1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Wiatrówka Diana Model 23

Temat na forum 'Renowacja' rozpoczęty przez Eudokia, Sierpień 24, 2018.

1. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Witam!

Podczas remontu starego domu znalazłem wiatrówkę (jak w temacie). Jest sprawna, ale podniszczona i brak jej pewnych, ważnych elementów, np. muszki i szczerbinki. Zdjęcia dodam za tydzień. Pytanie na chwilę obecną, czy ktoś miałby może na sprzedaż (albo gdzie kupić) te brakujące elementy? Kolba jest też uszkodzona.
    Pozdrawiam

2. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    szanse na kupno celowników masz niewielkie-Najlepiej dorobic samemu- muszka łatwa- szczerbinka jest pewnie na tzw jaskółczy ogon- składa sie z 2 prostych elementów - tez stosunkowo prosta do dorobienia. Wartosc wiatrówki aktualnie niewielka - po zrobieniu tez niewielka- oscyluje ok 300 zł

3. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    myślę że Dianka z muszką i szczerbinką własnej roboty nie bedzie warta nawet 300zł,ale satysfakcja że się przywróciło do żywych starą wiatrowke ogromna :)

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mam wiele takich odrestaurowanych wiatrówek- satysfakcji nie da sie przeliczyc na pieniądze- a szkoda bo to kosztuje duzo czasu i czasem pieniędzy- - a często wzbudza kpiny i politowanie . Nieoryginalne w słabym stanie technicznym wiatrówki- są cenne tylko dla zbieracza- wystawione na sprzedaz - nie uzyskują oczekiwanych cen- bo rzecz jest tyle warta ile chcą za nią inni zaplacic.

5. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    Ja tez mam kilka wiatrowek w ktore " włażyłem " ze dwa razy więcej niż jest warta.... zbieracza zrozumie tylko zbieracz :)

6. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Dziękuję za odpowiedź. Nie chcę jej sprzedawać. Chcę ją przywrócić do "żywych". Nie mogę znaleźć dokładnych zdjęć muszki i szczerbinki do tego modelu. Czy może ma Pan dostęp do takich zdjęć? A od jakiegoś innego modelu nie pasowałyby te elementy? Potrzebuję też zestawu śrubek. Oryginalna jest tylko jedna.
    Pozdrawiam

7. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Wyslij zdjecia swojej 23-ki- bo pierwszy model był z 1930 r dł 92 1,6 kg - ale były i pózniejsze wznowienia- wiec konieczne jest zdjecie wiatrówki i jej wymiary

8. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Nie jestem znawcą wiatrówek, dlatego proszę się nie dziwić, że zapytam. Wymiary, to tylko ta metalowa część wiatrówki z lufą, czy całość z kolbą?

9. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Mierzy sie z kolba - w najdłuższym miejscu.

10. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Witam!

Długość 92 cm, waga 1,6. Nad spustem, trochę w lewo, w stronę lufy jest mały napis:" MADE IN GERMANY". Zatem na podstawie tych informacji z jakich lat może być ta wiatrówka?

Załączone pliki:

11. kostek76

kostek76 Użytkownik

Miasto:
    Pruszkow
    Popękane drewienko znacznie obniża wartość. Do tego te szczerbinki :( Czasy sa takie że nie wim czy wogule by ktoś kupił....

12. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Nie chcę sprzedawać. Chcę ją naprawić. Chcę żeby "żyła" :). Poszukuję tych brakujących elementów: muszka, szczerbinka, wkręty i ten metalowy element na końcu. Kolbe może jakoś naprawię.

13. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To powojenna Diana z ok 1975- 1980 r . Czesci raczej nie znajdziesz- trzeba dorobic- Szczerbinkę z suwakiem - tanio zaadoptujesz z szczerbinki do AK- 47 /allegro/ Muszkę dorobisz - mając pilnik i imadło, wkrety kupisz na allegro- Popieram pomysła renowacji- to nauka i wysiłek zaprocentuje .

14. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Czy ma Pan może dokładne zdjęcie lub rysunek muszki? Jaka ona była w tym modelu?
    Szczerbinkę znalazłem, ale problem z wkrętami :(
    Czy trzeba też kupić sprężynę pod tę szczerbinkę?

Ostatnia edycja: Sierpień 28, 2018
  15. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Diana 23 ma twardy zywot- ja mam pierwszy model z przed wojny - wysyłam parę zdjęc moze bedą pomocne- powiekszysz to zobaczysz muszke - zobacze czy cos do niej nie znajde w swoich szpargałach

Załączone pliki:

16. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    przykro - nic nie znalazłem-

Załączone pliki:

• 24369.gif
      24369.gif
      File size:
      52,5 KB
      Wyświetleń:
      9
  17. Eudokia

Eudokia Nowy Użytkownik

Miasto:
    Gdańsk
    Dziękuję za rysunek, ale w tym moim modelu muszka była chyba inna. Lufa ma dwa frezy po bokach lufy i jakiś punkt na górnej jej części (widać to na zdjęciu).
    Jeszcze jedno, czy ta szczerbinka od AK musi być kupiona ze sprężyną, która była od dołu (w formie blaszki, myślę, że znawca tematu wie o co chodzi)?

18. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Tak dla odświeżenia tematu lub dla potomnych bo nie wiem czy to jeszcze Ciebie interesuje
    Diana 23 przed wojną pierwszy model datowany jest na 1937, muszka z holenderskiego oudst czyli najstarsza, lata siedemdziesiąte muszka oud czyli stara i lata osiemdziesiąte muszka nieuw czyli nowa, ot taki to język. Kiedyś znajomy holender powiedział, cytuje "jest tylko jeden kraj na świecie gdzie krowy są piękniejsze od kobiet", I coś w tym jest.
    Ale do rzeczy, muszka najstarsza od najnowszej różni się gruboscia jej osadzenia, starą jest cieńsza. Twoja to model oud.

PSX_20181230_230550.jpg PSX_20181230_230325.jpg PSX_20181230_230809.jpg

Katalog 1971

Screenshot_20181230-234225.jpg

No i jeszcze Milbro katalog 1971

Załączone pliki:

Ostatnia edycja: Grudzień 31, 2018
  19. marboc

marboc Użytkownik

Miasto:
    Poznań
    Veco, przy okazji, ta Twoja Diana 23 to raczej lata bardziej współczesne, płaski chwyt osady i wysoka osada muszki
    Pierwsze Diany 23 wyglądały jak poniżej, zdjęcie z katalogu 1937

PSX_20181230_231025.jpg

20. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To moja Diana 23- nie pamiętam bym ja pokazywał- ale tak wygląda - i jest to model identyczny z tym katalogowym

Załączone pliki:

• 002.JPG
      002.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń:
      12
    • 003.JPG
      003.JPG
      File size:
      1,7 MB
      Wyświetleń: