_Prasa-do-ladowania-bebna-rewolweru-31-1610_1.png

Więc nigdy nie skusiłem się na zakup wersji czarnoprochowej. Z mojej strony to tylko "teoria". Ktoś kto posiada i używam mógłby dodać jak to wygląda praktycznie.

Colta SAA niestety nie mam do dziś. Mam tylko nowsze podejście do tego rewolweru w postaci Ruger Black Hawk w kalibrze .357:

RUGER-BLACKHAWK.jpg

Ostatnia edycja: Październik 3, 2019