1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Sztuki piękne w wiatrówkach

Temat na forum 'Zabawki militarne' rozpoczęty przez antykwariusz, Luty 21, 2018.

1. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    ....na początku drogi dostałem od szewca wiatrówkę bez kolby muszki i szczerbinki. Miałem heanela 49 a i chciałem zrobić tłoczek , szukałem kawałek skóry .
    Szewc był uparty , po co na co i wydębił po co , potem dał tą oto wiatrówkę
    P2217921.JPG P2217924.JPG P2217927.JPG
    P2217930.JPG P2217933.JPG P2217936.JPG
    P2217939.JPG P2217942.JPG P2217945.JPG .

nie wiedziałem jak temat ugryźć więc kolbę zrobiłem z 2 kawałków i skleiłem , przefrezowania uzupełniłem czarnym dębem .

Ostatnio edytowane przez moderatora: Luty 21, 2018
  2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Jeśli są dziś fachowcy którzy potrafią ta grawerować to ich usługa wyceniana jest ogromnie. Jest kilka technik grawerowania ale jedna z nich daje efekty niesamowite , rysunek na metalu wygląda jak czarno biała fotografia . na cm kwadratowym znajduje się od 700 do 1000 ''uderzeń'' zadrapań narzędziem . Dzięki takim technikom powstają grawerowanie-broni.jpg grawerowanie-broni-11-300x225.jpg H0019-L102942435.jpg niesamowite obrazy na metalu , to o luksusowej broni która kosztuje bardzo dużo i tylko wyjątkowe jednostki mogą sobie na nie pozwolić. Zresztą poza ''papierem '' który trzeba za taka broń położyć , musi byc jeszcze czynnik duchowy , trzeba chcieć i cenić takie wyroby..

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wiem ze Oscar Will jakąś ilość wyprodukował wiatrówek grawerowanych, grawerowane były stopka kolby , dźwignia naciągu , górna i dolna blacha , co dalej nie wiem , udało mi się kiedyś kupić właśnie te elementy. Ciekawy jestem czy ktoś ma zdjęcie wiatrówki Oscar Will w wersji grawerowanej