1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Więcej informacji...

Wiatrówka szkoleniowa BRiH ile warta

Temat na forum 'Ciekawostki z bazarów' rozpoczęty przez veco, Sierpień 31, 2019.

1. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    kolega antykwariusz wystawił na Catwiki - unikatową wiatrówke BRiH- opisał ja zarówno w jezyku polskim jak i Angielskim- i zrobił to dobrze , mógl dodac ze oprócz unikatowych rozwiazan naciągu ma jeszcze ciekawy port ładowania i regulowana muszke - ale i tak to co podał jest profesjonalne opisane- i juz w pierwszym dniu sa tego efekty- 350 Euro. Jestem bardzo ciekaw jak rynek ja oceni- sądziłem ze warta jest ok 1000 euro- Gorzej ze wiatrowka jest niesprawna - i magą byc z tego pózniejsze perturbacje- tym bardziej ze podal jeszcze kilka nieprawdziwych danych jak moc 140 m/sek i odnosnik do naszego portalu gdzie kupujący może wszystko sobie sprawdzic .

Załączone pliki:

2. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ugadalem z P. Józefem ze ja zrobimy .
    Mam 3 te wiatrówki. 2 zostawię uzyskane środki przeznaczenie na zakup innej cennej wiatrówki. Nie przepuszcze tych pieniędzy. Na ten moment jest dużo okazji

3. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Cena 1000 euro to opór ,nie dadzą , szkoda że u nas nie daliby choćby 600 zł zostałaby w kraju ....
    Przy okazji zamieszczę zdjęcia renowacji innego BRiH-a , krok po kroku od zakupu po stan finalny.
    Omawiany egzemplarz ma kolbę po renowacji oraz żelazo . Tłoczysko pochodzi od innego egzemplarza w momencie zakupu wiatrówka nie miała tłoka .
    Nie sposób przewidzieć finału aukcji , wiem że społeczeństwa zachodnie nie cenią ani Polskich ani Rosyjskich militariów odznaczeń .
    Dla nich liczą się niemieckie artefakty i są hojniejsi podczas licytacji.
    Ale może trafi się kilku koneserów - kolekcjonerów którzy wyciągną aukcje powyżej ceny minimalnej .
    Długo zastanawiałem się o słuszności decyzji sprzedaży tej wiatrówki , ale jak wspomniałem zostaną mi 2 , jedna po renowacji strzelająca druga stan z epoki nie strzelająca ..
    W te miejsce trzeba popatrzyć z czymś innym , poza tym ubożeje finansowo z roku na rok , coraz większe kwoty pochłania życie i utrzymanie się ..

4. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Uwazam ze ta wiatrówka jest wiecej warta od Haenela 49 czy 310 - kiedys jedna w pełni sprawną wystawiłem za 800 euro ale mi nie przyjęli - teraz tzw eksperci ocenili ja na ca 425 euro- wiec powinna przynajmniej taka cene osiagnac- bo to unikat kolekcjonerski-- zyczę powodzenia

5. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    To oczywiste . Przedmioty faktycznie mają rzeczywista wartość dużo większą niż cena transakcyjne . Ale aby cena rosła musi być zainteresowanie. Ciekaw byłem właśnie czarnoprochowców. .

6. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ale obie tez nie do końca rozumieją. ..wstawiłem kompletny mundur oficera Polskiej armii
    Spodnie koszula z krótkim rękawem nowa . Bluza mundurów a płaszcz letni pasek i czapka oraz krawat . Cena 6 euro . Oczywiście zarobiłem co należało. ..
    P.s
    Crosman wiadomy został anulowany ale kupujący wywalił negatyw .
    Tłumaczenie google
    Niezadowolnie sprzedający powinien wiedzieć co może wysłać. .
    Taka wiatrówka przeszła kolo nosa w takiej cenie....

7. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nie zdziwiłbym się gdyby osoba licytujaca pochodziła z Polski lub Czech . Czesi mają serce i pasję kolekcjonerskie szczególnie bron w tym wiatrówki. Myślę że w Europie to lider ! Prawo Czeskie dopuszcza osoba pełnoletnim bez ZP /zbrojny prukaz /posiadać broń wytworzona do 1890 roku. Czyli pistolety raczej rewolwery i karabiny powtarzalne jak mauser 88 i wiele innych na amunicję scalona i elaborowana czarnym prochem .
    Co wspaniałe wiatrówki cenią i szanują i dobrze płacą na aukcjach za fajne rzeczy . To nie catawiki nie kupisz tam starej dobrej wiatrówki za 60 eurodziny. ..

8. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    I jednak ktos zalicytowal - nie z Polski bo tu one kosztowały ca 300-400 zł - a 350 euro to 1400 zł - mysle ze bedzie wiecej chętnych

9. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Ja widziałem
    Serce boli ze tu nikogo to nie kręci. Znaczy chcieliby ale za łzy. Nie ważne. Sądzę że to Czechy? Znasz ten rynek wiesz jacy oni chętni na rarytasy .Stella 36 znana tez jako vz 36 . Kompletny ziemniak poszedł za ponad 20 000 CZK .
    Imperialy mają ograniczone pole widzenia .
    A mój paskudny ChinOl pnie się -myślę o lider B 31 vel AK 47. Paskuda nad paskuda ...
    Dziś poszły 4 moje do Portugalii koszt wysyłki 134 zł profit 450 minus 15 procent daje w zaokrąglenie ok 380 euro..
    To i tak nie do uzyskania wynik w rodzimym grajdolku ...
    To była cząstka w jednej mojej pracy .
    Czy żałuję? Nie bo -życie nie zna pustki a i psy szczekają karawana jedzie dalej...
    Zalowalbym gdybym za te pieniądze kupił wódkę albo pojechał do Zakopanego ....
    Ja za to kupię coś cenniejsze ciekawszego choćby Webley service ? Dziś u nas o wszystko trudno . Nawet blaszaki ...ale trzeba śledzić i bywac !!!

10. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Panie Veco 2 oferentów! Czyżby miał Pan Tzw nosa? Przedmiot poza spodem należy do rarytasów. ...
    Cud byłby gdyby na allegro dotarła do 370 zł.
    Te które mam u schyłku żywota przekażę do muzeum. Jedna jak wspomniałem Total oryginał.
    Dziś zabrakło czasu na zdjęcia ale postaram się pod tym wątkiem zamieścić.

11. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Aukcja zakończona. Cena 450 euro kupujący będzie musiał zapłacić 530 euro to jest koszt prowizji i wysyłki. Mój profit to ponad 1500 zł.
    Na tyle wycenił to świat! Przedmiot którego świat zachodni nie widział i szybko nie zobaczy. Chyba ze Pan Veco postanowi coś ze swoich zbiorów sprzedać?
    Sprzedał się jeszcze Chińczyk z bocznym naciągiem z licha optyka i bipod m za 90 euro .
    Pozostałe wiatrówki nie tkninte w tym Anschutz .
    Znaczy albo moje negatyw albo ceny zdecydowanie za duże. . Wcześniej tego typu chińczyki dochodziły nawet do 200 euro a 160 -180 to była normalna cena. BRiH-kupił albo kolekcjoner albo handlarz ?
    To na ten moment najdrożej sprzedana wiatrówka.
    Jak na taki unikat cena demna ot tylezreszta polubienia było zaledwie 10 gdzie chińczyk miał 29 a wcześniej 32

12. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    przypuszczam ze kupił ja kolekcjoner- Jak za nieznaną nikomu w Europie wiatrówkę cena niezła. Tym bardziej ze jest niesprawna i obawiam sie ze żaden zachodni rusznikarz jej nie naprawi. Gratuluje opisów bo były zrobione profesjonalnie- i wnikliwemu nabywcy przyblizyły i wyrób i nasz portal. Kiedys probowalem jedna z moich Brih- wystawic na Catawiki i chyba ceną wyjsciowa była 600 euro ale jej nie przyjęto- Tyle ze maja była sprawna i strzelająca

13. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Będzie strzelać. Dałem do naprawy .
    Można było to trzymać na zamianę. Ale wszyscy preferują zamianę na banknoty .
    Decyzja była słuszna. Akcja przeprowadzona dobrze . Pozostały mi jeszcze dwie .
    Może wypłynie jakaś ciekawa wiatrówka. ...

14. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Udało się zreperować tą wiatrówkę , na sucho strzela zatem klient powinien być zadowolony ...
    Druga poszła do naprawy

15. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Obiecałem się nie wtrącać do tematyki szacownego Antykwariusza, ale trudno wytrzymać. Nic tylko kasa, kasa, kasa.
    Nie chwal się człowieku wartościowym egzemplarzem, ale pokaż go w szczegółach, może trochę bliższych danych, trochę szczegółowych zdjęć, a nie tylko Euro jest na Twoim ołtarzu.
    Koledzy z forum, nie dajcie się wciągać Antykwariuszowi w dyskusje o kasie, niech ma posty sam dla siebie, może wtedy przestanie.

16. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    ...bo dla mnie pieniądze są WAŻNE biednieje zamiast się bogacić ...
    Za dość uczynię prośbie .
    Pierwsza od góry z jasną kolbą . kupiona w roku 2013 na allegro za 350 zł plus przesyłka .
    Była poddana gruntownej renowacji zarówno metal jak i drzewo .
    Druga składak , kolba z lufą i komorą tłoka zakupiona była na giełdzie staroci w roku 2014 za kwotę 70 zł
    części metalowe oraz oraz kolba poddana była renowacji , Wiatrówka długo była bez zamka , udało zamek kupić na allegro wraz z trzecią popsutą w stanie dziewiczym , obecnie bez żelaza - w naprawie.
    Środkowa jak wiadomo została sprzedana na catawiki .
    Różnice :
    W tej pierwszej jasnej po naciśnięciu na spust zamek wychodzi z komory tłoka identycznie jak w karabinie Mosin Nagant wzór 1938/9 będącym przepisowym karabinem w LWP do czasów wycofywania PM UZ wzór 43 oraz Mosin Nagant i wprowadzanie nowocześniejszego AK 47
    Jak wspomniano wcześnie wiatrówka ta była wiatrówką szkoleniową dla LWP , prawdopodobnie ćwiczono strzelanie na salach wykładowych ...
    W sprzedanym egzemplarzu /środkowym/ zamek się nie wyciąga! Przyjaciel Pana Veco opatentował jakąś metodę dodatkowego kołka który napina sprężynę . Kołek ten uniemożliwia wyciągnięcie zamko - tłoka !
    Dodatkowo zamek ten ma mniejszą średnice i ktoś owinął go blacha mosiężna i lutował stąd i widoczne ślady mosiądzu na rączce i okolicach.
    Uznałem że w wiedzy i zbiorach dotarłem do punktu w którym nie ma miejsca na kombinowane niezgodne z istotą pozycje i wystawiłem na sprzedaż.
    Ze zdjęcia które zamieściłem widać że zamek jest naciągnięty i że przesuwa się do przodu a zaczep trzyma .
    Tak że nabywca dostanie pstrykający na sucho przedmiot ,nie wim czy uda się z tej wiatrówki wystrzelić śrut czy tylko lotkę .
    Przyczyna usterki było , niezbyt staranne dorobienie spustu i skrzywienie go w trakcie montażu , wadliwe wygięcie sprężyny - taki zawijas z drutu - drut nie miał na tyle sprężystości . Kołek który to blokował skrzywił się bo był zrobiony z czegoś miękkiego .
    Jak długo to będzie strzelać nie wiadomo ?
    W zasadzie jest to wiatrówka która powinna stać w gablocie .Jeśli nabywca będzie grzebał przy tej wiatrówce skończy się to katastrofą .
    I tak jak wspomniał Pan Veco nikt mu tego nie naprawi !!
    Dodam że w oryginale elementy tłoko - zamka były lutowane na mosiądz , tj do rury z przodu przylutowany jest korek oraz rączka naciągu jest przylutowana . W dwóch egzemplarzach tył tłoko zamka jest wkręcony , tj w rurze jest gwint drobnozwojny i wkręcony jest korek.
    W egzemplarzu sprzedanym tył jest fabrycznie jak mniemam zlutowany na twardo - mosiądzem.
    Rozebranie tłoko- zamka polega na wyciągnięciu go z komory , następnie odciągnięciu go ok 5-10 mm do przodu i wyciągnięcie sprężyny , zaczepu oraz tłoka - można powiedzieć że bardzo sprytnie pomyślane .
    Byłem Pierwszym posiadaczem przed Panem Veco tej wiatrówki wiec do chwili kiedy Pan Vecko nabył oryginały zwymiarował te części i wraz z Panem Zbyszkiem odtworzył tą wiatrówkę .
    Potem po jakimś czasie udało mu się nabyć oryginały .
    Wszystkie kolby oryginalne które posiadam wykonane są z drewna Jesionowego . Jest jedna mała różnica , w tyle stopka są takie ślady jakby ktoś wbijał rurkę o średnicy fi 5-6 mm w dwóch kolbach te '' dziurki '' są u góry w jednej P9094398.JPG P9094401.JPG P9094404.JPG P9094407.JPG P9094410.JPG P9094413.JPG P9094416.JPG P9094419.JPG P9094422.JPG P9094425.JPG P9094428.JPG P9094431.JPG P9094434.JPG P9094437.JPG P9094440.JPG P9094443.JPG P9094446.JPG P9094449.JPG P9094452.JPG P9094455.JPG P9094458.JPG P9094461.JPG dole , nie rozumie ich powstania , może w trakcie produkcji .

