1. Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie w celach utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

  Więcej informacji...

Wiatrówka we okazję

Temat na forum 'Sugestie i uwagi' rozpoczęty przez antykwariusz, Wrzesień 5, 2019.

 1. antykwariusz

  antykwariusz Użytkownik

  Dołączył:
  Wrzesień 29, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  Nie łatwo trafić na coś wyjątkowego. Wg moich statystyk średnio raz na rok lub dwa wyskoczy coś ekstra . Mnie na przestrzeni 2-3 lat trafiły się dwie unikatowe wiatrówki.
  Pierwsza to angielski pistolet wiatrówka naciągane od tyłu z ok 1880 roku i dziwny franauki Pistolet łamie się go i z tą złamana lufa wciska do przodu .

  Z innych użytkowników co zamieścili info i fotki . Pan Marek trafił vz 35 a Pan Veco na przestrzeni 2-3 lat trafił dwie wiatrówki typu hebelspaner . Jedna z Ameryki druga bodaj Niemiecka robota .
  O innych mega trafieniach nie dowiedziałem się pozostałe rzeczy to patenty masowe różniące się drobnymi detalami i jakością wykoninia.
  A to za sobą pociąga konkluzje ...
  Trzeba poświęcić sporo czasu by upolować ''grubszego zwierza ''!!!!!
   
 2. antykwariusz

  antykwariusz Użytkownik

  Dołączył:
  Wrzesień 29, 2015
  Miasto:
  Wrocław
  ...pisanie przez telefon to masakra . programiści nie stanęli na wysokości zadania !!
  "bydle " pisze po swojemu , nie ma jak stary poczciwy laptop który 18.9 obchodzić będzie 6 lecie ..
  Dorzeczy oto ten ciekawy unikat trafiony ok 2 lat temu i który doczekał się zrobienia pół naciągu wyciętego druciarką ..
  Trzeba to będzie nagwintować jest tam 24 zwoje na cal zrobić jakiś finezyjny cycuś a resztę ręcznie , ale bliżej niż dalej - bo zaczątek już jest.
  Co powiedzieć o tym wynalazku ?
  Przedmiot bez wątpienia z końca XIX wieku , opracowany pomysłowo i bezpiecznie . Po naciągnięciu pręt chowa się do środka nie zagrażając strzelcowi , port ładowania dostępny , szybki i prosty.
  Mimo wszystko pokłon i szacun mówiąc dzisiejszym językiem dla rusznikarzy wieku XIX i początku XX , jeszcze się myślało..
  Pistolet jest bardzo wyważony , ma dość silną sprężynę , wymagałby za pewne do wymiany przeglądu tłok no i strzela śrutem kulkami kal 5 mm - anglosas jak nic !!
  P.S
  Zdjęcia bardziej do różowej landrynki niż na forum , ale to nie żart albo padła matryca w aparacie i robi na różowo albo coś się nacisnęło - brak kultury technicznej . P9044221.JPG P9044224.JPG P9054341.JPG P9054344.JPG P9054347.JPG P9054350.JPG P9054353.JPG
   
 3. veco

  veco Użytkownik

  Dołączył:
  Październik 28, 2015
  Miasto:
  Wrocław