1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

The Webley - początek kolekcji

Temat na forum 'Kolekcje' rozpoczęty przez Marek, Maj 25, 2019.

1. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    No właśnie, czy dwa egzemplarze to kolekcja?; pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.
    Najpierw wpadł mi w ręce Webley Junior, z blaszanymi okładzinami chwytu, to chyba jedna ze starszych wersji.
    Ma numer J5571 , lufa dłuższa niż normalnie, wystaje jakiś 1 cm do przodu, zresztą najlepiej pokażą to zdjecia.
    WebleyI2.JPG WebleyJ-1.JPG
    Był w strasznym stanie poprzedni właściciel potraktował go drobnym papierem ściernym, no cóż, bywa i tak,
    zrobiłem po swojemu, drobny mat.

Potem przyszła kolej na tą większa zabawkę, czyli Webleya Seniora, numer 4522, okładki z brązowego bakielitu, też chyba stary egzemplarz, dobrze działający bez rozbierania. No może kiedyś w wolnej chwili to zrobię. Oto zdjęcia:
    WebleyS-0.JPG WebleyS-1.JPG WebleyS-2.JPG
    WebleyS-3.JPG WebleyS-4.JPG
    Moc chyba w normie dla tak starego egzemplarza.
    No i tym sposobem rozpocząłem gromadzić wyroby Webleya, może jeszcze coś się zdaży.

2. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
  3. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Dzięki za pokierowanie, wiedzy nigdy za dużo...

4. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Witam w kolekcji ponownie, zapomniałem o jeszcze jednym Webleyu w moich zbiorach.
    To wprawdzie zabawka z trochę innej bajki, ale jeden z pierwszych wojskowych rewolwerów tej firmy,
    Webley Mark IV. Ładna zabaweczka, na nietypową dzisiaj amunicję, ale można sobie z tym poradzić.
    A tak się prezentuje:
    Webley Mark IV-1.JPG Webley Mark IV-2.JPG Webley Mark IV-3.JPG
    Działa niezawodnie, wygodny wyrzutnik łusek.

5. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    U Ciebie to prawie jak u Potopa, ciągle coś znajdujesz i w ten sposób kolekcja Webley rośnie. A ja dzisiaj planuje sesje strzelecką z Tempest ale w pierwszej kolejności Łucznik Wz1970. Miłego dnia.

6. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Dzięki za życzenia. Wczoraj skończyłem kulochwyt na strzelnicy /313 podkładów kolejowych i 1500 worków z piaskiem/, dzisiaj relaks w domowymi obowiązkami,
    no i mycie 2 czarnoprochówek po wczorajszym testowaniu /.45 i .54 cala/.
    Pozdrawiam.

marboc lubi to.
  7. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    O kurcze!, Wielki jesteś. Podrzuć zdjęcie.

8. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Chodzi Ci o kulochwyt? To prawie całe 40 metrów, pozostało do zrobienia trochę kosmetyki. DSC07807.JPG