1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Rzetelność catawiki czyli równi i równiejsi

Temat na forum 'Różności' rozpoczęty przez antykwariusz, Lipiec 30, 2019.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    ... niby nic , przeglądam catawiki znajduję paskudny nóż który u nas na allegro kosztuje 100 zł na placach różnie ..
    Swego czasu kupiłem kilka sztuk w celach wiadomych, ze względu jednak na opadająca cenę odpuściłem.
    Ale do rzeczy ,gdy ja wstawiałem tą pozycję Wielki i Nieomylny Jeff Browning ryczał na mnie grożąc palcem . To jest chińska kopia Rumuńskiego noża /org . chinse copy roman dagger / No bo jestem z Polski bloku wschodniego i być może nielubianej przez tego dżentelmena nacji.
    Obecnie jest ten sam nóż wystawiony przez pobratyńca tego Pana z Holandii i co ciekawe ?
    Opis ,opis panowie wg którego ten sam nóż pochodzi z Gruzji
    Gruzja -khanjali -Gregorian Khanjali Poza ble ble w opisie Period early 20 th century i to coś robi za oryginał /zamieszczam fotki z aukcji i mój /
    Aha cena już 35 euro
    Słusznie ktoś napisał w opiniach o catawiki że potworna dyskryminacja. dobrze wie o tym dowództwo ale robią ściemę jakich mało ...
    i taki baran jeden z drugim są bezkarnie nie do tknięcia maja super posadki i zapewne nie małe środki. Sztandarowe hasło dbamy o najwyższą jakość i zadowolenie oraz bezpieczeństwo naszych klientów .
    Klient jak to dostanie to go trafi szlag , to nawet nie jest z żelaza podłej jakości to pospolity znal który pęknie przy zgięciu , przeznaczenie wyłącznie dekoracja na ścianie !!
    No ale Pan Jeff ma to w 4 literach....
    Obłędne jest to jakie ślepe i ślepo wierzący w słowo pisane są te indywidua ..
    a oto zdjęcia by nie być gołosłownym. Ten na niebieskim tle to mój 2ba29b42-13d3-4b44-b13a-3ad9d7844648.jpg 2c13573b-fd46-496c-8921-5b0ff3948ec8 (1).jpg 2ba29b42-13d3-4b44-b13a-3ad9d7844648 (1).jpg !! 2ba29b42-13d3-4b44-b13a-3ad9d7844648.jpg 2c13573b-fd46-496c-8921-5b0ff3948ec8 (1).jpg 2ba29b42-13d3-4b44-b13a-3ad9d7844648 (1).jpg

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ten tego bęcwała na innym tle f58b4b25-f90f-41c4-b6a4-93b942d097b0.jpg

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Boże widzisz a nie grzmisz !!
    nie zdziwi mnie jak dojdzie do 150 euro..

4. POTOP

POTOP Moderator Członek Załogi

Miasto:
    Poznań
    Moim skromnym zdaniem zawsze coś można zrobić lepiej,mam na myśli ofertę sprzedaży. Lepiej czyli zwiększyć o kilka procent prawdopodobieństwo sprzedaży. O kilka ,może nawet o kilkanaście, kilkadziesiąt. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od początku bazując na doświadczeniu.
    Co mam na myśli?
    Przede wszystkim dobre foto.Jest to duży problem praktycznie dla wielu sprzedawców. Profesjonalne zrobione foto pod aukcję przyciąga wzrok,nie zrobisz tego bez odpowiedniego sprzętu.Nie musi być to jakiś wypasiony aparat,ale zwyczajnym telefonem też nie da rady.Wiem co mówię próbowałem wiele sprzętów. Wielu sprzedających korzysta z usług fotografów ale to inna bajka.
    Przyzwoity telefon,dobre tło i oświetlenie wystarczy.
    Jak można było zauważyć na forum ja też korzystałem z takich usług.Znajoma Iza robiła i robi foto przedmiotów dla firm na aukcje.
    Może jak pokombinujesz co z tym zrobić zauważysz minusy"deski do prasowania" Przepraszam za szczerość ale warto się zastanowić bo może warto zaskoczyć "dowódców"catawiki i dopiąć swego.
    Zobacz na ten pistolet, przyciąga uwagę
    2019-07-30 23.42.57.jpg

Ostatnia edycja: Lipiec 30, 2019
  5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Oj przyciagnie !!! Nawet emeryta w bardzo podeszłym wieku ....
    A serio , deska ma zdecydowane minusy. Trudno ładnie wyeksponować długi przedmiot . Zauważyłem kogoś na catawiki kto na purpurowym tle ze złotym '' logo ''Burbonow taka obiciowa tkanina i na tym tle robi ładne zdjęcia. Ma to atut ze klienci go rozpoznają. Zadowoleni nabywcy zatrzymują wzrok na tle a potem już reszcie . Próbuje podobnej metody z tkanina imitująca skórę zebry . Trochę blado to wypada .
    Zdecydowanie masz rację. To pierwsze spojrzenie decyduje często ze zaczyna ''chcieć ''

