1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Rewolwery skałowe Annely'ego i Colliera

Temat na forum 'Czarnoprochowa' rozpoczęty przez antykwariusz, Luty 10, 2020.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Dążono do większej ilości strzałów bo jedna kulka w sytuacjach dynamicznych to za mało .A rozwiązanie z kilkoma lufami obrotowymi to duża masa . Przy tamtych narzędziach to było nie lada wyzwanie .
    Poważnym problemem było zapewnienie szczelności i nie przedostania się iskry na sąsiednie komory co skutkowałoby rozerwaniem broni i ryzykiem poważnych obrażeń
    Z ciekawych pomysłów jest strzelba autorstwa Czeskiego rusznikarza . nowatorstwo polegalo na szybkiej wymianie zasobnika skałkowego po przez łamanie lufy , jak we współczesnych strzelbach . pomysł przedni bo posiadacz takowej broni mógł mieć ileś tam takich ''skałkowych gilz '' w bezpiecznym suchym miejscu typu torba myśliwska i stosunkowo szybko po strzale wymieniać na pełne .
    Temat woda można latami siedzieć w temacie i poszukiwać ciekawostek.
    robiono te przedmioty w wersji luksusowej średniej lub pospolitej bez dbałości o jakość obrabianych elementów , prymitywnym decorem , z naleciałościami wschodnimi .
    Cyzelowanie to wykończenie staranne powierzchni odlewów .
    Przy tandetnych wyrobach robiono to niechlujnie jak również wpuszczanie w drewno tych elementów pozostawiało dużo do życzenia .
    Są osobnicy którzy kochają się w tandecie odpowiada to ich rozwojowi umysłowemu i poczuciu piekna
    Ale każdy ma prawo do własnego gustu ,
    Ale chyba trzeba oddzielić plewy od ziarna , cos co jest tandetą - pozostanie tandetą wykonana przez byle jakiego mistrza - cos co jest okazem mistrzowsko opanowanego rzemiosła na wieki takowym pozostanie.
    Z szacunkiem wyśmiewana zebra.
    P.S.
    Jest jeszcze tyle opracowań o których się nie wie .Nie wie tego wszech brylujący pan Mareczek i inni trzeba by zwiedzać światowe muzea i literaturę z różnych krajów .
    A odnośnie muzeów , kto wie że w Liverpool sa dwa polskie wczesne pistolety skałkowe - produkt Polski ?
    ..byl czas ze nie zaglądałem do forum miesiącami a teraz sie nudzę i czytam sobie .z czymś się zgadzam a cos mnie śmieszy ,czy mam racje? nie ma znaczenia P2100768.JPG P2100769.JPG P2100770.JPG P2100771.JPG P2100772.JPG P2100773.JPG P2100774.JPG P2100775.JPG P2100777.JPG P2100778.JPG P2100779.JPG

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    dalsze przykłady tego typu broni Foto-3-624x370.jpg Foto-4.jpg hqdefault.jpg images (9).jpg images (10).jpg images (11).jpg images (13).jpg images (14).jpg

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Droga do rozwoju otwarta była po przez zapłon chemiczny .Pastor JOHN FORSYTHE zamiłowany myśliwy skonstruował obrotowy ZAMEK BUTELKOWY oraz substancje zapalającą po obrocie o ok 90 stopni podsypywalo sie mieszanine i uderzała w nią iglica .Było to pierwsze rozwiązanie zapłonu iglicznego .
    Były też konstrukcje mieszane że czterotaktowy zamek w rozumieniu dzisiejszym jak mauser itp ryglował przerwany papierowy nabój a kapiszon przez kominek podawał iskrę do zapłonu.
    Lub długa szpilka przebijajaca papierowy nabój w której był proch spłonka i kula

4. Marek

Marek Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Psary
    Ileż w Tobie nienawiści, facecie spod znaku zebry. I o co, o niedoróbkę skrytykowaną na catawiki.
    W świecie trzeba bywać i oglądać, nie wystarczy kilka rycin wziętych z internetu, by tą "bywałość światowca" i zamiłowanie do piękna - udowodnić.
    Czasami to pierwsze wykonanie, nie najdoskonalsze, nie dopasowane ma większą wartość niż to wymuskane cudo,
    dlatego, że jest pierwsze. Ale tylko dla znawców tematu.
    Ty nadal zakrywaj korniki w drewnie i nabieraj kupujących, bo cóż innego potrafisz dobrze robić?, nawet pisanie idzie Ci nieskładnie, nie mówiąc już o pilniku w ręce.

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nienawiść ?
    Jeśli ktoś chce być przywódcą i nauczycielem - musi reprezentować poziom
    Te Oscary odnowiłem ze rdzy przy użyciu pilnika jedwabnika papieru sciernego i polerki filcowej
    robi się to tak że ruchami posuwisto zwrotnymi usuwa się pierwsze zardzewiałe partie metalu . potem na kołku drewnianym tymi samymi ruchami usuwa sie rysy do lsniacej powierzchni a nastepnie poleruje na filcu
    Wszystkie krawedzie sa idealne włącznie ze stożkiem , jest jeden szkopuł bardzo mozolna operacja .doprowadzenie jednej krawedzi zajmuje kilka dni po kilka godzin
    Ale z tak wykonaną pracą można pójść po dalsze nauki do lepszych
    Z rozmysłem postanowilem na podróżnym pistoleciku zachowac kilka plam po korozji zobaczymy jak bedzie wygladało po zlożeniu i dokończeniu.
    Wpuszczanie metalu w warunkach domowych wyglada tak ze smaruje się krawedzie wbija delikatnie a tam gdzie zostaje slad wybiera sie drewno i znowu czas.
    Do tamtych pracy nie dokladałem z powodu wartości ubogiej -kupiłem oddałem P2100781.JPG P2100782.JPG P2100783.JPG P2100784.JPG P2100785.JPG P2100786.JPG P2100787.JPG P2100788.JPG P2100789.JPG P2100791.JPG P2100792.JPG P2100793.JPG P2100794.JPG P2100795.JPG P2100796.JPG

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W jednej dorobiona kolba w drugiej naprawiona kolba przez wklejenie czarnego dębu trzecia w tygrysie paski odrestaurowana od podstaw , oraz wypolerowana lufa od jednej ktora dojrzewa do dokonczenia
    Piekne Oscary will
    Może źle zrobiłem że dokleiłem dąb czarny ale jest to dobrze zrobione
    Jaka jest inna metoda renowacji drewna poza zaszpachlowaniem ubytków jesli małe a jesli duze to wklejenie materiału
    Może swiat poszedł do przodu i jest jakas inna metoda o której nie wiem ?
    Co ja moge mieć do Pana ? nienawidzic za negatyw , czy za wysmiewanie
    Nie robi to na mnie wrażenia , nikogo nie nienawidzę bo po co ?
    Panie to zabawa starych błaznów , wiesz pan co bedzie z tymi gratami po mojej lub Pańskiej smierci ?
    Wątpię czy moja córka poradzi sobie ze sprzedażą , to ciężka praca zdjęcia paczki opisy .przyjdzie wówczas ktoś ten pogardliwy handlarz polozy kilka złotych i to nie za wiele i zabierze chyba ze się to przekaże jakiejs instytucji jako eksponaty
    dla dzieci ważne sa inne bajki w zasadzie kazdy preferuje swoje
    A na zakonczenie , odkąd pojawiła sie śmierć życie stało sie nie pewne ..
    Wiec robie co nalezy - wyzbywam sie zwolna róznych klamotów
    Wyskoczyłes pan z nienawiścia bo zabrakło panu argumentów . Widzialem Pana dwa razy jest Pan nadpobudliwy i za energiczny na moje doswiadczenie zyciowe tacy osobnicy nie sa w stanie nic solidnie cos zrobić .bo czas ich gdzies tam zawsze gna a tu trzeba solidnie sobie z cierpliwością usiąść i poswięcić duzo czasu
    I to jest powód ze te lepsze rzeczy drogo kosztowały jesli były zrobione lepiej