1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Świąteczna edycja catawiki albo okazyjne zakupy

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez antykwariusz, Grudzień 22, 2019.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jak w tytule :D
    No cóż źródło wyschlo moje oferty zakaczyly się miernie . 50 i 83 drugiego polskiego wystawcy 60 i 70 to po odliczeniu czyni biznes nieopłacalnym . Średnia cena zakupu to 120 do 130 zł z wysylka . Trzeba odpuścić na jakiś czas albo przebranzowienie . Pozdrawiam wszystkich

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Obserwowałem Twoje aukcje na Catawiki-i prosze nie obraż się - mam uwagi. Wystawiłes 2 wiatrówki na jednej aukcji Flz i czeska 236 i opisałes je jako wiatrówki czeskie z lat 30- - był jeden licytant i zalicytował min 155 euro - nie wygrał bo była wyzsza cene minimalna . Moim zdaniem popełniłes kilka kardynalnych błędow - Opisałes obie wiatrowki jako produkt Czeski a przecież Flz to niemiec. Ta FLZ to Orginal V poszukiwana i cenna wiatrówka z lat 30 tyle ze twoja nie dosc że nie opisana to jeszcze z wyeksponowaną ohydną srubą /zdjęcie/ . Jesli chcesz je sprzedac to sprzedawaj pojedynczo - wyeksponuj ze to unikaty kolekcjonerskie napisz duzo o ich histori czeska 236 to wojskowa wiatrówka a Flz to super model i dopracuj wizualnie - takich srub byc tam nie moze a i warto było by ja troche dopicowac. - na tej aucji był haenel XX - dziecięca wiatróweczka blaszak i sprzedana za 140 euro- wiec mimo ze to koniec roku to ludzie własnie teraz w dobie nadpodaży tanich szmelców z chin szukają unikatowych rzeczy.

Załączone pliki:

3. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na innej akcji wystawiłes razem 3 pistoleciki - Slavia APP - Lov 1 i Webley Junior . wszystkie z lat 50 tych w kolekcjonerskim stanie. Sprzedałes za 380 euro odliczajac 15 % dla catawiki - na ręke dostaniesz 320 euro. - pewnie i w czechach i nawet w polsce sprzedał byś za wiecej. Znowu ten sam błąd jak powyżej - takie wiatrówki sprzedaje sie pojedynczo mocno eksponując ich unikatowe kolekcjonerskie walory a tu jest pole bo wysmiewani przez ciebie eksperci ocenili je na 750 euro- a ja sądzę ze sprzedając pojedynczo - uzysk byłby min 500 euro + wpływ z wysyłki

Załączone pliki:

4. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiatrowki były opisane jako Czeska i Niemiecka FLZ w tytule

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Próbowałem Webley a wstawić z cena minimalna -odmówiono . Z powodu okładek może nie dojść do 100 euro. Slavia trudno powiedzieć czy jako jedna byłaby akceptowana przez eksperta . Wygląda jak broń prawdziwa. Lov jest nie znany na zachodzie .
    Nie ma gwarancji ze Twoja strategia okazała by się trafna . Obawiałem się potężnej straty . Przy 500 euro na rękę byloby 425 . Na styku opłacalności. .
    Catawiki działa na zasadzie przypadku . Raz jest więcej chętnych raz mniej .
    Kupiłem tam kilka pozycji . Najmniejszy nóż HJ za 20 euro - wysylka 40 ale bardzo mi zależało bo miałem pochwe ..przepraszam ale nie zawsze masz rację.

6. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nie chce sie wymądrzac- ale spróbuj z ceną minimalna wystawiając pojedyncze egzemplarze - i ciekawie je opisz - kupią je początkujacy kolekcjonerzy bo Tuzy juz je maja - a ci poczatkujacy niewiele sie znaja poza webleyem - a te Czeskie są dla nich prawdziwa gratką

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Absolutnie się nie wymądrzasz , dziekuje zaa rade . Lov słabo strzela bo nie ma spręzyny fabrycznej , fi jest mniejsze od typowych chińskich ale działa prawidłowo tylko zamienić sprężyny ale gdzie zdobyć

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W wiatrówkach kolekcjonerskich - nie jest istotna moc - to sa stare ale cenne kolekcjonersko pukawki- ale trzeba mocno podkreslic wyjatkowosc i kolekcjonerskie walory tego modelu- powinien byc sprzedany za min 150 euro

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam pytanie , 60-65 euro za wiatrówkę to chyba wyj atkowo tanio ? w dodatku z dodatkami ...

10. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    W Handlu jak co roku styczen i luty to spadek obrotów i zainteresowania -wiec sprzedawanie w tym okresie to okazja dla kupujacych nie dla sprzedawców. Mam nadzieje ze wiosna obudzi licytatorów i wpływy sie podwoją

11. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    .. wysyp Chinoli !!świat tonie w chinolach .
    Na catawiki zagościła niesamowita ilość Chińskiego sprzętu , ceny bedą mniejsze niz u nas prawdopodobnie ?
    Jak mówią -strzał w kolano !!
    A poza tym nic Ciekawego - pospolita masówka

12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Aby jeszcze dobic wystawców chinszczyzny to Holender wystawił 5 mocnych Hatsanów kalib. 6 ,35 -275 m/sek do tego 500 srutów i Darmowa Wysyłka w ramach Uni- i ten sam holender wystawił komplet chinskich 5 nowych pistoletów kal 5,5 - na podobnych warunkach - ciekaw jestem jak sie sprzedadzą

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Styczeń 15, 2020 o godzinie 20:57
  13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Poza nielicznymi przypadkami trudno kupić ten pistolet nowy poniżej 100 zł
    Srednio sprzedawane są po 120 zł z tarczami i srutem plus 20 zł wysyłka - były jeszcze w tej wersji cenowej z kulochwytem.

14. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Na ten moment na te zestawy ceny bardzo słabe. Oczywiście czas pokaże ale wydaje się błędem takie zestawy zamieszczać bez ceny minimalnej .

15. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    ten zestaw pistoletów sprzedano za 110 zł - 15 % podatku- to niecałe 20 euro za sztukę- taniej niz na allegro- To jest biznes dal catawiki- a frajerzy za to płacą

16. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jeszcze mniej bo wysylka w cenie.
    Rozpracowales to szybko ze golą durni . 15 plus 10 procent prowizji