Ale wracając do opisu aukcji Pan Jeff poświadczyl nieprawdę świadomie i z premedytacją! !! Nabywca zostanie bazując na potwierdzeniu experta oszukany . To nie jest wczesny 20 wiek tylko obecna chińska kopia. I Pan Jeff to wie było sporo tych noży w ciągu 11 ostatnich miesięcy - może z 15 do 20 sztuk.
    To świetny przekręt! Popierać się ekspertem /który guzik wie albo jest zaklamany/ i nabija w butelkę potencjalnych kupców. ..
    Był okres ze odrzucał chińskie wiatrówki. Tłumacząc ze to nowe i ze to nie sklep. Teraz jakoś zmienił zdanie. Prawdopodobnie z braku towaru by dopiąć aukcje .
    Sprzedający bowiem nie zawsze mają powody do zadowolenia ....

6. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Pistoletu tu tam nie widać zbytnio :)

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jeff szaleje odrzucił nóż i pistolet wiatrówkę na co 2 ze jest to nielegalne w jego grajdołku P7231848.JPG P7231857.JPG P7231849.JPG P7181599.JPG P7181608.JPG P7181614.JPG

8. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    No bo nie jest

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Licytowalem z myślą o catawiki wiatrowke B 2 dolny naciąg przegrałem. Sprzedana za ok 95 zł z wysylka robi to 30 euro . Bez dodatków może poszlaby za 70-80 euro minus prowizja . Bez sensu....
    Był czas ze płacili po 150 średnio. ..

10. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Mam wrażenie że Jeff ma chyba jakieś uczulenie,chyba jakoś nie przepadacie za sobą.Może warto wyhamować, odpuścić. Może jakaś karta przetargowa by się przydała?Może na chwilę odpuścić Catawiki.

11. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Veco dał popalić Jeffowi i szlag go trafia na widok biało czerwonej flagi .
    Cóż za nikczemnosc moralna i zawodowa.
    W uzasadnieniu pisze iż klienci ufają ze dostają wartośiowy przedmiot. Totalne widzi mi się. ..
    To co odrzuca wstawia się za jakiś czas w innym zestawieniu i czasem przechodzi ...
    Jest okazja sprzedać trochę tego czegoś , czemu nie .
    Wiesz ze ponad 10 lat przestała w kącie ta new champion ..

12. POTOP

Miasto:
    Poznań
    Lato to kiepski czas na sprzedaż, może lepiej przeczekać do jesieni.Latem się dobrze kupuje.

13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    I tu masz rację . latem wszyscy potrzebują więcej kasy na wszystko, wyjazdy ''napoje chłodzące'' itp
    Te z cenami minimalnymi mnie satysfakcjonują jeśli ktoś kupi i zapłaci .
    Crosman obroni się do tych 140-150 euro sam , w końcu u nas nówka sztuka kosztuje ok 400 zł a na allegro z optyką poszła za 230 bodaj?
    Nie dajmy się zwariować...
    Crosman ma nagwintowany koniec lufy , pokazałem to bo to wersja custom i że można założyć tłumik . Może jakiś ''imperiał'' podnieci się tą wizją i będzie hojniejszy...
    Miłego dnia wszystkim ..
    P.s. pakuje scyzoryki które poszły za 2 euro w tym poczta 35 euro ..
    kupiłem kiedyś skrzyneczkę starych scyzoryków za 150 zł część zostawiłem sobie , część poszła lepiej a to końcówka .
    To jest nie lada sztuka trafić w gusta '' imperiałów ''....

14. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Latem kasa kasą na wakacje ale z wiatrówkami niekoniecznue.
    Większa sprzedaż plus konkurencyjna zniżka cen robi niższą ciekawszą dla potencjalnego kupca cenę. Zimą sprzedający z reguły podnoszą ceny bo jest mniejsza sorzedaż

15. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Pewnie tak , aczkolwiek jesienia webley service poszedł za 800 euro i wrócił bo kupiec nie zapłacił - wymiękł jak policzył prowizję i pocztę . Teraz poszedł za ponad 100 0 euro !! ten jesienny też miał pudełko.
    Panowie - zrobiliśmy się szpecami w tej tematyce , wiemy co jest cool a co be
    Drogi Panie mamy wymagania a to do marki a to do stanu .
    Ja chyba na ten tydzień skompletowałem aukcję , zastanawiam się jeszcze czy nie wstawić książki w dokumentach o SS ?
    Wiatrówek na te obecne aukcje więcej nie wkładam .
    Trzeba siły rozłożyć równomiernie .Korci mnie wstawić BRiH-a mam 3 jednego mogę wypchnąć ...

16. Tatkaasmall

Tatkaasmall Użytkownik

Miasto:
    Украина
    Закрыли все школы на карантин, http://hitnovosti.online/ почему в Киеве, не закрывают когда в классе 11 детей всего ходит ?