17. Marek

Marek Użytkownik

Miasto:
    Psary
    Dziękuję za te fotki, pomału się Pan nauczy. Na przyszłość proponuję zamienić rekwizyt w postaci deski do prasowania na coś bardziej stabilnego, bo żelastwo na nogę może upaść.
    Gdyby Pan jeszcze mógł, jak chłop krowie na rowie, pokazać tak po kolei, poszczególne części, byśmy mogli je sobie wyobrazić we współpracy i w działaniu, byłoby już super. A przy okazji sobie Pan tam coś nasmaruje i zastanowi się, czemu coś tam nie działa. Niech sie Pan przy tym poczuje jak nauczyciel, wtedy naprawdę z wykładu skorzystamy.
    Pozdrawiam serdecznie.

18. veco

veco Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Po co to bicie piany na temat Brih - zostało to juz wczesniej dokładnie opisane wielu działach forum- i to przez wielu kolekcjonerów tych wiatrówek- włacznie z tym ze jedna z nich zrobiłem od podstaw. Wiemy tak ze ze do dzisiaj nie mamy zadnych danych co do producenta tych wiatrówek- i byc moze sa to tylko egzemplarze testowe . Zgadzam sie z kolega Markiem ze forum to nie miejsce do opisywania swoich dokonan i problemów zwiazanych z handlem na Catwaiki czy innych forach aukcyjnych . Mozna za to opisywac inne ciekawe wiatrówki i sprawy z nimi zwiazane - bo po to mamy tę platformę - Chwała niech będzie załozycielom

19. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Nadszedł moment rozstania z jednym BRiH-em. Wiatrówka znajdzie swój nowy dom w Niemczech. .
    Zrobię zdjęcie dokładniejsze z serią i numerem . Może wróci kiedyś do Polski .
    Ale w Rzeszy Niemieckiej będzie to absolutny unikat . Może pójdzie to do dalszego handlu po drodze drożejąc ???

20. antykwariusz

antykwariusz Użytkownik

Miasto:
    Wrocław
    Numer to D 546 -musze zrobić zdjęcie telefonem aparatem było rozmyte